Skocz do zawartości

Asus MX239H 23 inch


Recommended Posts

Witam Czy ten monitor jest wart swojej ceny? Ma mi służyć do oglądania filmów, słuchania muzyki, ale przedewszystkim do grania. http://www.amazon.co.uk/Asus-MX239H-Widescreen-Multimedia-SonicMaster/dp/B00A4K9KVG/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1366200729&sr=1-1&keywords=asus+239

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41A-g7B-xzL.jpg

 

Chcę poznać opinię bardziej doświadczonych maniaków na temat tego monitora. Nie chcę odtrzymywać komentarzy typu, po co ci taki monitor i tak dalej. Dzięki

Edytowane przez prezesQBA
Link to post
Share on other sites

Raczej jedno i drugie gdyż monitora używam do oglądania telewizji online, filmów, słuchania muzyki oraz grania w gry w najwyższej rozdzieliście (full HD).  Raczej nie pytam o jakieś sugestie co do wyboru monitora tylko co myślicie o tym konkretnym egzemplarzu. . 

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie mogę polecić Asusa. Oczywiście za chwilę poczytasz , że to nie  Eizo i właściwie te monitory nie nadają się do niczego  ale  też to tutaj przeszedłem. W tej chwili mam 2 Asusy : MX 279H i PB278. Z pierwszym miałem problem do momentu odpowiedniego skonfigurowania ale po korekcie ustawień jest naprawdę godny polecenia. Jeśli chodzi o PB278 to już inna klasa, w tym przypadku brak pytań ;-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich ja również czekam na jakieś opinie w sprawie tego monitora tylko że mi zależy na modelu w wersji 27'' ewentualnie może ktoś wie co lepiej wybrać tegoż Asusa MX279H czy może LG  IPS277L zastanawiam się dla tego iż LG jest 200zł tańszy ale za to ma tylko 2lata gwarancji natomiast Asus 3lata  ( w LG brak głośników) ale na nich mi nie zależy. Z tego co wyczytałem Asus kupuje te matryce od LG tylko ponoć kalibrują po swojemu, i pytanie jedno Asus ma taką opcję Trace free jak się ją zmniejsza to ghosting jest praktycznie nie widoczny , czy LG coś takiego posiada czy już jest odpowiednio skalibrowany przez producenta? Ogólnie w testach monitory wypadają identycznie.  

Edytowane przez Mario66x
Link to post
Share on other sites

To po   kolei....

 

prezesQBA

 

 

Ten asus niebedzie zły do gier i fimow ok . Co do gier posiada opcje  Trace free ktora  niweluje ghosting ... tylko  posiada niepotrzebne głosniki .

 

 

Mario66x

 

LG  własnie dlatego tanszy bo niema  głosnikow. LG  posiada opcje overdrive która niweluje ghosting  i rowniez jest skalibrowany przez producenta .  Wybór należy do Ciebie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sauronek - dzięki za odpowiedź.

 

A co do głośników wbudowanych w ten model to dla jednych plus a dla drugich minus, , dla mnie tak czy inaczej nie robi większej różnicy gdyż i tak będę podpinał zewnętrze głośniki 5.1. 

 

Mario66x - ​jak chcesz to poczekaj jeszcze z zakupem z niecałe dwa tygodnie to wtedy będę mógł się z Tobą podzielić moją opinią na temat tego Asusa bo prawdopodobnie na niego się zdecyduję. 

 

 

Jeśli jeszcze ktoś ma jakieś uwagi, opinie na temat tego modelu (asus) proszę pisać w komentarzach. 

Link to post
Share on other sites

 

prezesQBA - Zaczekał bym na Twoją opinię ale już jestem trzeci tydzień bez monitora siedzę tylko przy pożyczonym 15'' CRT i szlag mnie już trafia :D mam sporo zdjęć do obróbki  i obejrzał bym jakiś film normalnie, planuje zakup na poniedziałek-wtorek szczerze to nie wiem czemu ale właśnie bardziej mi podchodzi ten Asus mimo iż jest droższy, choć jeszcze decyzji nie podjąłem :) .

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Hej koledzy kiedy już kupicie ten monitor, bardzo proszę abyście podzielili się swoimi wrażeniami w tym temacie. Szczególnie zainteresowany jestem tym jak się spisują w grach różnego typu ale głównie FPS (Battlefield np.)  Byłbym bardzo wdzięczny, pozdrawiam wszystkich! :)

Edytowane przez krok43
Link to post
Share on other sites

Mario66x - no mi też bardziej spodobał się mnie ten Asus nie tylko ze względu na wygląd, ale też możliwościami. Bardzo dużo osób zagranicy chwali sobie ten monitor i oceniają go bardzo wysoko jeśli chodzi o wydajność i jakoś wykonania.  

 

 

Asus MX279H

 

Maksymalna rozdzielczość:   1920 x 1080

Kontrast dynamiczny: 80000000:1

Czas reakcji: 5 ms

Kąt/kąty widzenia: 178 stopni

Jasność : 250 cd/m2

Głośniki wbudowane:  2

 

LG  IPS277L

 

Maksymalna rozdzielczość:   1920 x 1080

Kontrast dynamiczny: 50000000:1

Czas reakcji: 5 ms

Kąt/kąty widzenia: 178 stopni

Jasność : 250 cd/m2

Głośniki wbudowane:  0

 

Krok43 - nie ma sprawy.

 

Jeśli ogarniasz angielski w miarę dobrze to możesz poczytać recenzje oraz opinie na temat tego monitora na zagranicznych forach. 

Edytowane przez prezesQBA
Link to post
Share on other sites

prezesQBA

Ogarniam Angielski i to dobrze, na parametry które podałeś ja raczej nie patrze bo producenci raczej sobie większość wymyślają jako chwyt reklamowy na tej stronie jest nawet fajny test i w dodatku wychodzi na nim ze Asus zamiast jasności 250cd/m2 osiąga aż 300cd/m2  , a jeśli chodzi o równomierność podświetlenia niby wygrywa LG ale wg. mnie w przypadku IPS to loteria, jest 5 stron testów dokładniejszych nie znalazłem wnioski na stronie 10. też są ciekawe :) http://uk.hardware.info/reviews/3600/3/asus-mx279-review-27-inch-design-monitor-test-results-brightness-and-contrast

Edytowane przez Mario66x
Link to post
Share on other sites

prezesQBA

Ogarniam Angielski i to dobrze, na parametry które podałeś ja raczej nie patrze bo producenci raczej sobie większość wymyślają jako chwyt reklamowy na tej stronie jest nawet fajny test i w dodatku wychodzi na nim ze Asus zamiast jasności 250cd/m2 osiąga aż 300cd/m2  , a jeśli chodzi o równomierność podświetlenia niby wygrywa LG ale wg. mnie w przypadku IPS to loteria, jest 5 stron testów dokładniejszych nie znalazłem wnioski na stronie 10. też są ciekawe :) http://uk.hardware.info/reviews/3600/3/asus-mx279-review-27-inch-design-monitor-test-results-brightness-and-contrast

 

Na którego się w końcu zdecydowałeś? 

Link to post
Share on other sites

Dobra Panowie monitor został zamówiony, najwcześniej dotrze do mnie w sobotę a najpóźniej w poniedziałek. 



Monitor mam już od jakieś 1h i robi olbrzymie wrażenie. Wykonanie zasługuję na medal.  Teraz kwestia ustawienia monitora, wszystkich funkcji  może by ktoś się znalazł kto by mi z tym pomógł. Chętne osoby proszę pisać na pw. 

Link to post
Share on other sites

Te ASUSY korzystają z matrycy LG - tej samej z której korzysta IPS serii 7. Zasadniczo matryca na plus, nie bije po oczach jakimiś wielkimi wadami. Jest porządnie - jak na ten przedział cenowy i jakościowy.
Daj mi sek, to podeślę Ci link do testów:
http://uk.hardware.info/reviews/3600/asus-mx279-review-27-inch-design-monitor

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...