Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie, będziesz musiał co pare minut sprawdzać:
- temperaturę

- stopien obciążenia GPU (powinno być 90-100%)

- taktowania, czy nie spadają (będzie po prawej stronie)

 

Ok. 10 minut styknie :)

Jak temperatura będzie ok. 90*c wyłacz test.  To znaczy ze GPU sie mocno przegrzewa. Poniżej jest w miarę OK, najlepiej gdyby było DO 80*c.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To rzeczywiście bardzo mocne obciążenie. Zastanawiam się czy w ogóle warto tak tą kartę męczyć. Nie licząc tych pasków, które mogą być winą sygnału VGA, karta nie wykazuje żadnych oznak psucia. W BF3 działa dobrze, nagrzewa się do 70-72 st, FPS 60-65 na ultra (ale gram na high z vsync, w porównaniu z tym testem i tym jest OK), jeśli nie liczyc pojedynczego wywalenia sterownika - ale chyba każdemu kiedyś sterownik ok grafiki się wywalił :D

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Warto, bo będzie pewność  :)

Moja karta w Crysis 3 przy 1920x1080 High + Efekty Very High + High Resolution Txtrs ma temperaturę 69*c. Przy kombustorze jest to 82*c :)

 

Karta zdycha przy Crysisie, ale soki wyciska z niej kombustor. I to w kombustorze jestem pewny że jest stabilna po OC, a nie podczas gry. :P

Link to post
Share on other sites

Miało byc 5 min, ale wyszło 10 min :D

 

Test zrobiłem na 1920x1080 z domyślnie wyłączonym AA. (w ustawieniach zmieniłem tylko rozdzielczość, nie zaznaczałem "fullscreen")

 

Wyniki po 5 min:

temperatura: 73 st. C

load: 99%

takty rdzeń/pamięć: 1058/3004

average FPS: 71

TDP: 98%

 

Wyniki po 10 min:

temperatura: 74 st. C

load: 99%

takty rdzeń/pamięć: 1058/3004

average FPS: 71

TDP: 99%

 

Taktowanie chyba tylko na poczatku (1 min) było minimalnie mniejsze (1045 MHz, albo źle odczytałem cyferki). Ogólnie taktowanie nie zmieniało się, FPS w zakresie 69-75 (średni 71), obciążenie rdzenia stałe 99%, temperatura powoli wzrastała. Szkoda tylko, że nie włączyłem w tle czegoś do monitorowania wentylatora. Ale wentylator CPU też się rozkręcił :) Taktowanie pamięci miałem takie same (3004 MHz) w 3d marku 11

 

Efekt tych pasków był minimalnie widoczny, ale w grach bardziej widać. Nie było crashy/bluescreenów itd. Wciąż obwiniałbym monitor/przejściówke :/

 

W czasie gdy to pisałem karta na razie bez kłopotów powróciła do taktowania (rdzeń/pamięć) 324/162 Mhz, temperatury 32 st. C i 40% obrotów wentylatora.



Można uznać, że jest lepiej niż gorzej z kartą?

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam dzisiaj odebrałem GPU z serwisu i dowiedziałem się, że nie jest uszkodzona :/ . Panowie z Serwisu powiedzieli mi, że ten typ tak ma i już nic na to nie poradzę.     

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...