Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Specyficzne stereo/KD dla Biafry

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#41 dodo

dodo
  • α

• 10821 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 17:43

604 s2 Bowers&Wilkins

Popatrz na cenę

• 0

#42 lwses

lwses
  • Maniak

• 2182 postów
  • 3DMark 06:00000000000001

Napisano 15 kwiecień 2013 - 17:43

Też powtarzam,należy wybrać się na odsłuch.Są to propozycje a jakie działania podejmie autor jego sprawa.

C 607 są dostępne w salonach.Bowers&Wilkins warto sprawdzić wyższe serie pózniej zdecydować z drugiej ręki.

604 s2 są stworzone do takiej muzyki.:)

• 1

Spoiler

#43 dodo

dodo
  • α

• 10821 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 17:45

Autor polowe czasu spędzi oglądac (słuchając) na zestawie filmy, zapewne w DTS, zapewne oczekuje dźwięku 5.0/5.1

Należy tu znaleźć kompromis 

• 0

#44 effendi360

effendi360

Napisano 15 kwiecień 2013 - 17:46

No więc co brakuje tym JAMO 606 ? Poza tym, że może nie miałby ich na razie gdzie rozstawić ?

• 0

#45 Nowaj

Nowaj
  • Nie wstydzę się konsoli.

• 17906 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • 3DMark 06:Fire Strike - 16k

Napisano 15 kwiecień 2013 - 18:00

@Nowaj a sprawdz przy wł Source Direct w ampli czy działa ci balans ?

Nie działa. 

• 0

i7 6900K / RTX 2060 / 32GB DDR4 3200MHz / Samsung 950PRO 512GB / Phanteks Enthoo Primo Philips BDM4350UC/00 / Corsair K95 RGB / Logitech G900

Xbox One S / LG OLED65B7V / Denon AVR-X1300W / Jamo S626

Worklog STAR WARS FireStrike
Moderator globalny / Ekspert działów: Dyski twarde, napędy optyczne i nośniki pamięci, Karty graficzne i Zestawy komputerowe / Pełne zestawienie Ekspertów

#46 lwses

lwses
  • Maniak

• 2182 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 18:01

No więc co brakuje tym JAMO 606 ? Poza tym, że może nie miałby ich na razie gdzie rozstawić ?

Zależy co komu sie podoba,dla mnie góra i środek w Jamo nie jest tak dobra jak niskie tony które zawstydziłyby przy okazji nie jeden sub :) Jak to mówią nie samym basem człowiek żyje a spora część kolumn Jamo to buczadła.Dlatego nie potrzebujemy już suba :)

Nie działa. 

jest dobrze.

Autor polowe czasu spędzi oglądac (słuchając) na zestawie filmy, zapewne w DTS, zapewne oczekuje dźwięku 5.0/5.1

Należy tu znaleźć kompromis 

Kupić wzmacniacz,będzie zdecydowanie lepiej a i filmy bez dts oglądnie ;) rybki albo akwarium.W sytuacji jak określił 50% / 50% odbije sie mocno na jakości.

Użytkownik lwses edytował ten post 15 kwiecień 2013 - 18:17

• 0

Spoiler

#47 Szarik

Szarik
  • Miłośnik kiełbasy podwawelskiej

• 2062 postów
  • Miejscowość:Fabryka Samochodów Osobowych Warszawa Żerań

Napisano 15 kwiecień 2013 - 18:30

AVR 70 w 30 mkw? który to tak popłynął z fantazją :>

Pioneer. Sprawdzi się dobrze w muzyce i kinie. Gra bardziej środkiem i górą, a mniej dołem ale cały przekaz i tak jest dynamiczny. 922 ma te same bebechy w środku co wyższe modele 1xxx. Ciężko trochę dobrać do niego odpowiednie kolumny ponieważ jest jasny jeśli chodzi o brzmienie, szukałbym raczej kolumn, które dają dźwięk bez bardziej znaczących podbić.

Mój 921 gra w połączeniu z chińskimi Taga, z których jestem bardzo zadowolony.

Yamaha RX-V673 też może być ciekawą alternatywą dla 922. Harman, Onkyo, Denon, Marantz - tanie modele sobie odpuść, są przeciętne.

Podoba mi się propozycja dodo co do Zensor, ciekawe połączenie.

Co do trybu "stream direct" w pionku to są dwa, jeden który pomija kompletnie wszystko (chyba nawet sekcję wideo), a drugi, który działa mniej więcej jak pierwszy z tym, że umożliwia używanie mcacc.

• 1

Spoiler

#48 effendi360

effendi360

Napisano 15 kwiecień 2013 - 18:35

AVR 70 w 30 mkw? który to tak popłynął z fantazją

???

Ponawiam też pytanie, na które nikt mi nie odpowiedział jeszcze. ILE taki zestaw bierze z gniazdka ?

• 0

#49 dodo

dodo
  • α

• 10821 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 18:41

Kupić wzmacniacz,będzie zdecydowanie lepiej

Dla Ciebie jest ważniejsza muzyka (stero) niż dts, stad Twoje podejscie. WIdac to po głośnikach które zostały przez Ciebie zaproponowane, w zadnym wypadku nie jest to krytyka. Myślę ze należy poczekać na Biafra a dowiemy się co stanowi priorytet w Jego przypadku.

ILE taki zestaw bierze z gniazdka ?

Bladego pojęcia nie mam, nigdy nie sprawdzałem.

???

Mogę przypuszczać ze chodzi o  moc na kanał.

umożliwia używanie mcacc

Wyjaśnienie  

• 0

#50 lwses

lwses
  • Maniak

• 2182 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 19:27

Sekcja audio
• Stereofoniczny tryb ciągłej mocy średniej: 75 watts / ch, 1kHz,
<0,1% THD, oba kanały wysterowane @ 6 Ohm
• Multi-channel moc: 75 W / ch, dwa kanały wysterowane @ 6 omów

• Pobór mocy: <0.5W (czuwanie); 280W (maksymalnie)

w rzeczywistości zależy jak głośno będziesz słuchał.

• 0

Spoiler

#51 effendi360

effendi360

Napisano 15 kwiecień 2013 - 19:31

No domyślam się, że jak przywalę to będzie to jadło, ale wiadomo, że się tak nie słucha non stop. Bardziej chodzi mi o to ile to realnie weźmie z gniazdka przy podkręceniu volume na 10/20%. Bo gdzieś wyczytałem że w IDLE (tylko nie było wyjaśnione co to jest to 'idle' dla nich) taki zestaw bierze nawet 60/70W - co jest dla mnie stanowczo zbyt dużo jak na sprzęt, który ma pracować po kilka/naście godzin dziennie przez okrągły rok.

• 0

#52 Szarik

Szarik

• 2062 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 19:45

Jak myślisz o takim sprzęcie to raczej nie patrzysz na to ile to łyka papu z gniazdka :).

• 0

Spoiler

#53 effendi360

effendi360

Napisano 15 kwiecień 2013 - 19:49

Ty nie patrzysz.

• 0

#54 Szarik

Szarik

• 2062 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 19:58

Wspominałeś o S606 od Jamo, a one potrzebują raczej solidnego wzmacniacza. Byle szajs, który pobiera z gniazdka tyle co nic ich Ci nie napędzi więc :).

Ja nie patrzę co do tego masz rację, bo jakbym patrzył to bym został przy komputerowych głośniczkach.

• 0

Spoiler

#55 effendi360

effendi360

Napisano 15 kwiecień 2013 - 20:03

Niestety ja nie jestem z tych szczęściarzy co mają umowę o pracę na czas nieokreślony. Muszę się liczyć z tym, że może przyjść kryzys i wolałbym sobie wtedy nie odmawiać nowych spodni bo muszę opłacić rachunek za prąd nabity codziennym słuchaniem muzyki. Jak dobrze zaznaczyłeś WSPOMNIAŁEM o JAMO co nie znaczy, że idę do sklepu je jutro kupić. Po prostu, na ten czas, z tą wiedzą którą mam, na podstawie kilku dni poszukiwań, gdybym miał gotówkę w ręce to pojechałbym do jakiegoś salonu do Wrocka obejrzeć jako pierwsze właśnie te kolumny.

NIKT nie ma w domu miernika za 30zł żeby mi powiedzieć ile to realnie wpierdziela ?

• 0

#56 dodo

dodo
  • α

• 10821 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 20:20

Mogę sprawdzić w czerwcu jak będę w domu, ok ?

CHŁOPAKI !

Koniec offtop-u

• 0

#57 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6556 postów
  • Miejscowość:Antwerpia

Napisano 15 kwiecień 2013 - 21:45

Jestem, jestem. Wielkie dzięki za dotychczasowe głosy rozsądku ;) B&W 604 odsłuchiwałem u kolegi w bardzo dużym pokoju w stereo. Rewelacja i niedoścignione marzenie.

Gdybym nie był to zakup wspólny z moją piękniejszą połówką to już by u mnie stały i cieszyły ucho. Ale że jest jak jest to nad wszystkim czuwa bardzo racjonalny księgowy ;) 

Problem z moim pomieszczeniem jest taki że jest ono bardzo duże ale w połowie tego pokoju stoi sofa która zamyka otwartą przestrzeń projektor<<>>widz. Dlatego akustyka pewnie będzie tu mocno rozjechana ALE nie jest to moje stałe lokum i już niedługo będę się pewnie wyprowadzał. Dlatego też nie mogę się w tej chwili określić co do metrażu. Obecnie wymagania mam skromne- wzmacniacz z możliwością rozbudowy zestawu i dwie kolumny które zagrają ciekawie w stereo a i w filmie pozwolą mi usłyszeć wyraźnie dialogi. Jestem uczulony na bas. Taka przypadłość. Moje obecne pierdziawki mają tak przebasowany dźwięk że dostaję drgawek więc podana przez kolegę Iwsesa charakterystyka tych budżetowych whafedale bardzo mi odpowiada. Postaram się ich posłuchać i pewnie na takim zestawie stanie. Jak już się wzbogacę (bo przecież moja naukowa kariera dopiero nabiera rozpędu :P ) to możliwe że przegonie je na surround a na front dokupię coś poza księgowością  :menda: Obecnie jednak wymagań nie mam zbyt dużych. Jeśli Iwses byłby mi w stanie jeszcze coś powiedzieć o tych CRkach to pewnie stanie na Pioneerze VSX-922 właśnie z nimi. 

• 0
Phanteks Enthoo Primo/Koolance LC
Widzisz coś łamiącego regulamin? Kliknij przycisk "Zgłoś".

#58 effendi360

effendi360

Napisano 15 kwiecień 2013 - 21:58

Nie chcę zakładać nowego tematu więc też zapytam bo ja jestem za AVR 70 i chciałbym wiedzieć jak kolega, jakie dwie kolumny do tego z możliwością rozbudowy bo mi odpowiadałby taki układ w sumie :D

Co sądzicie o 2x Jbl ES 30 i H/K 70 na start ?

• 0

#59 Szarik

Szarik

• 2062 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 22:08

@up, fajnie by zagrały z tym Kardonem Monitor Audio BX2 lub MR6.

• 0

Spoiler

#60 effendi360

effendi360

Napisano 15 kwiecień 2013 - 22:12

Te duże odpadają. A jak bx2 vs JBL ? Bo jak czytam opinie o jbl to podobno orgazm.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych