Skocz do zawartości

Specyficzne stereo/KD dla Biafry


Recommended Posts

Gość effendi360

No domyślam się, że jak przywalę to będzie to jadło, ale wiadomo, że się tak nie słucha non stop. Bardziej chodzi mi o to ile to realnie weźmie z gniazdka przy podkręceniu volume na 10/20%. Bo gdzieś wyczytałem że w IDLE (tylko nie było wyjaśnione co to jest to 'idle' dla nich) taki zestaw bierze nawet 60/70W - co jest dla mnie stanowczo zbyt dużo jak na sprzęt, który ma pracować po kilka/naście godzin dziennie przez okrągły rok.

Link to post
Share on other sites

Wspominałeś o S606 od Jamo, a one potrzebują raczej solidnego wzmacniacza. Byle szajs, który pobiera z gniazdka tyle co nic ich Ci nie napędzi więc :).

 

Ja nie patrzę co do tego masz rację, bo jakbym patrzył to bym został przy komputerowych głośniczkach.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Niestety ja nie jestem z tych szczęściarzy co mają umowę o pracę na czas nieokreślony. Muszę się liczyć z tym, że może przyjść kryzys i wolałbym sobie wtedy nie odmawiać nowych spodni bo muszę opłacić rachunek za prąd nabity codziennym słuchaniem muzyki. Jak dobrze zaznaczyłeś WSPOMNIAŁEM o JAMO co nie znaczy, że idę do sklepu je jutro kupić. Po prostu, na ten czas, z tą wiedzą którą mam, na podstawie kilku dni poszukiwań, gdybym miał gotówkę w ręce to pojechałbym do jakiegoś salonu do Wrocka obejrzeć jako pierwsze właśnie te kolumny.

 

NIKT nie ma w domu miernika za 30zł żeby mi powiedzieć ile to realnie wpierdziela ?

Link to post
Share on other sites

Jestem, jestem. Wielkie dzięki za dotychczasowe głosy rozsądku ;) B&W 604 odsłuchiwałem u kolegi w bardzo dużym pokoju w stereo. Rewelacja i niedoścignione marzenie.

 

Gdybym nie był to zakup wspólny z moją piękniejszą połówką to już by u mnie stały i cieszyły ucho. Ale że jest jak jest to nad wszystkim czuwa bardzo racjonalny księgowy ;) 

 

Problem z moim pomieszczeniem jest taki że jest ono bardzo duże ale w połowie tego pokoju stoi sofa która zamyka otwartą przestrzeń projektor<<>>widz. Dlatego akustyka pewnie będzie tu mocno rozjechana ALE nie jest to moje stałe lokum i już niedługo będę się pewnie wyprowadzał. Dlatego też nie mogę się w tej chwili określić co do metrażu. Obecnie wymagania mam skromne- wzmacniacz z możliwością rozbudowy zestawu i dwie kolumny które zagrają ciekawie w stereo a i w filmie pozwolą mi usłyszeć wyraźnie dialogi. Jestem uczulony na bas. Taka przypadłość. Moje obecne pierdziawki mają tak przebasowany dźwięk że dostaję drgawek więc podana przez kolegę Iwsesa charakterystyka tych budżetowych whafedale bardzo mi odpowiada. Postaram się ich posłuchać i pewnie na takim zestawie stanie. Jak już się wzbogacę (bo przecież moja naukowa kariera dopiero nabiera rozpędu :P ) to możliwe że przegonie je na surround a na front dokupię coś poza księgowością  :menda: Obecnie jednak wymagań nie mam zbyt dużych. Jeśli Iwses byłby mi w stanie jeszcze coś powiedzieć o tych CRkach to pewnie stanie na Pioneerze VSX-922 właśnie z nimi. 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie chcę zakładać nowego tematu więc też zapytam bo ja jestem za AVR 70 i chciałbym wiedzieć jak kolega, jakie dwie kolumny do tego z możliwością rozbudowy bo mi odpowiadałby taki układ w sumie :D



Co sądzicie o 2x Jbl ES 30 i H/K 70 na start ?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

To wiem, JBL i HARMAN. Czytam opinie, że świetnie grają z harmanami i w rogach pomieszczenia mają być. Hah ! Idealne dla mnie potem wrzucę je na tył i kupię ES 80 :D Dzięki Biafra wybrałem sobie zestaw dzięki Twemu tematowi :D

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jeszcze pojadę z ciekawości je odsłuchać ale sercem jestem za JBL :D



Może jeszcze zagłosujmy bo mi kolega zabił ćwieka.

Krótko: DO tego harmana avr 70 na start z późniejszą możliwością rozbudowy. Do Dubstepu. BX2 vs ES 30 ????????

Link to post
Share on other sites

 

 

taki zestaw bierze nawet 60/70W - co jest dla mnie stanowczo zbyt dużo jak na sprzęt, który ma pracować po kilka/naście godzin dziennie przez okrągły rok.


Dopóki nie siedzisz przy świecach to jaki problem ;)

Co ja mam powiedzieć :)

2x 155W (4 Ohm, 1Khz, DIN)

PC : 310W max.

Po włączeniu wzmacniacza i nagrzaniu elektroniki łyka 100W w tym (rezerwa prądowa) potencjometr w skali od 6-9.


 

Krótko: DO tego harmana avr 70 na start z późniejszą możliwością rozbudowy. Do Dubstepu. BX2 vs ES 30 ????????


Dubstep :tuu musiii być trzęsiawa ;)

JBL -tony niskie:mocne,ale czasem robi wrażenie pustego jak by podpompowany.

Jamo -niżej schodzi,głębszy,lubi zadudnić.

i ten mały kosior targa jak nie jedna tania podłogówka :)  http://allegro.pl/bowerswilkins-bw-601-s3-calvados-i3151489718.html


  Biafra1987

Co do ciebie myślę,że szukasz dojrzalsze brzmienie i tu mogą ci przypasować wafle.Najważniejsze by całość,nie grała za jasno i nie kuła w uszy. Najwyżej możesz kombinować z HK budzetowe i współczesne urządzenia tego producenta ocieplą dzwięk,które w takim zestawie może wyjść na dobre.
W CR-30.4 na kompletny brak niskich narzekać nie będziesz,jest krótki,zwarty i punktowy ale czasem brakuje tej przestrzeni w dolnych,basowych częstotliwościach (inaczej) dół podcięty.Jeśli tego typu brzmienie kolumn ci odpowiada to ok.



http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=x4eE823xSsE#!


Wharfedale Diamond - też ładnie graja.
Super brzmienie z PHONAR Volume 2 raczej używki i bardzo ciężko dostepne.

A jak reflektujesz na KEF C 7


http://www.youtube.com/watch?v=fwZVDKcCsHg
 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi nadal nie odpowiedzieliście. Monitor Audio BX2 vs JBL es 30 ?

Dla ciebie i muzy dubstep es 30 zdecydowanie.

effendi360 opinie opiniami,sprawdz je sam.

 

 

Nie wiem dlaczego ale słuchając 1 linka  miałem ochotę wydrapać sobie uszy 

Wiem wiem,to nie to samo.W realu brzmią zdecydowanie lepiej to,przy okazji :)

 

Kef C7 też ma dobre opinie.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj odsłuchałem kilka zestawów. Z pionkiem pod pachą udałem się na słuchanie i... to trzeba usłyszeć samemu. Kurcze jednak powiem Wam że ciężki kawałek chleba doradzać w temacie audio. Zwłaszcza to jak prezentują się różne głośniki pod konkretnym ampem. 

 

Mój ampek doskonale dogaduje się z B&W 685. Wręcz rewelacyjnie. Ale niestety mnie na to nie stać w tym momencie. Odsłuchałem Jamo bo do nich nie musiałbym dopłacać aż tyle (choć już mocno naraziłbym się kobiecie) oraz JBLki od Effendiego. Do tego chwilkę dałem kilku innym modelom (MA i cantony które były w sklepie). No i na deser zostawiłem sobie te budżetowe wafle. I tu zaskoczenie. Środek i góra pod tym pionkiem prezentuje się w tych waflach dokładnie tak jak bym sobie tego życzył. Wydobywa z nich dokładnie to samo co z B&W (choć ogólna różnica jest oczywiście spora)- dynamikę i wyrazistość przy zachowaniu bardzo przyzwoitej neutralności. Jest szczegółowo, wokal czasami syknie zgłoską (ale w granicach rozsądku), słychać dokładnie oddech wokalisty. Scena szeroka, przyzwoita niczego jej nie brakuje (sporo można uzyskać bawiąc się ustawieniami wzmaka- ale trzeba uważać bo łatwo przekombinować i zabić naturalność). Żaden dźwiek nie pcha Ci się do mózgu. Górna część pasma basowego też jest na tyle dobra że nie cierpią tutaj gitary. Sam bas natomiast jest lekko wycofany. Nie mogę powiedzieć że go brakuje bo to zbyt mocne stwierdzenie. Jest tam gdzie w zestawie dla basofila jakim jestem być powinien ALE wystarczy że postawi się je w rogu pomieszczenia i bas wraca na swoje miejsce. Kolosalna różnica. Te kolumny bardzo lubią stać w kącie. Ważna sprawa. Słowem- nie czuję żebym potrzebował w tym momencie czegoś innego a zgodnie z planem kolumny nadają się doskonale na surround jeśli kiedyś dokupię high-endowe fronty. Podjąłem teraz świadomą decyzję i w moją stronę nadejdzie:

 

http://i.imgur.com/OILIWwC.png

Link to post
Share on other sites

Poprawnie manualnie ustawionym mcacc można uzyskać ciekawe rezultaty, bez konieczności upychania kolumn w kącie ;), jedna z lepszych technologii obok audyssey. Crystal CR-10? ciekawie, napisz koniecznie później jak to gra w lokum.

Edytowane przez Szarik_Komputerowiec
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...