Skocz do zawartości

Specyficzne stereo/KD dla Biafry


Recommended Posts

Witam,
 
Nadszedł czas kiedy znowu muszę prosić o Waszą pomoc. Chodzi o zakup sprzętu audio w rozsądnej cenie. Liczę na owocną dyskusję bo problem mam dość specyficzny.
 
Pomieszczenie gdzie będę tego wszystkiego słuchał: ~30mkw
Zastosowanie: muzyka/filmy 50% / 50%
Źródło: Komp z xonarem d2 na pokładzie 
Słuchafony: Sennki HD558
Budżet... o tym niżej.
 
Mój problem polega na tym że chciałbym kupić kino domowe ale obecne warunki lokalowe raczej pchają mnie w kierunku stereo. Czego oczekuję? Amplitunera który będzie radził sobie przyzwoicie (wiem że nie mogę oczekiwać cudów) w stereo i da mi po przeprowadzce możliwość dorzucenia kolumn do pełnego zestawu 5.0. Powinien też posiadać usb gdzie będę mógł podpiąć srajPod. Podobnie kolumny- dwie sztuki najtańszych a już przyzwoitych kolumn. 
 
Mój słuch i specyficzne wymagania. Nie jestem audiofilem, słyszę różnicę w jakości dźwięku. Szkołę muzyczną z saksem mam, więc głuchy nie jestem. Ale do cieszenia się wysokiej jakości muzyką mam słuchawki (spełniają moje aspiracje) dlatego szukam raczej kompromisu (przyjemność słuchania/cena). W filmach oczekuję że w końcu będę w stanie usłyszeć dialogi i muzynię w tle. W muzyce cenie sobię naturalny dźwięk i szczegółowość w średnicy i wysokich tonach (może abstrakcja w takim zestawie ale tak bym chciał). Słucham głównie rocka i gitarowych brzmień. 
 
No i ten budżet... Dżentelmeni o pieniądzach nie dyskutują ale powiedzmy że nie mam sztywnego budżetu. Chce jednak wydać jak najmniej. Dlatego proszę o najtańszy zestaw który spełni takie wymagania- przyzwoite stereo i dźwięk w filmach. Nieśmiało nakreślę limit 2,5k. No i chciałbym jednak sprzęt nowy bo mieszkam w BE i koszty transportu tego przez pół europy są spore a nie wybieram się autem w najbliższym czasie.
 
Co myślicie o wharfedale CR 30.4? Bo bardzo tanie a wyglądają ładnie ;) 


Gdyby do takich dwóch kupić takie coś:

http://www.foka.nl/harman-kardon-avr-70

 

Jak tragiczne byłoby to rozwiązanie? :P

Link to post
Share on other sites

Uczepili się tych HK :/

 

Jeśli możesz kupić coś wyglądającego troszkę gorzej zerknij na Pioneer VSX-922

 

- Bi-amplituner

- Apple wszystko (Airplay itp)

- DTS,DD EX, DTS HD, itp itp generalnie sporo ma do zaoferowania procesor, obsługuje większość formatów

- Dźwięk  7.2 (możliwość podłączenia dwóch subwooferow)

- LAN

- Nagroda Eisa 2012

- Spora moc na kanał

- Cena podobna do H/K 

 

Ma sporo do zaoferowania, przy rozsądnej cenie. 



Co do głośników nie mogę Ci pomoc ale sadze ze lepiej kupić 2 mocne fronty i w miarę możliwości finansowych dokupić resztę  



 

 

Bo bardzo tanie a wyglądają ładnie

 

To ma grac nie  :P 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wyglądają bardzo ciekawie. Wczytuję się w recenzje. Miałeś okazję ich słuchać? Jak daleko im do Jamo S 606?

 

Aha. Cena za sztukę :D To jednak taniej proszę bo to jest 600€ za dwie kolumny i z 2,5 kafla wskoczę w 4 kafle za stereo ;) 

Link to post
Share on other sites

Słyszałem Dali Concept na wysokim (ale starym) Denonie u mojej dentystki (dobra znajoma mojej Mamy często bywamy)



 

 

Jamo

 

 

Firma ta trochę zwolniła ostaniami laty.



 

 

To jednak taniej proszę

 

Jamo 606 



Nie zapytałem o jedno, ile m2 ma Twój pokój.

 

Jeśli chodzi o dźwięk sporo ma znaczenie: co masz na podłogach, ścianach, jak ustawione są głośniki, kształt pokoju itp itp itp ...

Link to post
Share on other sites

 

 

Pomieszczenie gdzie będę tego wszystkiego słuchał: ~30mkw

Tutaj miałem na myśli samą część pokoju która ma być nagłośniona. Sam pokój jest większy, mieszkam w odremontowanej na loft kamienicy o wysokim stropie, drewnianych podłogach i dużej otwartej przestrzeni. Ścian tam niewiele bo mieszkanie jest na rogu i otoczone oknami (w sumie 8 dużych okien). Ale to nie jest moje mieszkanie więc pomieszkam tam jeszcze ze 2 lata a potem się to zmieni. O głośność też bym się nie martwił w przypadku tych kolumn bo 1- sąsiedzi nie są najlepsi, 2- muzyki słucham w tle i mam zamiar przy niej rozmawiać. 

Link to post
Share on other sites

Jak przestrzeń jest otwarta to akustyka będzie zupełnie inna. Właściwie ciężko przewidzieć jak to się zachowa. Jamo i Harmana Ci nie polecą, bo to jest ponoć chińskie i bee i da się 3 razy lepiej za dwa razy taniej - chciałbym to tylko usłyszeć w praktyce ;)

 

Jedno muszę przyznać: Jamo + h/k = bass. Na pierwszy plan wychodzą tony niskie, Ty zaś wymagasz czegoś innego, dlatego tutaj Dodo ma 100% rację. Ja na 608'kach słucham różnej muzyki, rocka i metalu także, i przyznam, że dla mnie one grają dobrze - ale to już tylko dla mnie, bo dla kogoś innego mogą być beznadziejne. Ewentualne plusy są takie, że za niską kwotę masz nagłośnioną tą swoją powierzchnię. Prawdę mówiąc wątpię, że w kwocie do 750 zł/sztuka można kupić duże mocarne kolumny do nagłośnienia 40 metrów, które przy tym zaskoczą wdziękiem w średnicy i w wysokich.

Link to post
Share on other sites

Zapodam jeszcze link do artykułu, który zwrócił moją uwagę na jamki, zanim wiedziałem o ich istnieniu.

 

http://audio.com.pl/testy/jamo-s-608:1

 

W skrócie:

"Wykonanie:

Spektakularnie rozbudowany układ z 25-cm niskotonowym na bocznej ściance i aż trzema średniotonowymi. Nieminimalistyczna, ale logiczna koncepcja akustyczna, dobre komponenty, efektowna obudowa. Bardzo wysoka „jakość postrzegana”.

Laboratorium:
Dobra efektywność (86 dB) przy łatwej, 8-omowej impedancji, dobre ogólne zrównoważenie tylko z niewielkim eksponowaniem basu. Nierównomierności w zakresie średnio-wysokotonowym zależne od osi pomiaru.

Brzmienie:
Dynamiczne, swobodne, z rozmachem, ale bez wyostrzenia i basowego chaosu. Dobre zrównoważenie całej charakterystyki."

Link to post
Share on other sites

Przemawia do mnie ten wzmak od pioneera. Integracja ze srajPodem, srajPadem itp. Kupuję to. Według recki na audio.com.pl też prezentuje się wyśmienicie. Także dodo raczej mnie do niego przekonał. Za 290€ raczej nie dostanę nic lepszego. Bling- regulacja i konfiguracja z poziomu ipada też mi się podoba. Bo czemu nie. Ale nadal miętoszę te kolumny bo nie mam aż takich kosmicznych wymagań. Znalazłem wcześniejszy model tych Wharfedale- 9.5 i wdłg tego co tu piszą:

http://audio.com.pl/testy/wharfedale-diamond-95:1

gra to przyjemnie. I dlatego zastanawiam się nad  tymi tanimi CR 30.4. Wyglądają na podobną konstrukcję. Widział ktoś jakąś recenzję tych pierdziawek? 

Link to post
Share on other sites

Mam podstawowy model Pioneer'a z tej serii i w parze z Xonar'em DX gra bardzo przyjemnie. D2 i model podany przez Dodo powinny się elegancko komponować. Jedyny minus to front, który cholernie szybko łapie kurz.

Link to post
Share on other sites

Wspomniałeś o oknach (dużej ich ilosci) masz na nich jakieś rolety? Generalnie puste ściany i duże okna nie są przyjacielem dźwięku. 

 

 

Bardzo chciałbym Ci pomoc odnośnie tych kolumienek ale nie wiele o nich wiem.



Mam podstawowy model Pioneer'a z tej serii i w parze z Xonar'em DX gra bardzo przyjemnie. D2 i model podany przez Dodo powinny się elegancko komponować. Jedyny minus to front, który cholernie szybko łapie kurz.

 

Amplituner będziesz  podłączać przez wyście cyfrowe i procesor dźwięku w Pioneer zajmie się jego przetwarzaniem, 

Link to post
Share on other sites
Przemawia do mnie ten wzmak od pioneera

 

Plus, biarac pod uwagę rodzaj muzyki której słuchasz, spodoba Ci się jego charakterystyka. 

 

PS dlaczego nie chcesz zestawu 5.1 a 5.0?

 

Sub robi ogromna różnice w filmach, ogromna 

 

Rozumiem ze masz napięty budżet ale pamiętaj ze kupujesz głośniki na "cale życie , to nie karta graficzna. Moim zdaniem warto dopłacić.

Link to post
Share on other sites

Szukam na ten moment stereo bo nie mam miejsca na całe kino. Ale zestaw rozbuduję już "na swoim". Wtedy będzie to raczej małe pomieszczenie ale wróżę z fusów ;) 

 

Zastanawiam się tak ponieważ może jak już będę bajecznie bogaty to rzucę te Wharfedale na surround i kupię jakieś droższe przody jak mnie kobieta nie będzie tak piłować z ceną :P 

 

Czas się wykazać. Kto zna niemiecki? 

http://www.hifitest.de/test/lautsprecher_surround/wharfedale-crystal_3-serie_3260.php

Link to post
Share on other sites

Google 

 

 

"Want to make any money at Wharfedalehttp://s.skimresources.com/img/cbuddy2.png? These questions inevitably come after our detailed review. But we `s should not care because the more than good combination of processing, sound quality and price / performance that the traditional British company has made this series on its feet, is more than" just "a starter set for film fans, and may thus look right about the title "HOME THEATER Best Value".

Link to post
Share on other sites

Nie mogę nic (sensownego) znaleźć na temat tych głośników.



 

 

Roznica nie jest może ogromna, ale wyczuwalna, nawet dla niezbyt wprawnego ucha.

 

 

To zależy, mój stary Pioneer miał program "direct" (nie pamiętam dokładnie) gdzie procesor dźwięku nie robił nic, w innym przypadku zawsze ingerował.  

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie chce mi się czytać całego tematu. Powiem Ci jedynie tyle, że miałem zamiar kupić porządny zestaw, ale też niestety na razie ograniczają mnie warunki mieszkaniowe. Z tego co wykminiłem po gorących dyskusjach z znafcami tematu zestaw, który mi by pasował właśnie jak piszesz - do wszystkiego to HARMAN KARDON AVR 70 + JAMO S 606 HCS 3. Myślę, że w tej cenie nic innego nie wyrwie lepszego a specyfikacja tego ampa idealnie pasuje do tych kolumn, które mają wbudowane suby w fronty. H/K AVR 70 potrafi przekierować całą swoją moc na dwa przednie fronty co w przypadku tych JAMO będzie świetnym rozwiązaniem do odsłuchu muzyki. O brak basu bym się nie martwił. Z tego co czytam po opiniach prawie nikt do nich nie dokupuje już dodatkowego suba. Niepotrzebny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...