Skocz do zawartości

Project Colossus


Recommended Posts

Witam

Jestem Michał. , mam 17 lat, po dłuższym czasie namysłów postanowiłem zaprezentować światu swoją obudowę  :) Nazwa to Project Colossus i wydaje mi się że doskonale pasuje. Obudowa jest wykonana z  drewna, poskręcana wkrętami i w niektórych miejscach poklejona. Jeżeli chodzi o konstrukcję to nie mam możliwości zmieniać czegokolwiek (po prosu łatwiej byłoby zacząć od nowa),

 

Dlaczego akurat drewno i taka wielkość? Bo mam małą stolarnię, a zwykłe obudowy są zbyt mainstreamowe :D ,  moja stara budka jak widać na zdjęciu to mikrus i nie wytrzymałem nerwowo z ciasnotą, którą ona oferuje. Pomysł przyszedł ok. pół roku temu a pierwszą deskę wyciąłem w połowie stycznia. Przez ten czas powoli wszystko składałem do kupy i w końcu się udało. We wszystkim pomagał mi stryj, bo sam w obróbce drewna mam małe doświadczenie. Wszystko zrobione "ręcznie" tj. na maszynach, które nie są CNC, czyli wyżynarka, frezarka, grubościówka, wiertarka, czyszczarka i kilka rodzajów piłek. Niestety nie udało mi się uchronić od szpachlowania....

 

 

 

 

 

Aktualna specyfikacja:
CPU: Phenom II  x2 550 @ x4 B50
GPU: aktualnie integra HD4290
RAM: 2x2Gb Corsair Vegeance 1600mhz CL9 
MOBO: Asus M4A89GTD PRO
HDD: WD Black 500 GB  
PSU: Cooler Master M620

COOLER: Zalman CNPS10X Performa

MONITOR: LG L1960TR

MYSZ: Razer Lachesis

PODKŁADKA: Razer Goliathus

KLAWIATURA: Logitech G15 V1

SŁUCHAWKI: Creative Aurvana Live

 

Teraz czeka mnie lakierowanie i bejcowanie, później trzeba będzie założyć plexi na okno prawdopodobnie przekładam sprzęt do nowego domku  :D, (już raz wszystko siedziało i działało) Myślę, że pod koniec tygodnia się uda. Ogólnie wszystko mam zamiar skończyć przed wakacjami.

A teraz zakupy, które będą rozłożone w czasie:

-  karta graficzna (GTX570, 560Ti, 6950, 6970)

-  karta muzyczna (Asus Xonar DX)

- przedłużki do kabli i oploty (będę sam robił)

- wentylatory

- katody UV albo LEDY 

 

Pewnie wymienię też procesor na phenoma 955 bo ten odblokowany stwarza czasami problemy, teraz działa na dwóch jajkach bo do bfa 2 więcej mi nie potrzeba, a w nic innego na integrze nie pogram. 

 

Trochę to wszytko chaotycznie napisane, ale całokształt wiadomy. O wielu szczegółach będę informował później, ciężko napisać o wszystkim i niczego nie pominąć.

 

 

zdjęcia - https://picasaweb.google.com/107553005412562921810/ProjectColossus

 

Uznałem, że lepiej będzie podać linka. Jakość jest bardzo słaba, ale fotografem nie jestem, sprzętu też nie mam dobrego, ale na finalną wersję coś postaram się skombinować.

 

 

 

 

 

 

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Ciekawie się zapowiada :) Szczególnie jak pomalujesz to dopiero się zaprezentuje.

Jak takie drewno to nie wiem, czy zamiast takiej plexi nie włożyłbym jakiejś szyby zbrojonej albo witraża :D w każdym razie coś innego.

Do czego służą te elementy na górze obudowy ?

 

ps.taka uwaga, nóżki wyglądają moim zdaniem zbyt masywnie do całości, jeśli masz możliwość zmniejszenia to ja bym tak zrobił ;)

Link to post
Share on other sites

Drewno które użyłem to czereśnia, nóżki są dębowe, konstrukcja prostopadłościanu z sosny a tacka pod mobo i ścianka działowa są ze sklejki. Brałem głównie to co miałem.

Jedna dziura z góry jest przeznaczona na zasilacz, druga obok pokrywy to taki wywietrznik (powietrze z procesora wydostaje się dokładnie przez nią.

Całość jest pobejcowana - kolor orzech. Zdjęcia wrzucę jak polakieruję. Wyszło na to, że jeszcze muszę dorobić deseczki na dół, żeby przykryć miejsce którego nie zasłonią wentylatory i listewkami lekko przysłonić te dziury na topie. Plexi mam teraz w domu, wyciągnięta z jakiegoś telewizora popsutego :D Chcę, żeby jak najlepiej było środek widać, bo  nie podoba mi się takie okienko

Btw, ten projekt znalazłem jak mój był już w zaawansowaną konstrukcją, a kilka innych szczególików mógłbym skopiować, bo są lepiej przemyślane niż te u mnie.

 

http://img58.imageshack.us/img58/3760/obraz064xu9.jpg

Edytowane przez B3RI4L
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tego nie widać na zdjęciach, ale otwory na kable są zrobione za ścianką. 

Tyle, że z zasilacza wystarczająco długi jest EPS 8pin. Reszta nie dostaje, a 2 kable do grafiki są naprężone, że ledwo z tej strony dostały.

Dysk twardy będzie pod zasilaczem, ale że kabel sata ma ze 20cm, to jadę na dwie obudowy :D 

dysk i kable od Pwr, reset mam podłączone do blaszanej...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...