Skocz do zawartości

Chyba załatwiłem jeden bios na płycie Mpower. Może ktoś wie jak to naprawić?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MSI Team,

Recommended Posts

w związku z tym problemem z kartą 7870

http://forum.benchmark.pl/topic/82162-jak-wy%C5%9Bwietli%C4%87-bios-problem-po-instalacji-karty-graficznej-7870-co-robi%C4%87/

 

postanowiłem wgrać starszy bios aby sprawdzić czy może to coś zmieni w związku z 7870
zrzuciłem bios na pendraka odpaliłem bios z karty zintegrowanej na procku
rozpoczęło się flaschowanie a ja postanowiłem podpiąć z powrotem wtyczkę od neta pod płytę (jak ja wpadłem na taki głupi pomysł to nie wiem ) i przy wpinaniu wtyczki musiałem jakoś ruszyć pendriva z biosem i jednym razem przy 10 procentach wgrywania biosu restart i już nic nie idzie zrobić
Próbowałem resetować bios itd i du*a
No już po wszelkich próbach przełączyłem na drugi bios i wszystko z powrotem chodzi
Ale teraz pytanie czy istnieje jeszcze jakaś możliwość uruchomienia pierwszego biosu albo wgrania w kość nowego?
Czy zostało mi już tylko siedzenie na tym drugim?
Czy może jakiś serwis jest to w stanie wgrać-naprawić?
czy może ktoś wie jak to zrobić?

 

Edytowane przez karol8721
Link to post
Share on other sites

Nie nie nie nie :) Odpalamy sprzęt i zaznaczamy przed flashowaniem Multi BIOS auto update i lecimy z koksem :P

 

Skoro tak mówisz, to pewnie tak jest :). Ja metodą opisaną wyżej flashowałem uwalony BIOS w HD 6970, więc dla płyty głównej może być inaczej :D.

Link to post
Share on other sites

Dual bios na kartach AMD to zupełnie coś innego, na płytach MSI działa to w pełni automatycznie.

niemożność zbootowania z pierwszego - aktywny drugi

niemożność zbootowania z drugiego lub stan normalny - aktywny pierwszy

niemożność zbootowania z obu - serwis ;P 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie wiem gdzie to dokładnie było bo mam płytę na X79 teraz i tutaj jest to zupełnie inaczej rozwiązane. Pamiętam że w Z68A-GD80 taka funkcja była... być może w MPowerze odpowiada za to ten magiczny 'pstryczek' na płycie. 



PS: Chyba że MSI odwaliło i znów MPower nie ma jakiejś funkcjonalności :P Kocham to modbo



PS2: Bardzo prawdopodobne że nie ma, gdyż podobno były jakieś problemy z tą funkcją pod LN2, a jak wiadomo MPower to płyta niby 'wyczynowa'. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1) Upewnij się że komputer jest wyłączony

2) Uruchom komputer wykorzystując sprawny BIOS

3) Wejdź w BIOS ->Utilities ->M-Flash i zapisz sprawny BIOS na pendrive (Save bios to storage)

4) Przełącz na BIOS który musi zostać naprawiony

5) Wybierz 'Select one file to update BIOS' i sflashuj BIOS uprzednio zapisanym plikiem



Jeżeli to nie zadziała to masz uwaloną kość NAND. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

niby flashowanie się powiodło a płyta nie wstaje na pierwszym biosie

restartuje się co 3 sekundy

 

robiłem ubdate na najnowszym biosie

może lepiej spróbować na pierwszym jaki wyszedł?

Edytowane przez karol8721
Link to post
Share on other sites

Serwis posiadający programator bezproblemowo wgra to w parę chwil, ale wiadomo naprawa gwarancyjna to te 30 dni czekania na swój towar i znając MSI nie masz pewności co do ciebie z gwarancji wróci (czyt. możesz dostać inny egzemplarz płyty). 

 

Ja osobiście bym poczekał na stanowisko panów z ichniejszego supportu, może coś wymyślą... to dziwne że płyta nie jest w stanie nadpisać drugiego biosu, bo podnosiłem tak wielokrotnie Z68A-GD80.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie wgrałeś BIOS bez updatu ME ( Intel Menagment Engine ), przy update Biosu masz chyba dwie opcje do wyboru, update bios lub update bios with ME. Niestety BIOS na stronie MSI nie ma wbudowanego ME i update uwala płytę. Będzie chodzić na drugim biosie.

Na forum MSI zdecydowanie odradzają update biosu przez M-Flash z uwagi na powyższe problemy.

http://forum-en.msi.com/index.php?topic=160450.0

Masz opisaną całą procedurę flashowania spod dosu za pomocą programu "MSI HQ Forum USB Flasher", do pobrania z linku który podałem.

1. Przywróć ustawienia fabryczne biosu.

2. Uruchom komputer na działającym biosie z podłączonym pendrivem ( z wgranym programem i biosem ).

3. Kiedy pojawi się ekran programu do flashowania przełącz na uszkodzony bios.

4. Wykonaj flash biosu.

Pamiętaj tylko, że jeżeli coś pójdzie nie tak czeka cię serwis.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...