Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich drogich forumowiczów!

Chciałbym kupić kino domowe do plazmy do 1300 zł, mile widziane tańsze alternatywy.

 

Sam trochę poszukałem i znalazłem takie cuś: 

http://allegro.pl/zestaw-lg-bh7420p-blu-ray-3d-wifi-1100w-350529-e-i3149545263.html

http://allegro.pl/kino-domowe-sony-bdv-n590-5-1-blu-ray-3d-i3170652974.html

Co o nich myślicie? Opłaca się? Jest coś lepszego w podobnej cenie?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wasze cenne rady! :)

Link to post
Share on other sites

Sam stałem kiedyś przed dylematem, jakość z plastików jest naprawdę przeciętna i nigdy nie uzyskasz zadowalającego efektu kina w domu, lepiej odłożyć troche i za około 2tyś byś miał zestaw który na pewno by znacznie lepiej grał niż plastiki, chyba że nie masz wymagan co do jakości dźwięku to smiało możesz brać dowolne kino w tej cenie ich jakość będzie niemal taka sama.

Link to post
Share on other sites

@up, jakbyś posłuchał porządnego zestawu plastik fantastik typu Bose Acoustimass to byś zmienił zdanie, gwarantuje. Przekonałem się o tym podczas odsłuchu w sklepie w małej sali kinowej, nigdy nie słyszałem aż tak dobrego dookólnego dźwieku kinowego. Niczego w nim nie brakowało, no ale to dobre plastiki i swoje kosztują (lepiej nie mówić heh).

 

A co do zakupu, to autor tematu nie wspomniał o dość istotnej rzeczy czyli wielkości pokoju. Jeśli jest mały i ciasny a interesuje go tylko i wyłącznie dźwięk kinowy to tylko plastiki tutaj się sprawdzą. Za 1300 zł kupi się większy zestaw w drewnie, ale używany i wcale nie taki marny. Choćby Eltax Universe bądź Discovery i do tego amplituner. Parę dni temu widziałem na allegro używany zestaw bodaj z Denonem AVR-390 i właśnie kolumnami Eltax, równo za 1300 jak dobrze pamiętam.

Link to post
Share on other sites

Narzekacie na plasiki, a jak trzeba będzie to gdzieś przestawić to będzie znowu narzekanie że ciężkie xD. Z mojej strony to wszystko jedno, byle jakoś dźwięku była DOBRA, w sumie wygląd też jest ważny. Dzisiaj wybrałem się do rtvagd pooglądać nowy design, i wygląda to całkiem nieźle. W cenie do 1,3 tyś, z tych które pamiętam do tej pory to http://www.ceneo.pl/16744124#tab=spec i http://www.ceneo.pl/16396323#tab=spec. Oba zestawy mają podobną moc, designersko, LG ma takie tj chromowane powierzchnie, a samsung gładkie powierzchnie. Robi wrażenie.

Link to post
Share on other sites

Nie słyszałem tych zestawów, domyślam się jedynie, że grają podobnie. Patrząc na fotki zestaw LG wydaje się być bardziej atrakcyjny poza tym subwoofer jest lepszej konstrukcji (przynajmniej z zewnątrz, większa skrzynia, głośnik z przodu).

Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

@Up. Deimos. 

Za bardzo upraszczasz sprawę kolego. Nie każdego stać na zestaw audio za kilka tyś.

 

Warto się jednak zastanowić i tak dobrać zestaw audio by potem tego nie, żałować. Nie warto np. kupować drogiego zestawu audio tylko po to, żeby raz w tygodniu lub rzadziej obejrzeć jakiś film najczęściej ściągnięty z internetu(Divx, Xvid, rmvb bez dźwięku przestrzennego i tylko w stereo). Każdy zakup należy przemyśleć bo sprzęt, który zakupimy ma służyć co najmniej kilka lat. Kupowanie dużego amplitunera z drewnianym zestawem głośników wolno stojących do mieszkania w bloku lub małego pomieszczenia poniżej 20m2 to raczej średni pomysł. Taki zestaw potrzebuje miejsca, żeby zagrać. Co z tego, że mamy moc i jakość, skoro bass będzie u sąsiada za ścianą lub w innym naszym pomieszczeniu(sąsiad raczej nie będzie zadowolony). Zestawy do 1300 zł może nie robią wrażenia i nie oczekujmy od nich cudów. Nie każdy jest też melomanem i słyszy niuanse akustyczne. Taki tani zestaw kina w pomieszczeniu do 25m2 da sobie radę i będzie grał bardzo dobrze. Do tego takie kino oferuje nam bardzo dużo funkcji, odtwarza masę formatów w tym BD, MKV, DIVX, ma złącza HDMI, LAN często też WIFI i sporo innych fajnych funkcji wszystko w jednym małym urządzeniu. Co nie jest bez znaczenia. Wadą takiego zestawu niestety jest brak możliwości rozbudowy zestawu.

Jeśli jednak mamy gdzie ustawić drewniany zestaw kolumn a pomieszczenie ma trochę metrów zestaw drewniany zagra lepiej. Jednak nie koniecznie od razu dużo zależy od zestawu jaki kupimy. Jakość wymaga, taki zestaw kina domowego potrzebuje kilku ustawień, dobrych przewodów i kabli audio(brak w zestawie), często zestawy sklepowe 5.1 są bez subwoofera i należy go dokupić jeśli brakuje nam basu z głośników, które już posiadamy. Zestaw z drewnianymi kolumnami wymaga kalibracji strefy odsłuchu, prawidłowego ustawienia głośników, zakupu podstawek głośnikowych itp. Czasami kino domowe wymaga usunięcia nawet niektórych mebli, bo grają razem z zestawem zakłócając odsłuch. Jednak gdy już wszystko ustawimy i pogodzimy się z dodatkowymi kosztami, będziemy się cieszyć świetnymi efektami audio-video przez długi czas. Zaletą zestawów z osobnymi segmentami takimi jak amplituner i odtwarzacz BD w osobnych obudowach oraz drewniane wolnostojące kolumny głośnikowe jest możliwość rozbudowy zestawu np. o dodatkowe głośniki. Możemy np. do naszego amplitunera podpiąć drugi zestaw kolumn np. stereo stojący w innym pomieszczeniu lub rozbudować zestaw naszych głośników aż do systemów 6.1 7.2  lub więcej zależnie od posiadanego amplitunera i zasobności naszego portfela. Zyskujemy swobodę jakiej nie dają zestawy wszystko w jednym. Do tego, każdy z segmentów możemy zastąpić nowszym gdyby ten, który posiadamy Nas nie satysfakcjonował.           

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Kino za 1300pln?

Nie istnieje coś takiego, chyba, że na prima aprilis. Albo w programie "śmiechu warte".

I tyle w temacie...

 

prima aprilis już było, a kina domowe za 1300 można kupić. Do oglądania filmów akcji dają radę takie zestawy. Do słuchania muzyki też się nadają. Co do marek - no te wspomniane kina domowe LG na tle konkurencji wypadają bardzo solidnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...