Skocz do zawartości

Kupno sprzętu do gier


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez drunk,

Recommended Posts

Cześć, chciałbym dowiedzieć się od kogoś, kto zna się na rzeczy - jaki procesor, RAM oraz płytę główną kupić do:

Karta Graficzna: PALIT GeForce GTS 450
Zasilacz: CoolerMaster 500W
Dysk Twardy: Seagate Barracuda 500GB
 

Jakoś tanio, pod tym pojęciem myśle nad jakimiś 600-700 złotymi.
Z góry dziękuję, i czekam na odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Jeśli ktoś ma inne propozycje może je śmiało dodawać :)
Do tego zestawu byłoby potrzebne jakieś dodatkowe chłodzenie? Jeśli tak to jakie?

BTW. Z czystej ciekawości - Phenom X6 naprawdę ma sześć rdzeni w cenie 400 zlotych?

Edytowane przez Keifanel
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Tak - ten procek ma fizyczne 6 rdzeni ale ma zablokowany mnożnik  i standardowo niskie taktowanie więc oc jest troszku trudniejsze a 965 ma na starcie 3.4GHz i odblokowany mnożnik.

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMjUyMVTSAVEmQMoAik0MLQ2QuJThWB2lzJz84mSQdSC7DJFkDalpS3JqXiLIEiNDsB9MkBUYGlLVQ8WluUCrlMzNQCJFiSWJ$tlFqcVAEUMjqIBvZmpxZmpyVR5YnYGepTFQojw7JzElPCexOK8SKGqgVAsA$ZlO3g**

Tu masz alternatywny zestawik na Intelu - ciut droższy ale też odrobinę wydajniejszy - jego plusem jest możliwość rozbudowy o mocniejsze I5 a nawet I7. :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie planujesz bawić się w żadne OC to nie potrzebujesz innego chłodzenia boxowe wystarczy Ci w zupełności i to samo jeśli chodzi o płytę główną. Ale jeśli ewentualnie tak gdzieś później będziesz chciał się bawić w podkręcanie to dobrym pomysłem byłoby dołożenie do lepszej płyty z mocniejszą sekcją zasilania i z radiatorem na niej http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/gigabyte-ga-970a-ud3-amd-970-socket-am3-pciedzwglansata3usb3raidddr3,23262.html ale to taka propozycja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze jedno pytanie, więc nie będę zakładał nowego wątku. Zdecydowałem się na X4 965 BE i Asrocka 970. Ale myślę, że nie głupim rozwiązaniem było by kupno nowej obudowy (moja ma ponad 8 lat, troche długo, założę się, że przepływ powietrza nie jest zbyt dobry. Więc, jaką kupić? Słyszałem także, że ten procesor lubi być głośny i mieć duże temperatury (pewnie w stresie). Ten pierwszy argument skłania mnie do kupna chłodzenia - może ktoś poleci jakieś? A może nie odczuje żadnej różnicy?

Z góry dziękuję za odpowiedź

BTW. Czy po wsadzeniu więcej RAMu niż te 4GB podane przez "rezerwuar" odczułbym różnicę? Czasami coś wyrenderuję w Cinemie 4D, coś zrobie w Photoshopie, ale chodzi mi głównie o gry. Jest warto dać więcej? Nie chodzi mi o myślenie przyszłościowe :)

Edytowane przez Keifanel
Link to post
Share on other sites

Ram jest teraz dość tani także ja bym kupił od razu 2x4gb w grach nie będzie wielkich różnic ale w renderze i PS zauważysz różnicę. Co do obudowy i chłodzenia to podaj kwotę to się coś dobierze. Ale podam przykładowe tak za około 120 zł masz SPC Fortisa z dobrą wydajnością. A jeśli chodzi o obudowę tak do 200zł warto kupić SPC Gladiusa M40 lub ewentualnie Zalmana Z9 plus.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie, więc nie będę zakładał nowego wątku. Zdecydowałem się na X4 965 BE i Asrocka 970. Ale myślę, że nie głupim rozwiązaniem było by kupno nowej obudowy (moja ma ponad 8 lat, troche długo, założę się, że przepływ powietrza nie jest zbyt dobry. Więc, jaką kupić? Słyszałem także, że ten procesor lubi być głośny i mieć duże temperatury (pewnie w stresie). Ten pierwszy argument skłania mnie do kupna chłodzenia - może ktoś poleci jakieś? A może nie odczuje żadnej różnicy?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

BTW. Czy po wsadzeniu więcej RAMu niż te 4GB podane przez "rezerwuar" odczułbym różnicę? Czasami coś wyrenderuję w Cinemie 4D, coś zrobie w Photoshopie, ale chodzi mi głównie o gry. Jest warto dać więcej? Nie chodzi mi o myślenie przyszłościowe :)

Budżet - słowo klucz .

Link to post
Share on other sites

jeśli jesteś zainteresowany ja mam na sprzedaż PII 965BE i Crosshair IV Formula

http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x4-965be-3-4ghz-box-100-sprawny-i3185058290.html

http://allegro.pl/asus-crosshair-iv-formula-890fx-am3-100-sprawna-i3185113318.html

mam też obudowę w dobrej cenie - cooler master elite 334 nvidia edit. oddam za 100zł

Link to post
Share on other sites

Budżet - faktycznie, zapomniałem podać. Oczywiście jak najtaniej. Myślę, że chciałbym się zmieścić do 200-300 złotych, aczkolwiek jeśli miałbym kupować obudowę i chłodzenie, zrobię to dopiero w lipcu-sierpniu, aktualnie gromadzę fundusze na procesor+płytę główną+ ram, myślę, że to jest najważniejsze.

Co do twojej obudowy ryba21184, rozważyłbym jej kupno, ale tak jak mówię - nie mam funduszy aktualnie, dlatego kupiłbym ją dużo później, a nigdy nie wiadomo czy nie znalazła by się lepsza oferta, więc nie chce "obiecywać, że kupię, żeby potem kupić coś innego"

 

Link to post
Share on other sites

 

Jeśli AMD to x6 1045t za 360 czyli tyle samo co podałeś - innymi słowy słaby CPU wybrałeś.

 

Płyta główna? Każda na AM3 która ma 6-8 faz zasilania.

 

Ram? gó*****y wybrałeś - na tych kościach niczego nie zdziałasz. Minimum to 1600MHz CL9. Powiedzmy że moje - tanie - działają na 1333MHz z CL6........................ 

 

Na miejscu kolegi kupiłbym: (zestaw totalnie pod kątem gier)

 

i3 2120 = 330PLN - tani procek który bije 98% amdeków w 98% gier

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i3-2120-3-3-ghz-i3187260517.html

 

GA-H61M-S2PV = 130PLN - jak nowa, tania , z PCI

http://allegro.pl/gigabyte-ga-h61m-s2pv-lga-1155-box-i3195335373.html

 

DDR3 4GB 1600MHz CL9-9-9-24 (KIT 2x2GB) ADATA XPG™ Gaming Series = 83PLN 2x2GB

http://www.skapiec.pl/site/cat/7/comp/1805599

 

 

 

 

 

 

Lepiej do gier nie kupisz. Zmień gtsa450 na np. HD7770 albo radka 5830. i3 2120 z takim HD5830 pobije każdy komputer z GTS450 i jakimkolwiek CPU od AMD - bez względu na cenę i OC.

Edytowane przez walazz
Link to post
Share on other sites

@Up
Nie widzi mi się kupowanie używanego czegokolwiek. Kupiłem Xboxa 360 i grafike, i to, i to padło po miesiącu

 

EDIT: teraz patrze, i nowe kosztują tyle samo co zestaw który chciałem kupić - jednakże - czy się opłaca i co sądzą o tym inni. Wiem, że wojny czy amd czy intel są lepsze trwają ciągle, ale chciałbym poznać opinie kogoś, kto się na tym zna lepiej niż ja



Bump

Edytowane przez Keifanel
Link to post
Share on other sites

A czy ktoś by powiedział, czy Phenom II X4 965 BE i AsRock 970 Pro3 czy i3 (Nie wiem jeszcze jakie, może ktoś poda coś konkretnego?) i GA-H61M-S2PV? Oraz które ramy lepsze - Goodram DDR3 2x2GB 1333MHz CL9 czy DADATA XPG DR3 2x2GB 1600MHz CL9-9-9-24?

 

Ewentualne propozycje lub wersje (bo jest kilka takich i3 i nie wiem który to który :D) prosiłbym podawać ze sklepu techplanet.pl

Edytowane przez Keifanel
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No i jeszcze raz ja. Przemyślałem sprawę, poczytałem trochę testów i doszedłem do wniosku, że i3 jest nieopłacalny. Pomyślałem, że kupie i5 + mobo pod lga1155 a w przyszłości rozbuduje o jakąś nową grafikę. I teraz - ktoś jest chętny powiedzieć, jaka wersja procesora będzie najlepsza do około 600-700-750 zł (raczej nie planuje OC) oraz czy mobo http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asus-p8h61-mx-r20-intel-h61-lga1155-pcxvgadzwglansataddr3,34444.html podoła.

Zasilacz: Coolermaster 550w

Link to post
Share on other sites

Brak zintegrowanej grafiki to nie jest ŻADEN problem - mam GTS 450 (może nie jest najwydajniejsza, ale po kupnie procesora odkładam na coś z średnio-wysokiej półki)

Do tego 3350P jest dołączony wentylator?

BTW. Wytłumaczy mi ktoś co się składa na BOX? Kable, płyty i w przypadku procesorów właśnie cooler?

Edytowane przez Keifanel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...