Skocz do zawartości

Recommended Posts

jedna uwaga - faik dźwięk przestrzenny realizuje samo stereo (2.0), jak napisałeś wymaga to odpowiedniego źródła czyli nagrania za pomocą pary mikrofonów, tymczasem 5.1 czy 7.1 (itp) czyli tzw systemy dolby "cośtam" np pro logic, true HD itp itd czyli wielokanałowy dźwięk (dla uproszczenia nazwijmy go "typu surround"), który nie do końca jest tym samym co przestrzenny

Link to post
Share on other sites

Dlatego powinienem dopisać, że dźwięk powinien być naprawdę przestrzenny bo np. wiele osób posiadających chociażby Z-5500 podpina je 3xJack do PC a na stacji ustawia Dolby Pro-Logic i cieszą się z dźwięku "przestrzennego" generowanego z dźwięku stereo.

Link to post
Share on other sites

Instrukcja krok po kroku jak uzyskać dźwięk przestrzenny z filmu.

 

Jako źródło posłużył mi film Avatar, jest to obraz zgrany z płyty blu-ray (bdrip) z dźwiękiem zakodowanym w standardzie DTS.

Odtwarzacz to używany przeze mnie od lat Bestplayer. Jest banalny w obsłudze i dzięki temu nie stwarza żadnych problemów.

Jako głośników analogowych używam zestawu Creative Gigaworks S750 (umożliwiają uzyskanie dźwięku 7.1 ale u mnie podłączone tylko 3 głośniki i subwoofer).

Dźwięk w postaci cyfrowej, kablem optycznym przekazuję do głośników a dokładniej dekodera w Logitech Z-5450.

Dlaczego takie głośniki? Dlatego, że w porównaniu do większości amplitunerów nie mają miliona opcji (na oryginalnym firmware) i są w stanie dekodować wiele formatów dźwięku cyfrowego. Poza tym to tylko dekoder, głośniki mam inne podłączone :D

 

 

Jeżeli ktoś ma świeży system to zaczyna od pkt 2.

Jeżeli ktoś ma już zainstalowany system oraz inne kodeki i/lub problemy z odtwarzaniem dźwięku to zaczyna od pkt 1.

 

 

1. Od czego zacząć?

 

Jeżeli masz świeży system to zaczynasz od instalacji kodeków czyli de facto od pkt 2.

 

Wszelkie problemy z odtwarzaniem materiału wideo rozwiązuję zawsze w ten sam sposób:

- usuwam wszystkie kodeki jakie były zainstalowane do tej pory (AC3splitery, ffdshow, lavspliter) jednym słowem cały syf, który i tak nie działa,

- wywalam odtwarzacze, które nie działają i sprawiają problemy bo ściągają różne kodeki jak nie są w stanie czegoś odtworzyć tym samym robią bałagan w systemie (allplayery, vlcplayery itd.)

- nie korzystam z Windows Media Playera bo to syf. Najlepiej byłoby go usunąć ale niestety część stron internetowych korzysta z jego wtyczek,

- usuwam wszystkie skojarzenia z WMP,

- cały system czyszczę przy użyciu Tuneup.

- restart, ponowne czyszczenie, restart i dopiero przystępuję do instalacji.

 

 

2. Kodeki, ich instalacja i konfiguracja.

 

Pierwsza rzecz jaką potrzebujemy to kodeki umożliwiające odtwarzanie jakiekolwiek materiały wideo na naszym komputerze.

 

Kodeki to paczka K-Lite Codec Mega Pack w najnowszej wersji czyli 9.8.5, jeżeli ktoś używa 64 bitowego Windowsa zalecam także pobranie dodatkowo paczki 64-bit > LINK

 

a) Instalacja

 

Po pobraniu obu plików otwieramy pierw wersję 32 bitową - ta co nie ma dopisanego 64-bit w nazwie - i przystępujemy do instalacji.

 

UWAGA!!!

Instalacja wersji 64-bit przebiega analogicznie do wersji 32-bit. Dlatego na ostatniej planszy instalatora 32-bit nic nie zaznaczamy jeżeli instalujemy oba zestawy kodeków!!!

Pierw instalujemy 32 a potem 64 i dopiero w tym drugim zaznaczamy Run Codec Tweak Tool.

 

 

Wybieramy ZAAWANSOWANĄ (advanced) instalację:

 

http://img46.imageshack.us/img46/4206/klite1.jpg

 

Pojawi nam się następna plansza, na której z menu opcji wybieramy 7 lub 8 (bez odtwarzacza).

 

http://img855.imageshack.us/img855/5232/klite2.jpg

 

Przewijamy w dół zawartość okna aż dotrzemy do Windows Media Video. Zaznaczamy w nim LAV.

Trochę niżej jest Process raw video. Zaznaczenie opcji ffdshow umożliwi nam odtwarzanie nie skompresowanego materiału.

 

http://img14.imageshack.us/img14/8792/klite3.jpg

 

Trochę niżej jest podobna opcja ale dotyczy plików audio. Ponownie zaznaczamy Use ffdshow:

 

http://img802.imageshack.us/img802/6848/klite5.jpg

 

Na następnej planszy zaznaczamy wskazane opcje i klikamy next:

 

http://imageshack.us/a/img267/333/klite6.jpg

 

Potem pojawia się opcja do wyboru sprzętowego wspomagania dekodowania. Jako że ja posiadam kartę NVidii to zaznaczyłem NVIDIA CUVID. W przypadku innych kart graficznych zalecam zaznaczenie DXVA2.

 

http://img132.imageshack.us/img132/5026/klite7.jpg

 

Kolejne plansze odpowiadają za wybranie domyślnej aplikacji do odtwarzania wideo oraz miniaturek widocznych w systemie.

 

Po tych planszach pojawia się najważniejsza:

 

http://img706.imageshack.us/img706/3865/klite8wane.jpg

 

Na powyższej planszy zaznaczamy Same as input aby dźwięk był odtwarzany tak jak to było zapisane w pliku. Ustawienie to dotyczy tylko i włącznie posiadaczy zestawów wielokanałowych podłączanych cyfrowo i analogowo.

Jeżeli ktoś korzysta z laptopa lub głośników stereo to zalecam przestawienie tej opcji na 2.0 (stereo) bo może się okazać, że nie będzie słychać dialogów w głośnikach.

 

Na ostatniej planszy instalatora zaznaczamy obie opcje:

http://img850.imageshack.us/img850/3639/klite9.jpg

 

b) Konfiguracja kodeków.

 

Po zainstalowaniu kodeków pojawią nam się dwa okienka:

 

http://img96.imageshack.us/img96/3913/klite10ustawienia.jpg

 

Wybieramy 1 (RESET), pojawi się okno w którym zaznaczone są już stosowne opcje więc klikamy Apply & Close.

 

Następnie klikamy w 2 (Fixes) zaznaczamy wskazane opcje po czym wybieramy Apply & Close:

 

http://img29.imageshack.us/img29/4783/klite11.jpg

 

Klikamy na 3 (Preferred Splitters) przewijamy w dół i wszędzie tam gdzie jest Use merit wybieramy LAV Splitter. Potem Apply&Close

 

http://img849.imageshack.us/img849/7010/klite12.jpg

 

Punkt 4 (Preferred Decoders) odpuścimy sobie na razie jeżeli wszystko będzie działać poprawnie.

 

Uwaga 2!!!

 

Jeżeli ktoś korzysta z innego odtwarzacza to proponuję kliknąć w oknie Codec Tweak Tool (to z cyferkami na obrazku) na opcję DirectShow Filters po czym wybrać ffdshow audio decoder (analogicznie później postąpić dla x64).

Z lewej strony okna przewinąć na dół i wybrać Output, zaznaczyć DTS i Dolby Digital. Dać Apply i OK.

 

Po ustawieniu tych opcji klikamy Exit.

Kodeki są już ustawione. Pora na odtwarzacz.

 

2. Odtwarzacz i jego ustawienia

 

Jak już wcześniej wspomniałem używam Bestplayer'a. Jest bardzo łatwy w użyciu, mało zajmuje i nie wymaga kosmicznej konfiguracji aby działać poprawnie.

 

Po załadowaniu filmu do odtwarzacza naciskamy klawisz "i" lub klikamy na Otwórz > Informacje o pliku...

Pojawi nam się okno, w którym będzie widoczny typ strumienia audio (format kodowania).

 

http://img835.imageshack.us/img835/1994/konfiguracjabp.jpg

 

Jak widać na obrazku film jest zapisany w formacie DTS.

Major type: Audio
Sub type: DTS
Channels: 6
Audio tag: 0x2001 (DTS (Digital Theater System))
Frequence: 48000 Hz

Wiemy już jaki format kodowania audio ma odtwarzany przez nas film.

Korzystając z połączenia analogowego nic więcej nas nie interesuje. Jeżeli wszystko działa poprawnie to nie musimy nic już ustawiać.

 

Co jednak z połączeniem cyfrowym? 

 

Klikamy na Dźwięk -> Konfiguracja ffdshow Audio Decoder...

Z lewej strony okna przewinąć na dół i wybrać Output, zaznaczyć DTS (jeżeli film jest zakodowany w tym formacie) lub Dolby Digital. Dać Apply i OK.

 

http://img41.imageshack.us/img41/443/konfiguracjabp3.jpg

 

W trakcie odtwarzania (nie kiedy wymagany jest stop odtwarzania bądź restart aplikacji) klikamy na Dźwięk -> Render audio

 

Na czerwono zaznaczone są wyjścia cyfrowe optyczne obu moich kart. Na niebiesko analogowe. Niebieska strzałka oznacza aktualnie wybrane wyjście dźwięku. Nie trzeba kombinować z ustawieniami systemu. Program sam łączy się bezpośrednio z wyjściem.

 

http://img812.imageshack.us/img812/4543/konfiguracjabp2.jpg

 

Zieloną strzałką zaznaczyłem wyjście z którego korzystam przy odtwarzaniu dźwięku cyfrowego. Żółta strzała to niby to samo, no właśnie niby. Dźwięk przekazywany jest wtedy do urządzenia WaveOut co powoduje lagowanie a niekiedy brak dźwięku.

Ja mam dwie karty muzyczne i obie mają cyfrowe wyjście optyczne. Dlatego jeżeli ktoś ma np. kartę Realtek to powinien wybrać DirectSound Cyfrowe wyjście/urządzenie audio.

To samo tyczy się kart graficznych wyposażonych w wyjście HDMI. Są w stanie przekazywać dźwięk przez to wyjście (nvidia od serii 4xx).

 

Na koniec, po poprawnej instalacji oraz konfiguracji kodeków, ustawieniu odtwarzacza na wyświetlaczu waszego dekodera powinien pojawić się taki ładny napis:

 

http://img202.imageshack.us/img202/599/ssa48140.jpg

 

lub też:

 

http://img35.imageshack.us/img35/9420/ssa48141.jpg

 

Jaka jest różnica między nimi? Żadna. Różnica natomiast jest w torze sygnału. Pierwszy obrazek pokazuje dekoder podłączony do Sound Blastera X-Fi Titanium a drugi do integry Realteka. Najlepsze jest to, że Realtek nie ma zainstalowanych sterowników i korzysta z tych dostarczonych przez Windows.

Także sterownik to ostatnia rzecz, która powinna Cię interesować.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@Lukson, nie ma potrzeby instalowania aż tylu rzeczy. Wystarczy sam mpc home cinema, który ma świetne kodeki wbudowane a system operacyjny nie spuchnie jak przy Lite. Normalizacji audio bym nie zaznaczał, zarówno pod film jak i audio ogólne a tym bardziej jak jest ustawione drc w konkretnej opcji. Z normalizacją dźwięki, które są ciche będą lepiej słyszalne drobnym kosztem dynamiki, a przecież chodzi o to aby rozkoszować się ścieżką oryginalną. Jak ma coś na ekranie wybuchnąć to ma wybuchnąć a nie mruknąć bo trzeba usłyszeć również szelest liści na tym samym poziomie głośności. Poradnik rewelka i tak ;).

 

@tarrok, dts connect, choćby dlatego, że ma lepszy bitrate aczkolwiek oba enkodery są zbliżone.

Link to post
Share on other sites

Cała paczka kodeków ma na celu uniknięcia problemów z odtwarzaniem w jakimkolwiek innym programie czy przeglądarce internetowej. Niekiedy jak otwieram jakąś stronę to uruchamiają mi się ffdshow audio i to one odpowiadają za dekodowanie dźwięku.

Poza tym używam wielu programów, które korzystają z tychże kodeków.

Sam MPC jest w paczce z tymi kodekami ;)

 

Co do porównania DTS vs DD to wszystko rozbija się o bitrate z jakim dźwięk jest enkodowany.

DD maksymalny bitrate ma do 448Kb/s natomiast DTS do 1.5Mb/s co jednak nie oznacza, że tyle jest używane. Enkodowanie DTS na niższym poziomie zmniejsza różnicę w jakości i wtedy wygrywa DD. Ponoć poniżej 800-900Kb/s dla DTS, DD jest już lepszy.

 

Poza tym DTS jest głośniejszy :D

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie tak, aczkolwiek dużo zależy od źródła i jakości danego materiału.

 

DX/XD ma tylko Dolby Digital Live. Nawet dobrej klasy STX nie ma DTS Connect. U Asusa jest różnie z tym, bodaj DS mają już enkoder DTS. Natomiast u Creative w przypadku X-Fi trzeba wykupić je w postaci rozszerzenia oprogramowania.

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

 

 

Teoretycznie tak, aczkolwiek dużo zależy od źródła i jakości danego materiału.

 

 

Praktycznie też :D z konserwy by puszczał sygnał i nie odczułby różnicy.

 

Nie wszystkie karty Creative wymagają wykupienia licencji dla enkoderów. Np moja X-Fi Titanium ma w gratisie a że kupiłem ją za 50zł to praktycznie mam za darmo.

Link to post
Share on other sites

Kodeki niestety w wielu systemach powodują sporą niestabilność. Instalowanie kilku pakietów kodeków, może spowodować, że system będzie się wieszał przy oglądaniu filmów lub nawet przy słuchaniu muzyki. Konfiguracja kodeków to dla wielu osób czarna magia. Potrafią to nieliczni reszta się boi, żeby coś nie na mieszać, ale jak zwykle namiesza. Nie twierdzę, że instalacja kodeków to całkowicie złe rozwiązanie, ale istnieje alternatywa. Zdanie się na kodeki wbudowane w odtwarzacz video, to nie taki zły pomysł. Unikamy w ten sposób problemów z żmudną konfiguracją i wszystko działa stabilnie. Żadnych blue screenów itp. Wszystko jest jednak indywidualną sprawą, każdego użytkownika pc. Ja unikam zbędnych kodeków i polecam do odtwarzania, wideo program potplayer. Program może nie jest idealny(przetestowałem chyba większość odtwarzaczy) i ten wydaję mi się najlepszy. Wbudowane kodeki(DVXA, CUDA, AC-3) i co tam jeszcze chcecie. Interfejs po polsku. Ustawień cała masa(dla tych obeznanych). Instalujesz i działa każdy film. Z ciekawych funkcji polecam zmianę rozdzielczości pliku wideo z np. 640x480(film divx) na np. 1920x1080(rozdzielczość monitora) znacznie poprawia jakość wideo. Wada programu to brak oficjalnej stabilnej wersji. Program jest cały czas w fazie beta(pobierać zawsze najnowszą wersję).

Link to post
Share on other sites

Dlatego to co jest wyżej napisane ma na celu ułatwienie instalacji i konfiguracji kodeków. Instaluję to na każdym komputerze, na którym stawiam system od nowa i działa zawsze.

 

Jeżeli ktoś instaluje coś na swoim komputerze i klika DALEJ, DALEJ, DALEJ nie patrząc i nie czytając co instaluje to nie ma się co dziwić, że potem nie działa albo wysypuje system.

Kiedyś kumplowi (który 4-5 razy w tygodniu instalował windę) przyniosłem specjalnie trojana, żeby system mu rozsypał. Od tamtej pory nauczył się czytać co instaluje.

 

Powyższy poradnik ma na celu ułatwienie ludziom konfiguracji i uzyskania dźwięku przestrzennego na komputerze. Jak już wcześniej wspomniałem działa za każdym razem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Czym różni się granie w 6/8 kanałach bez Dolby Headphone/CMSS-3D Headphone od grania z 6/8 kanałami z DH/CMSS-3D ? Bo kombinacji jest dużo:
 
6/8 kanałów na karcie + 2.0 w grze  + DH/CMSS-3D
6/8 kanałów na karcie + 2.0 w grze bez DH/CMSS-3D
 
6/8 kanałów na karcie + 5.1 w grze + DH/CMSS-3D
6/8 kanałów na karcie + 5.1 w grze bez DH/CMSS-3D
 
2.0 na karcie + 2.0 w grze + DH/CMSS-3D
2.0 na karcie + 2.0 w grze bez DH/CMSS-3D
 
2.0 na karcie + 5.1 w grze + DH/CMSS-3D
2.0 na karcie + 5.1 w grze bez DH/CMSS-3D
 
2.0 na karcie + 2.0 w grze + DH/CMSS-3D
2.0 na karcie + 2.0 w grze bez DH/CMSS-3D 

 

Już nie wiem co wybrać do HD600. Można z dwoma kanałami, z dwoma kanałami + Dolby/CMSS, w 5.1, w 5.1 + Dolby / CMSS itd.

 

Jak oceniacie tę opinię użytkownika Sennheiser HD600, który testował te słuchawki zarówno z Titanium HD jak i Essence STX :
 
,,Jeśli chodzi o Bad Company 2, to zdecydowanie lepszą wirtualizację na słuchawki daje tryb "Headphone" w samej grze, z wyłączonymi wszelkimi polepszaczami z poziomu karty, niż użycie trybu 5.1 w grze i Dolby Headphone w karcie. Więc do tej gry polecam wyłączyć Dolby Headphone i użyć algorytmów uprzestrzenniających z samej gry w trybie "słuchawki". To na zasadzie, jeśli nie ma co się lubi... Bo jeśli mamy coś z X-fi na pokładzie, to wtedy w grze lepiej ustawić tryb 5.1, nazywany tam "kino domowe" i w kodeku karty muzycznej 5.1, następnie przejść na Headphone i CMSS-3D Headphone. Zdecydowanie najlepsze efekty. To nie są proste efekty i korektor. To porządny HRTF, przynajmniej w wydaniu X-Fi. W dolby faktycznie jest za duży pogłos. W X-Fi nie ma go wcale praktycznie, chyba że sami włączymy. Ale tego nie trzeba i nie należy robić. Porządna wirtualizacja kierunku obchodzi się bez pogłosów. To kwestia opóźnień i pojedynczej fali odbitej. Działa to doskonale w X-Fi. Na pewno widziałeś/słuchałeś filmów na youtube które to prezentują. Napiszę jeszcze raz, jak kupisz X-Fi nie będziesz używac żadnych efektów, EAXów, Crystalizerów, korektorów i całego tego szajsu. Jedyna funkcja jakiej użyjesz to CMSS 3D Headphone do zwirtualizowania wieloknałowego dźwięku 5.1 7.1, który dostaniesz z gry. A to engine gry zajmie się efektami środkowiskowymi. Bad Company 2 robi to doskonale, jedynie co potrzebujesz to dźwięk wielonałowy z gry "przetłumaczyć" na słuchawki, a to zrobi najlepiej funkcja wirtualizacji z X-Fi. Sądzę, że w stereo częściej bym ginął od noża. A przy wirtualizacji, słyszałem że ktoś się skrada z tyłu." 

 

Moje słuchawki to również Sennheiser HD600

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Ostatnio wyposażyłem się w Superluxy 681b i wczoraj miałem okazję pograć trochę w BC2.

Ustawienia:

- 5.1 w grze,

- słuchawki w konsoli Creative,

- CMSS-3D pierw wyłączony, potem włączony i na koniec wyłączony.

 

Bez filtrów HRTF miałem wrażenie lepszego pozycjonowania niż z filtrami. Jak ktoś stał centralnie za mną biegł albo strzelał to miałem wrażenie jakby to było przede mną i często ginąłem.

O dziwo CMSS-3D w połączeniu z badziewnymi słuchawkami Creative, model HS-450 dawał lepsze efekty aniżeli ta sama opcja z Superluxami. Powodem tego może być lepiej przetwarzane niskie częstotliwości. Byłem na tyle rezolutny, że kupiłem słuchawki zbalasnowane i basu w nich brakuje. Chętnie bym wymienił je na normalne. Zobaczę jutro czy da radę. Jak nie to kupię jeszcze normalne a te pójdą na lolegro :/

Link to post
Share on other sites

już kiedyś mu pisałem iż te całe DSP obojętne jakiego tworu nie poprawi pozycjonowania,(dźwięki potrafią być  kiepsko odseparowane od siebie) bo od tego jest karta muzyczna, słuchawki i odpowiednia ścieżka dźwiękowa, ale jak widać jak do słupa.....

Link to post
Share on other sites

Nie tyle mówię, że ma to dużo wspólnego z pozycjonowaniem, ale z wirtualizacją. Czy opcja wirtualizacja sprzętowa w grach np. Prince of Persia Warrior Within ma coś wspólnego z CMSS-3D ? Bo CMSS-3D to właśnie wirtualizacja sprzętowa. Czy to oznacza, że zaznaczenie w grze tej opcji nie będzie działać bez włączenia CMSS-3D/Dolby Headphone ?

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

 

 

9. Jak uzyskać cyfrowy dźwięk przestrzenny z gier?   Odp. Potrzebny jest enkoder, który w czasie rzeczywistym przekształca dźwięk "analogowy" do postaci cyfrowej i przesyła go dalej poprzez interfejs cyfrowy tj. S/PDIF od dekodera.
 

 

A jak wygląda sprawa z dźwiękiem przez HDMI (karta graficzna) do amplitunera, też jest potrzebny enkoder?

Link to post
Share on other sites

@Up

 

Niestety nie wiem. Żyję jeszcze w epoce kamienia łupanego i nie posiadam amplitunera z HDMI (z resztą, wszystkie obecnie produkowane to plastikowy chłam).

Niemniej jak znam życie dźwięk będzie stereofoniczny. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby elektrycznie podłączyć kartę muzyczną posiadającą enkoder, do karty graficznej posiadającej wyjście HDMI ale czy to zagra? Trza by Macieja zapytać.

Link to post
Share on other sites

Do gier niestety potrzebny jest enkoder np. Dolby Digital Live lub DTS Pack od Creative. Klucze można kupić na allegro lub stronie Creative. Jeśli chodzi o dźwięk AC-3 lub DTS na złączu HDMI. Jest kilka możliwości uzyskania takiego dźwięku. 1. Najprostszy sposób to instalacja odpowiedniego odtwarzacza z obsługą HDMI np. PowerDVD, Splash Player Pro lub EX albo darmowy Potplayer.(Odtwarzacze nie wymagają innych kodeków.)

2. Jeśli mamy już inny player wystarczy zainstalować AC3Filter http://www.ac3filter.net/wiki/AC3Filter i zaznaczyć opcję Use SPDIF w ustawieniach filtra. Można zainstalować też inny filtr Spdifer( w opcjach wystarczy zaznaczyć strumienie, które obsługuję nasz amplituner i tyle). Odtwarzacze wymagają uaktywnienia opcji HDMI w ustawieniach audio. Najprościej zrobić to w Splashu, ale program nie jest darmowy. W potplayer jest więcej opcji do uaktywnienia by strumień AC-3 pojawił się na wyjściu HDMI, ale da się zrobić.   

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

@Up

 

Dlatego używa się bestplayer'a. Jako render audio HDMI karty i nie muszę się sr**ć z AC3 filtrami i innym badziewiem. Wszystko jest zintegrowane w paczce K-Lite Codec wraz z ffdshow audio.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś jeszcze na Windows Xp. Używałem kodeków K-lite. I co bym nie robił po jakimś czasie kodeki przestawały działać, albo sypał się system. Niestety taka sytuacja miała miejsce, nie tylko u mnie. Dlatego, żeby poprawić stabilność systemu i uniknąć zbędnej konfiguracji-instalacji zrezygnowałem w ogóle z kodeków w systemie po za tymi, które system już ma. Zastąpiłem kodeki odtwarzaczem z wbudowanymi kodekami. I nie mam żadnych problemów. Jak coś nie idzie. Reset Playera i znów wszystko działa. Zachęcam do takiego rozwiązania, ma wiele zalet.  

Link to post
Share on other sites

@Up

 

Od kiedy tylko pamiętam używam K-lite + BP i nigdy nie miałem z nimi problemu. Po prawidłowej konfiguracji działają idealnie.

99% problemów z kodekami stwarzają sami użytkownicy. Napakują różnorakiego syfu a potem płacz na forach, że to nie działa albo tamto.

Mielenie różnymi AC3Filtrami, playerami i innymi wynalazkami tylko po to by na sam koniec postawić windę od nowa.

 

Plusem i to ogromnym, takiej paczki jest to, że mogę materiał odtwarzać wszystko we wszystkim. Nie muszę się pierdzielić z tym czy tamtym odtwarzaczem i kodekami do niego. Mam jedne do wszystkiego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...