Skocz do zawartości

Komputer dla Grafika-gracza-foto-video 6000zł


Recommended Posts

Witam 

Mam na imię Michał i szukam idealnej wręcz konfiguracji ale też najbardziej optymalniej cenowo. O co mi chodzi... A no o to iż jeżeli coś jest dobre ale drogie ale warto za to dać powiedzmy te 100zł więcej to mogę  to kupić ale jeżeli nie warto np płacić grubych pieniedzy bo coś tam coś tam to nie płacić. 


A więc :



 

  • Zastosowanie komputera : 3da max , gry,pinacle itd, photoshop -Ogółem kombajn
  • Maksymalna kwota : 6000
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : w przyszłości tak
  • Których części potrzebuję : Cały komputer - ewentualnie + monitor
  • Rozdzielczość mojego monitora : full HD
  • Części z poprzedniego komputera : klawiatura myszka :D
  • Specjalne wymagania : Brak- po prostu chciałbym żeby wszystko było idealnie dobrane cena do jakości :)
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/DHjD76/

     

  • Inne : taka obudowa bardzo mi się podoba http://www.pixmania.pl/pl/pl/11167779/art/cooler-master/obudowa-pc-storm-trooper.html#tooltip-idwp

     Jeżeli ktoś pokaże mi lepszą wyglądem,ceną, i chłodzeniem to wezmę tą proponowaną.

    Procesor na 100% zostaje 
    Resztę macie wolną rękę ;) Ma wyglądać super, Pracować super i wgl ma być Kombajnem. Ogółem mówiąc 70% modeluję ale też zajmuję sie fotografią -moje hobby , video -konwertowanie i obróbka ale to sporadycznie. Granie na komputerze w wolnych chwilach.


    podaje gg w razie szybszego kontaktu : 11934462

 

Link to post
Share on other sites

i7 3770K
HR-02 Macho B&W
MSi Z77A gd55
32GB ddr3 1600MHz cl9 4x8GB G.Skill RipJawsX
gtx660Ti 2Gb Gigabyte
hdd 1TB WD RED + ssd Samsung 840PRO 128GB + DVD-RW LiteOn iHAS124
Corsair HX650
Fractal Define R4 / ARC midi R2

około 6000zł 

 

Jak sobie życzysz i7 3770K (osobiście polecał bym 6c/12t > i7 3930K).

Cooler - Macho Black&White najlepszy wybór w cenie poniżej 200zł. Bardzo dobra wydajność układu, nienaganna kultura pracy - jedyna wada to spore gabaryty, ale odpowiednio duża obudowa rozwiązuje ten problem. H80 odradzam - wydajność na poziomie B&W, przy czym znacznie głośniejszy i droższy.

Mobo MSi Z77A gd55 - jeden z najlepszych modeli MSi pod s1155, bogato wyposażona. Jako alternatywę polecał bym Asrocka Z77 extreme 6.

32GB ramu - do pracy to obecnie standard.

gtx660Ti 2GB Gigabyte wf3 - do gier zapewnia całkiem przyzwoitą wydajność. Do pracy przydaje się technologia CUDA (PS) stąd wybór gtx od Nvidii. Gigabyte zapewnia ciszę  ;)

hdd 1TB WD RED + ssd Samsung 840PRO 128GB - 1TB pod dane i 128GB szybkiego SSD pod OS i programy  ;)

zasialcz - corsair HX650 - mocny zasilacz z konkretnym certyfikatem (gold). Jako alternatywę polecam również Seasonic X-660, BQ E9 680W

Buda - Fractal R4 jak wolisz ciszę i odpowiada Tobie jej design. ARC jak stawiasz na "przeciąg" w budzie. Jak szukasz czegoś "extra" to polecam obudowy Corsair (650D, 600T).

 

Możesz też ciut taniej podobny konfig złożyć, a dołożyć do mocniejszej grafiki, ewentualnie odłożyć na inny cel :

mobo : MSi Z77A G-45

SSD : Crucial m4 128GB

zasilacz : XFX 550W | BQ L8 620W

Na reszcie podzespołów raczej bym już nie oszczędzał i pozostawił je bez zmian.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...