Skocz do zawartości

LG Nexus 4 vs Samsung Galaxy S III - smartphone dla studenta


LG Nexus 4 vs Samsung Galaxy S III  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. LG Nexus 4 czy Samsung Galaxy S III ???

    • LG Nexus 4
      28
    • Samsung Galaxy S III
      9


Recommended Posts

Zanim weżmiesz telefon i nie bierzesz go już teraz (nie czytałem całego tematu) możesz poczekać do 27 kwietnia, bo ja wtedy będę brał LG Google Nexusa 4 w Play'u (przedłużam abonament). I ci będę mógł zrobić zdjęcia i powiedzieć bla bla bla. Mam dostęp do Galaxy S3 kolegi i S2 w domu więc będę mógł ci zrobić zestawienie.

Podpowiem ;p

GALAXY S3:

+ wymienialna bateria

+ microSD

+ Szajsung jak szajsung, dobra jakość w środku

- plasik, plasik, plastik

- telefon nie jest wart swojej ceny, jedzie na marketingu koreańców (samsung = korea)

 

LG Nexus 4

+ Lepszy CPU

+ Mocna obudowa ze szkła (jak w iPhonie 4), która mimo wszystko nie pęka jak pajęczyna

+ Instantowe fixy (w tym wersje androida itp) ---- ogólnie wypasiony support ;)

+ Lepszy (według mnie, to co widziałem na oczy) wyświetlacz, w mojej ocenie lepszy od AMOLEDA bo ma subpixele (ostrzejszy, a na tym mi zależy)

+ Nie występuje tylko w damskich kolorach jak SGS3 (Niebieski, biały)

- brak microSD i 16gb na pokładzie

- brak wymienialnej baterii (możesz sobie po 2 latach go wysłać do serwisu albo miesiąc przed końcem gwarancji żeby wymienili, robiłem taki trik z dawną motorolą, i przeszło o.O)

 

Jeżeli o czymś zapomniałem to sorry, nie jestem encyklopedią. S3 praktycznie codziennie trzymam w łapce, także mogę stwierdzić że jest niewygodny i plastikowy nawet w dotyku. Czuje się gorzej jak z HTC Wildfire, gdzie tam jest przynajmniej bodajże pseudo-szczotkowane aluminium.

Edytowane przez Kapucynek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bateria jest na 500 cykli (naładowanie + rozładowanie = 1 cykl). To jest minimum gwarantowane przez producenta. Ale mogę się założyć, że wytrzyma nawet 750 cykli i zachowa nadal 90%+ swojej efektywności.

 

To jest takie gdybanie, ale z doświadczenia po galaxy note wiem, że baterie samsunga też nie są takie super wytrzymałe. Kiedy mocno używałem note'a 2-3 ładowania dziennie to też zauważyłem pogorszenie baterii. Przy moim tempie z galaxy note wymiana baterii co 9-12 mies to minimum.

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

ecydja limitowana dla xda ;p

 

http://www.cruzerlite.com/

 

mam ten xda i androidified clone army (black). tylko z wysyłką wychodzi 75-80zł. ale dużo lepsze niż bumpery po 120

Gdy wchodze z zakladki Nexus 4 to widze case na Galaxy Nexus :/ 

http://www.cruzerlite.com/cases/lg/nexus-4/pre-order-xda-developers-galaxy-nexus-case

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...