Skocz do zawartości

LG Nexus 4 vs Samsung Galaxy S III - smartphone dla studenta


LG Nexus 4 vs Samsung Galaxy S III  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. LG Nexus 4 czy Samsung Galaxy S III ???

    • LG Nexus 4
      28
    • Samsung Galaxy S III
      9


Recommended Posts

Witam,

jako, że w tym tygodniu zamierzam kupić telefon a wciąż jestem mocno niezdecydowany postanowiłem rozstrzygnąć to na zasadzie przeprowadzenia ankiety. Proszę Was o oddanie głosu i uzasadnienie wyboru w komentarzach. Dysponuję kwotą max. 1600zł i telefon będzie eksploatowany przez najbliższe kilka lat. Jeśli macie jakieś inne propozycje - piszcie. Dzięki.

 

PS. Nie zamierzam pisać mojej opinii, ponieważ nie chcę aby inni się nią sugerowali. W ostateczności to ja przecież podejmuję decyzję.  :P

Link to post
Share on other sites

Nowy nexus jest tańszy o 100zł od S3. Do tego nexus będzie dostawał aktualizacje jeszcze przez kolejne 2-3 lata, a w tym czasie już nikt nie będzie pamiętał co to galaxy s3. Do tego masz adreno 320, który jest "pierwszym" konkretnym gpu w smartfonach. Dla mnie to żadne porównanie, bo na tą chwilę S3 już się nie liczy. Na koniec dobija go 2gb ramu w nexusie ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nexus  cierpi na tzw thermal throttling, glosno o tym na forach, po 15-20 min gry wydajnosc leci na łeb. Nie wiem jak to sie ma do innych smartów. Mnie to skutecznie od nexusa odrzuca

 

oczywiscie jesli gry to nie jest twój koń to problem z glowy

Edytowane przez grandsnooker
Link to post
Share on other sites

nexus  cierpi na tzw thermal throttling, glosno o tym na forach, po 15-20 min gry wydajnosc leci na łeb. Nie wiem jak to sie ma do innych smartów. Mnie to skutecznie od nexusa odrzuca

 

oczywiscie jesli gry to nie jest twój koń to problem z glowy

Po ostatniej łatce w kernelu problem ten praktycznie nie istnieje. Do tego można wgrać custom kernel co zajmuje 5 minut i również rozwiązuje sprawę.

 

Od 2 miesięcy używam i gram również w GTA, need for speed, bards tale. Zero lagów i spowolnień. Te gry wykorzystują trochę ponad połowę mocy nexusa.

 

Problem który wymieniłeś dotyczył wymagających benchmarków, w których grzali procesor po pół godziny. W codziennym użytkowaniu to nie ma żadnego znaczenia.

 

S3 jest pół roku starszy od nexusa, a między nimi jest spora przepaść.

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Ja bym wybrał Nexusa 4 

 

Dlaczego:

Więcej o 1Gb Ramu

Najnowszy Android 4.2 

Procesor lepszy o 100Mhz

Hsdpa lepsze 2 razy 42.00 Mbit/s

Czy to 42mb/s czy 21mb/s to realne prędkości nie przekroczą nawet 10mb

 

A co do procesora to nie różni ich 100mhz... To są dwa zupełnie różne układy. Wojna na megahertze skończyła się 2 dekady temu :)

Link to post
Share on other sites

 

 

a w tym czasie już nikt nie będzie pamiętał co to galaxy s3
 I tu się mylisz, S3 będzie żył długo dzięki wsparciu custom romów (patrz S1 - nadal wychodzą nowe romy na niego, jest 4.2.2)

Należy wziac pod uwagę zalety i wady obu modeli. Za Samsungiem przemawia lepszy aparat i filmy, funkcjonalniejszy system, znacznie lepszy czas działania, slot na sd, wymienialna bateria. Za Lg lepsze materiały i wykonanie, większa wydajność (okupiona krótszym czasem pracy) i nieco lepszy ekran (choć to bardziej kwestia gustu)

Tu masz świetne porównanie obu sprzętów

http://www.gsmarena.com/google_nexus_4_vs_samsung_galaxy_s_iii-review-864.php

Link to post
Share on other sites

Galaxy S III ma zapewnioną aktualizację do Androida 4.2 i 5.0 więc wsparcie ma jeszcze ten telefon bardzo dobre. Nexus 4 wiadomo dłużej będzie otrzymywał i może właśnie dlatego właśnie Nexusa polecę bo telefonik prócz kamery i bateri naprawdę jest ciekawy.

Link to post
Share on other sites

Jako student i posiadasz N4 polecam N4 :P 
Gram w Real Racing 3 i żadnych lagów nie mam, edge mam cały dzień włączony, jesli nie edge to wifi :P Spokojnie cały dzień wytrzymuje na bateri. 

Ogromny plus dla nexusa, nowa wersja systemu zaraz po jego prezentacji. 

Link to post
Share on other sites

 I tu się mylisz, S3 będzie żył długo dzięki wsparciu custom romów (patrz S1 - nadal wychodzą nowe romy na niego, jest 4.2.2)

Należy wziac pod uwagę zalety i wady obu modeli. Za Samsungiem przemawia lepszy aparat i filmy, funkcjonalniejszy system, znacznie lepszy czas działania, slot na sd, wymienialna bateria. Za Lg lepsze materiały i wykonanie, większa wydajność (okupiona krótszym czasem pracy) i nieco lepszy ekran (choć to bardziej kwestia gustu)

Tu masz świetne porównanie obu sprzętów

http://www.gsmarena.com/google_nexus_4_vs_samsung_galaxy_s_iii-review-864.php

 

W pracy mam ze znajomym dokładne porównanie z S3. Bateria przy smsach i rozmowach na 3g lepsza w nexusie, multimedialnie filmy itp dla S3.

Zapodaj screen z użyciem baterii po całym dniu z włączonym 3g + WiFi. Muszę to zobaczyć :D

 

SCREENY - 29 godzin działa - 24h dane w tle - 3h rozmów - 2,5h wyświetlacz

 

Na wifi daje radę 6 godzin pracy w chrome. Standardowy wynik dla mnie to ok 20h z synchronizacją facebooka i gmaila, 4h wyświetlacz. 

 

Do tego bateria ma jeszcze spory potencjał i jeszcze trochę z niej można wycisnąć zmniejszając napięcia.

 

 

 

http://img694.imageshack.us/img694/9010/screenshot2013031021032.pnghttp://img713.imageshack.us/img713/4269/screenshot2013031021033.png[

 

 

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

A ja na to jak na lato  :P

Plusy:

- nowszy, czysty Android 4.2

- szybszy procesor i układ graficzny

- więcej RAMu

- lepsze wykonanie i elegancki styl

- dobry support

 

Minusy:

- rozczarowujący aparat jak na tę klasę

- słabsza i niedostępna bateria

- brak radia (!?)

- coś tam słyszałem o cichym głośniku

- brak slotu na kartę pamięci

 

Rozum podpowiada żeby brać Nexusa ale serce zostaje przy Samsungu ze względu na to iż produkt ten został już mocno zweryfikowany przez rynek i wiem co kupuję. Nie wiem czego można się spodziewać po LG ( czy nie biorę kota w worku ). W dodatku Samsung ma więcej bajerów typu dodatkowe opcje w oprogramowaniu itp. Dodatkowo nie wiem czy telefonowi, który nie będzie raczej służył do grania tylko przede wszystkim do internetu, dokumentacje i biuro ( kierunek informatyka i ekonometria ), też multimedia jak muzyka itd. są potrzebne aż tak mocne podzespoły. 

 

Spróbujcie zaargumentować tak aby przekonać moją siostrę, tak naprawdę to ona chce nabyć fona  :D. Przywiązanie do marki i marketing niestety robi swoje  :/ . Dzięki!

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

Niech bierze Nexus'a bo jest po prostu lepszy od SGS'a III. Jest ładniejszy, ma nowszy system przede wszystkim czysty system, ma w miarę porządną baterię i aparat ale raczej Twoja siostra nie jest jakimś maniakiem robienia zdjęć, no i oczywiście dłuuugie wsparcie, nawet stary Nexus S dostał 4.2.2. Więc wybór jest raczej oczywisty moim zdaniem.

Link to post
Share on other sites

Igoruss nie ma pojęcia o fonach :wariat: Nexus jest jeszcze dużo lepiej wykonany od SGS'a III ale skoro tak korci Cię Samsung to go bierz. Ja tam jestem zadowolony ale ja bym go wymienił na Nexusa 4 jakbym miał możliwość.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale test porządny bo obiektywnie przeprowadzony. Komentarze pod spodem też przejrzałem, opinie mocno podzielone. Dzięki wszystkim za odpowiedź. Jak ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia, to chętnie wysłucham. Aha jak z gwarancją i serwisem ?

Link to post
Share on other sites

Nowy telefon Nexus'a 4 ma podobno 3 lata gwarancji. Operatorzy oferują za małą opłatą ofiarują kolejne lata ale 3 lata ten sam fon ? Bez sensu. Więc z gwarancją nie ma problemu. Nexus 4 jest ogólnie dość łatwy w naprawie tak samo jak SGS III. Ale samemu raczej nie grzeb bo coś zepsujesz bo taki telefon ma naprawdę sporo elementów, które można bardzo ale to bardzo łatwo uszkodzić. Sam się o tym przekonałem, jak wymieniałem ekran w mojej starej Xperii X10i. Nawet nie wiedziałem, kiedy przerwałem kabelek łączący ekran z płytą główną.

Link to post
Share on other sites

@mixtape to zobacz sobie test ktory wrzucilem, nexus przegrywa prawie pod kazdym wgledem. Szajsung jest po prostu bardziej uniwersalny i dopracowany. A uznawanie czystego androida za zalete pokazuje tylko ze ktos taki nie mial stycznosci z nowym toucwizem ktory wprowadza mnostwo ulatwiajacych zycie funkcji.

Link to post
Share on other sites

Ja jakoś miałem TouchWiz UX i te ''bajery'' prócz notatnika są kompletnie nieprzydatne ;) Telefon chodzi tylko gorzej dlatego siedzę na czystym Andku z Nova Launcher :P A te ''bajery'' z Touchwiza to można sobie w Google Play znaleźć. Dla mnie Nexus 4 jest telefonem lepszym. Gdyby SGS III był lepiej wykonany i nie miał PenTile to byłby to telefon wręcz idealny. Nie wiem jak jest w nowej wersji TouchWiz'a ale pewnie podobnie.

Link to post
Share on other sites

Z tych dwóch zdecydowanie wybrałbym Nexusa 4. Trochę subiektywnie:

- smartfon dla studenta, liczy się wykonanie

- to nie Samsung i nie wygląda jak zabawka :wariat:

- brak zamulającego TouchWizza, który świetnie działa na reklamach od Samsunga

- bardzo wydajny, popatrz ktoś wrzucił screeny do odpowiedniego wątku w tym dziale

- wsparcie od Google, no i od developerów, a Ci uwielbiają czyste systemy w których mogą grzebać do woli, co owocuje sporą ilością "ficzerów"

 

Moim zdaniem SGS3 jest przereklamowany, bo przecież kto słyszał o błędach pamięci NAND, które powodowały trwałe uszkodzenie całego telefonu? Mam nadzieje, że w nowszych seriach już tego nie ma..

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Podsumowując:

 

LG Nexus 4 vs Samsung Galaxy S III:

 

- solidna, mocna obudowa i ładne wykonanie vs szybka i tania wymiana tylnej klapki w razie uszkodzeń, możliwość rozbudowy pamięci poprzez kartę SD, łatwy dostęp do karty MicroSIM i wyjmowanej baterii (1:1)

 

- ostrzejszy, jasny ekran z dobrym kontrastem vs świetne nasycenie barw w AMOLED (1:0)

 

- dłuższy czas rozmów vs dłuższy ogólny czas działania, serfowania w internecie i oglądania filmów (0:1)

 

- czysty, najnowszy Android 4.2 Jelly Bean, szybkie aktualizacje, świetny support przez długie lata vs więcej funkcji i bardziej konfigurowalny system (1:1)

 

- bardzo wydajny układ SoC, którego potencjał może być wykorzystany w przyszłości, idealnie płynne działanie vs wciąż wydajne podzespoły ale wyraźnie wolniejszy od przeciwnika (1:0)

 

- nienajgorszy aparat vs ogólnie lepsza jakość zdjęć i większy zestaw funkcji (0:1)

 

- ma kamerę..... vs lepsze filmy niezależnie od oświetlenia i lepszy zapis dźwięku (0:1)

 

- wsparcie dla LTE vs USB OTG (1:1)

 

- nexus ma trochę cichy głośnik ale jakościowo wypadają podobnie (1:1)

Link to post
Share on other sites

Żaden filmik na youtube nie pokaże ci płynności systemu i interfejsu. Telefony trzeba wybadać samemu. Zrób to zanim się zdecydujesz.

 

Informacje o aparacie też są błędne. Może i jest przeciętny, ale wszystko zależy od światła i warunków. Z dobrą lampą czy w świetle słonecznym nie ma żadnych szumów. Weź pod uwagę bardzo wygodny interfejs aparatu w nexusie, gdzie jednym palcem możesz ustawić każdą z opcji. Google postawiło na zupełną intuicyjność aparatu, on ma być dynamiczny. Nikt nie wyciąga telefonu na impreze i nie przymierza się 30 sekund do zrobienia foto. A, że zdjęcie wyjdzie przeciętnie chyba nikt nad tym ubolewać nie będzie. Wejście w aparat z ekranu blokady, złapanie ostrości i zrobienie zdjęcia są bardzo szybkie. Edycja zdjęć z nexusa też jest możliwa, bo sam odszumiałem i wyostrzałem niedoświetlone zdjęcia. Obróbka jednego z automatu zajmuje pół minuty w gimipie.

 

Nadal najważniejszym aspektem jest to czy w tej samej cenie brać były topowy model czy nowy topowy model? Nexus jest takim urządzeniem, że jego wydajność jeszcze urośnie z nowymi aktualizacjami. S3 też będzie długo dostawać "łatki" na xda-developers. 

 

Na bajery i funkcje nie zwracaj uwagi, bo z tego na codzień się nie korzysta. Nexus nie ma tylu bajerów, to w pełni intuicyjny i naturalny interfejs, któremu trochę jeszcze brakuje, ale może w maju zaskoczy czymś w androidzie 5.0

 

http://img547.imageshack.us/img547/5781/atom.pnghttp://img842.imageshack.us/img842/1639/atom1.png

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

posiadam nexus'a 4 bez brandingu operatora prosto z google play - wersja poprawiona 2 wydanie.

pytaj o co chcesz, z całym szacunkiem ale wypowiedzi kolegów negatywne na podstawie nawet nie wiem jakiej skoro nie mieli w reku nawet są conajmniej smieszne (nikogo personalnie nie wskazuje dla jasności)



telefon bardzo przyjemny w dotyku , wyprofilowany plastik dookoła, system chodzi super , z tyłu tafla szkła co prawda nie gorilla glass wiec teorytycznie bardziej narazone na zarysowania aczkolwiek kładłem w roznych miejscach i zadnych rysek jeszcze nie uswiadczyłem, z przodu oczywiscie jest gorilla glass, wykonaniem powala w 110% samsunga ktory lezy w ręce jak mydelniczka



@up gdzie i za ile moge dostać takie cudeńko na nexusa?? mowa o "kondonie"

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...