Skocz do zawartości

LC w Storm Trooper - Prośba o rady


Recommended Posts

Witam, 

 

 

Od jakiego czasu bacznie obserwuje na forum tematy związane z chłodzeniem wodnym, przyszedł chyba czas i na mnie.

 

Obecnie posiadam I5 3570K i 7850 w crossfire, wszytko w obudowie Storm Trooper.

Warto jednak nadmienić ze karty graficzne nie będą "wodowane" na chwile obecna, chciałbym jednak aby zestaw był na tyle wydajny abym mógł go wzbogacić o blok GPU (czekam na nowe serie GPU, kupie jednak mocna kartę, niższy koszt LC, ciężka dostępność bloków pod 7850)

 

Przeglądając strony znalazłem coś takiego:

http://dl.dropbox.com/u/60054981/198.JPG

 

Nie podobają mi się węzę, chciałem zwrócić Wasza uwagę na lokacje chłodnic - sadze ze to optymalne rozwiązanie dla mojej obudowy.

 

 

Nie posiadam budżetu ważny natomiast jest stosunek cena/wydajność.

 

Nie posiadam tez własnej propozycji, nie znam się na LC i nie chce pisać głupot.

 

 

Wiem ze na forum mamy wiele osób o sporej wiedzy i doświadczeniu w budowaniu  układów chłodzenia wolnego - liczę na Wasza pomoc   

 

 

 

PS Potrzebne części mogę kupić w Polsce (urlop w czerwcu/lipcu, lub w UK - Londyn) 

Link to post
Share on other sites

Dopisuję się żeby po pracy nie szukać gdzie wstawić Ci propozycję ;)

 

Przy okazji (i żeby nie robić kompletnego OT) masz już pomysł na schemat kolorystyczny? Bo z racji tego że kupujesz panel z oknem domyślam się że chcesz też żeby to ciekawie wyglądało, prawda? 

Link to post
Share on other sites

Podoba mi się ten grubas na topie. Taka chłodnica spokojnie da radę gpu + cpu i zostanie zapas. Co do rodzaju chlodnic to jak zawsze będę polecał coolgate triple rad, xspc rx i alphacool ut60 a jeśli 60mm na górze to za dużo można się przyjrzeć alphacool xt45.
Bloki na cpu i gpu to głownie wygląd. Różnice są znikome (około 3-5 stopni maks). Od siebie mogę polecić raystorm od xspc i koolance 380i. To tak na szybko, jak już uruchomie pc to postaram się znaleźć jakiś fajny projekt w tej budzie

 

Dopiero wlazłem na kompa (po małym incydencie z 98C na CPU :D ) i widzę,że tam na dole jest 240 (chyba). Spokojnie można tam dać grubasa bo z tego co widzę spokojnie wejdzie

Edytowane przez natsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim razie mój głos idzie na XSPC EX240. Chyba (z naciskiem na chyba) najlepsza cienka chłodnica z niskim FPI (a ciężko o niskie FPI w przypadku chłodnic typu slim), Push/pull wskazane przynajmniej na jednej chłodnicy (pewnie dolnej bo na górze nie ma miejsca)

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Na topie nie widziałem nikogo kto by miał p/p nawet z cienką chłodnica. Na spodzie powinno się zmieścić

 

Skoro budżetu nie ma to sobie pozwoliłem lekko zaszaleć ;)

Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 240mm x2 398zł

Koolance CPU-380I Water Block (Intel Processor) x1 342zł

Alphacool VPP655 - single edition x1 323,90zł

EK Water Blocks EK-D5 X-RES 140 CSQ - Acetal x1 287zł

TYGON R3603 9.5x15.9 mm przeźroczysty x2 109,80

Mayhems Pastel Blue Berry 1000ml x1 79,99zł

Bitspower złączka prosta SK 10/16 G1/4'' Silver Shining BP-CPF-CC3 (bo czarnych nie mieli) x10 399zł

 

Razem - 1939,69

 

Nie ma wentylatorów bo w sumie nie wiemy dokładnie ile ich trzeba (na oko, czyli ze zdjęć google, 2x top i maks 4 na dół) i czy ta 45mm chłodnica się zmieści

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem ze w przyszłość blok GPU nie będzie stanowił wyzwania dla proponowanego przez Ciebie układu ?

Fakt, z cena zaszalałeś, jak mówiłem nie chce niepotrzebnie przepłacać dla 1C ale jeśli podałeś najlepszy stosunek cena/wydajność to nie widzę problemu. Zerknę jeszcze na parę stron UK i zobaczę czy kupić wszystko w PL czy w UK (w PL będę na urlopie jedynie 2 tygodnie i mogę nie dostać wszystkiego na czas)  

 

 

Jeśli chodzi o wentylatory, zapewne będę potrzebował jakieś bo nie sadze aby posiadane obecnie nadawały się do LC.

Link to post
Share on other sites

Na samych złączkach możesz sporo oszczędzić. Wystarczy kupić te od ek lub alphacool za 25zł za sztukę i wychodzi 250zł zamiast 400. Do tego wąż można zmienić na masterkllera za 19,90 za metr. 

Chłodnice spokojnie poradzą sobie po dołożeniu bloku GPU, nie ma co się martwić. Z wentylatorów mogę polecić gentle typhoon. Niebywale ciche jak na prędkość z jaką pracują (mam ap 15 1850 rpm i przy tej prędkości jest lekki szum a przy 1400 już można siedzieć nawet w nocy)

Link to post
Share on other sites

TOP - mam 6cm do plyty glownej

 

Bottom - mam jakieś 8.8cm

 

 

Zdjęcia z internetu 

 

http://images.tweaktown.com/content/4/3/4327_20_cooler_master_storm_trooper_sgc_5000_kkn1_full_tower_case_review_full.jpg

http://www.legitreviews.com/images/reviews/1786/cm_storm_trooper_025.jpg

http://images.bit-tech.net/content_images/2011/11/cm-storm-trooper-review/Storm-Trooper-l-2.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...