Skocz do zawartości

czy warto kupic TV PHILIPS 37PFL5603D ?


Recommended Posts

Pewnie że nie warto.

 

Za 200zł więcej masz Panasonic P37X10Y - Plazmę HDready o przekątnej 37 cali. Nową na gwarancji (jeśli wypełnisz formularz to nawet 5-cio letniej). Napisz do czego TV ma służyć, ale i tak wątpię, by potrzebne Ci było fullHD. A taka plazma rozjeżdża Philipsa z każdej strony ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz to 3k to nie musisz się ograniczać w HDready - stać cię na fullHD.

 

Za 2500-2600zł chodzą teraz modele P42S10e (sam taki mam). Są to panele o przekątnej 42 cali (oczywiście 1080p). Lepszy obraz znajdziesz tylko w KURO za kilka grubych tysięcy (którego zresztą już nie produkują).

 

A co do poboru prądu to właśnie "S" jest najmniej prądożerna z rodziny Panasonica. A w porównaniu do LCD... cóż LCD 42 cale i tak zje lekko 140W (chyba, że LED za 5tyś - one mieszczą się w 120W). A Panasonic S przy oglądaniu TV nie przekroczył mi 200W (miałem multimetr) - jednak nie ukrywajmy - do 150W pobór też nie zszedł. Producent podaje 170W poboru średniego i należy ufać tym danym. Oczywiście gdy ustawimy kontrast i jasność na maks musimy się liczyć z liczbami rzędu 250W ;) ale to tylko ekstrema (przy takich ustawieniach nie idzie na nią patrzeć dłużej niż 15 minut).

 

A teraz trochę ochłońmy - model S (1080p) opłaci Ci się tylko w trzech sytuacjach:

- Będziesz oglądał filmy w 1080p (Blue-ray)

- Będziesz grał w gry na mocnym komputerze, albo kupisz konsolą nowszą niż Xbox 360/PS 3

- TV ma robić za monitor

 

Do telewizji (nawet N'ki), do filmów 720p, do obecnych konsoli, do wszystkiego innego - P37X10Y (37cali 720p 1800zł) albo P42X10Y (42 cale 720p 2000zł) okażą się tak samo dobre (do TVSD nawet lepsze). A są tańsze.

Link to post
Share on other sites

No pewnie, że tak jest... na pierwszych dostępnych dla ludu plazmach powidoki miałeś już po pół godziny wyświetlania logo. Ale na tej samej zasadzie pierwsze matryce LCD miały czas reakcji liczony w sekundach (a nie ms.) Technologia poszła do przodu, ja na swoim P42S10e wyświetlam nawet pulpit, bo obecnie to mój jedyny panel w pokoju. I fakt - jak po paru godzinach grania wyświetlisz ekran testowy (jeden regularny kolor na całym panelu) to czegoś się dopatrzysz, ale po kolejnych godzinach wszystko znika. Jeszcze nie spotkałem się, żeby ktoś na "S" wypalił coś na stałe. Na "X" z resztą też nie, ale nigdy nie szukałem takich informacji odnośnie serii "X" (nie byłem nią zainteresowany).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...