Skocz do zawartości

Technics SU-V900. Podłączenie 4 głośników


Recommended Posts

A dekoder albo czasza nie ma czasem wyjścia na antenę radiową? Taki talerz to kawał blachy, który ładnie odbierze fale radiowe, jak nie ma to możesz sam go do tego zaadaptować :P

Dom po generalnym remoncie i kabel mam pod gipsem..ale jakbym przed dekoderem dał rozgałęźnik i skompletował odpowiedni końcówki to powinno działać TV i radio ?

Link to post
Share on other sites

1. zmywacz korozji konektorowej, w "szpreju". jesli masz zasniedziale, to warto kupic cos lepszego jak najmniejszej pojemnosci bo duzo nie potrzebujesz. pytanie czy masz taka potrzebe, latwo to sprawdzic na oko... jesli tylko Ci sie tylko wydaje ze masz, to na 99% nie musisz niczego czyscic :menda:

2. z antena do ukf bywaja problemy. w nowszych-starszych tunerach nie siedze. natomiast starszego nie podlaczymy do kablowki bo nam ja zasmieci, najlepiej jest je podlaczac antena 300 omowa (z dostaniem takiego kabla jest ogromny problem) i skorzystac ze wzorow na ciecie (robi sie go w litere "T", dlugosci sa zalezne od fal na ktorych chcemy cos odbierac). jesli jest tylko wejscie na 75 omowego koncentryka, to albo taki dipol http://allegro.pl/item941404557_dipol_a ... ny_gn.html albo zwykly wzmacniacz fm ze sklepu dla idiotow. sam owych wzmacniaczy nie lubie i wole bazowac na zwyklych kablach, gdyz jeden jedyny jaki mialem strasznie "splaszczal" mi dzwiek a sygnal dawal niespecjalny (ale to byl wzmacniacz tv-radiowy). teraz jade na 300 omowym kablu, sygnal max, dzwiek piekny.

Link to post
Share on other sites

Niewiem już co się z nim dzieje. Jest przełącznik tape/dat/cd/tuner. Na tuner działa dobrze, na cd ledwo słychać dźwięk. Czasem działa dobrze a czasem nie. Nawet teraz głośniej gra lewy kanał. Wszystko jest ok, tylko jak podłącze jako adaptor, ale on ma osobny przełącznik przyciskiem. Co to może być ?

Link to post
Share on other sites

Raz równo raz nie..na tym przełączniku, on jest stopniowy jak jest na "tuner" i ruszę go 1 mm w prawo (nie na tyle że przeskoczy na phono) to grają równo. Może wystarczy odkręcić i prysnąć WD-40 ?

Link to post
Share on other sites

W każdym bądź razie to nie kwestia bezpiecznika.

drogi kolego, ten sprzet w najlepszym razie ma 19 lat... :menda: pije do Unitry...

szkoda Twojego zdrowia na grzebanie, poszukaj jakiegos elektronika i mu go zanies.

cos grzebales? adaptor to we i wy dla korektora najczesciej. imo jesli nic nie masz to powinny byc zwarte... pamietaj: NAJCZESCIEJ :). powaznie, zanies komus :o szkoda sprzetu.

Link to post
Share on other sites

drogi kolego, ten sprzet w najlepszym razie ma 19 lat... :menda: pije do Unitry...

szkoda Twojego zdrowia na grzebanie, poszukaj jakiegos elektronika i mu go zanies.

cos grzebales? adaptor to we i wy dla korektora najczesciej. imo jesli nic nie masz to powinny byc zwarte... pamietaj: NAJCZESCIEJ :). powaznie, zanies komus :o szkoda sprzetu.

Tak więc starszy kolego :P To było 6 lat temu.

Link to post
Share on other sites

Czyli mogę odtwarzać dźwięki z kompa przez adaptor, bo raczej nic się nie stanie. Dziś rozkręciłem wzmacniacz, musiałem śrubę rozwiercić..godzina wiercenia i połamane wiertło, ale udało się. Zakurzony był dość konkretnie, to chociaż go przeczyściłem. Właśnie nie chcę do elektronika zanosić, bo lubię grzebać w takich rzeczach ;)

 

Jeszcze jedno, sprzęt jest używany od 2-3 miesięcy. Wcześniej był używany intensywnie od ok 1991-1999 roku. Potem przerwa, gdzie włączany raz na miesiąc. Może jak trochę pogra to się "naprawi"?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...