Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Technics SU-V900. Podłączenie 4 głośników

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#41 SoundsGreat

SoundsGreat
  • Plasmotronic

• 3886 postów
  • Miejscowość:Poznań/Bydgoszcz
  • 3DMark 06:25K z GTX460

Napisano 18 luty 2010 - 15:17

Musze u siebie poszukać sklepu w którym można chociaż na miejscu odsłuchać dany sprzęt. Chociaż jestem bardziej skłonny na harmana. Pozostają kolumny. Dzięki za rady.
  • 0

SPRZEDAM:

Spoiler

#42 _nrt_

_nrt_
  • Entuzjasta

• 681 postów

Napisano 18 luty 2010 - 15:35

jesli tylko stereo to wzmacniacz tylko stereo. tory stereo w ampli do kina sa, ze tak powiem, gorszej jakosci. od 1000-1300 zl mozna juz cos fajnego kupic, odstraszyc Cie moze niska "moc" owych sprzetow, lecz mam nadzieje moja misja nie pojdzie na marne i to olejesz. najlepiej by bylo, gdybys sie przeszedl do sklepu i posluchal takich wzmacniaczy sam.
jesli zas chodzi o kolumny, to ca roczne-dwuletnie, w dobrym stanie (sklepowym), mozna dostac na allegro za ~60% ceny sklepowej. mozesz sie dzieki temu rzucic na wyzsza polke. z nowymi kefami, audio academy, niebudzetowymi jamo czy np acoustic energy sie w budzecie nie zmiescisz. inna sprawa jest fakt, ze swietnie grajace w swojej cenie tannoye sa ciezko dostepne, nie wiem czy dystrybutor wywinal orla, czy sie z modeli wycofali, ale allegro to w chwili obecnej jedyne zrodlo (np http://allegro.pl/it... ... _stan.html w tej cenie graja bardzo fajnie). dobor kolumn to rzecz jasna kwestia gustu, w tanszych kefach moze Ci brakowac basu za to graja swietnie srodkiem i gora, w AE tego basu czasem jest za duzo. kazdego duetu ze wzmacniaczem wypadalo by posluchac, najlepiej u Ciebie w pokoju. do pokoju mniejszego niz 20m2 powinny wystarczyc 2 drozne podlogowki i niektore monitory.
jesli masz ciasno w pokoju, to bass reflex przydal by sie z przodu, jesli kochasz bass to mozesz rzucic okiem na northridge jbla. maja go az nadto, ale jest "gumowy".

gotowcow nie ma, a doradzac konkretnie strasznie nie lubie, bo de gustibus...
w chwili obecnej na allegro sa np takie klocki:
http://allegro.pl/it... ... _nowe.html
http://www.allegro.p... ... kazja.html
w 3 tys sie zmiescisz spokojnie, jednak do malego pokoju kolumny moga byc za mocne.

inny (dla fanow starszych sprzetow):
http://allegro.pl/it...ny_kef_iq5.html (bedziesz mial blisko, bo w miescie aniolow :])
http://allegro.pl/it...er_sa_7800.html
lub
http://allegro.pl/it... ... r_0zl.html
tyle, ze to starsze klocki. ociepla dol kefow, mi sie takie zestawienie b. podoba, Tobie niekoniecznie musi. sprzedawcy je cenia, bo to swietne sprzety (choc stare) i niezle utrzymane. za 2-3 stowy dostaniesz tylko polska mysl techniczna i zachodnie, po dachowaniu. dostac 30 letni, dobrze utrzymany i sprawny wzmacniacz luxmana czy sansui graniczy z cudem, a taki wzmacniacz to skarb (np http://allegro.pl/it... ... rytas.html, dlugo juz wisi, cena zyczeniowa ale predzej czy pozniej ktos sie skusi).

sie nagadalem... resumujac, imo olej KD (jesli faktycznie go niechcesz, nie namawiam, bo mam podobne podejscie) i skup sie na samym stereo.

edit: widze nie tylko ja sie rozgadalem :P jesli masz maly pokoj to kolumny z zestawow powyzej wrzuc do kosza, northridge tez.
  • 0

#43 SoundsGreat

SoundsGreat
  • Plasmotronic

• 3886 postów

Napisano 18 luty 2010 - 15:43

a Radmor? Jeśli zdecydowałbym się na coś starszego, to rozważałbym też Unitrę. Na allegro jest jeden facet, co po 1k sprzedaje odrestaurowane Radmory:

http://allegro.pl/it..._gwarancja.html

Co sądzisz o takim rozwiązaniu?
  • 0

SPRZEDAM:

Spoiler

#44 _nrt_

_nrt_
  • Entuzjasta

• 681 postów

Napisano 18 luty 2010 - 16:00

Co sądzisz o takim rozwiązaniu?

radmor za 1k jest nie dla mnie. po pierwsze- za drogo, po drugie- kwadro ktorego nie potrzebuje, po trzecie- lubie stare klocki, a po takim liftingu charakter moze sie gdzies zgubic.
sprzet sprawny i bez wad ukrytych, to sprzet sprawny. najlepszym wyjsciem jest kupienie starego grata z gwarancja (jest kilku takich sprzedawcow), niegrzebanego.
  • 0

#45 SoundsGreat

SoundsGreat
  • Plasmotronic

• 3886 postów

Napisano 18 luty 2010 - 16:09

Właśnie tutaj zyskuje harman/kardon na gwarancji. Dzięki za rady i fajne linki. Mam lekturę :]
  • 0

SPRZEDAM:

Spoiler

#46 SoundsGreat

SoundsGreat
  • Plasmotronic

• 3886 postów

Napisano 18 luty 2010 - 17:57

ciekawostka: http://allegro.pl/it... ... szawa.html

To robi wrażenie. Szkoda, że firmę zamknęli, bo miałbym blisko.
  • 0

SPRZEDAM:

Spoiler

#47 JohnyRambo

JohnyRambo
  • Autor tematu
  • Nałogowiec

• 1821 postów
  • Miejscowość:Elbląg
  • 3DMark 06:55445

Napisano 18 luty 2010 - 20:31

http://www.pioneer.e... ... index.html

Moc max 5000 W ? Nie chce mi się wierzyć...
  • 0

HP Pavilion Gaming 15 - Ryzen 3550H, NVIDIA GeForce GTX 1050, 16GB RAM 3200MHz , 512GB SSD M2 Intel 660P, Windows 10 x64 

#48 SoundsGreat

SoundsGreat
  • Plasmotronic

• 3886 postów

Napisano 18 luty 2010 - 20:40

i nie wierz :] To jest chwilowa moc jaką głośnik jest w stanie znieść, to wszystko.

edit

a takie staruszki:
http://allegro.pl/it...waga_130kg.html
warto się pakować w takie przeróbki? Pewnie w każdym przypadku jest inaczej...
  • 0

SPRZEDAM:

Spoiler

#49 JohnyRambo

JohnyRambo
  • Autor tematu
  • Nałogowiec

• 1821 postów

Napisano 18 luty 2010 - 20:42

A nominalna 2000 W ? Też coś za dużo, z resztą jaki potężny wzmacniacz do tego potrzebny.
  • 0

HP Pavilion Gaming 15 - Ryzen 3550H, NVIDIA GeForce GTX 1050, 16GB RAM 3200MHz , 512GB SSD M2 Intel 660P, Windows 10 x64 

#50 _nrt_

_nrt_
  • Entuzjasta

• 681 postów

Napisano 18 luty 2010 - 21:37

A nominalna 2000 W ? Też coś za dużo, z resztą jaki potężny wzmacniacz do tego potrzebny.

a to czasem nie jakis samochodowy woofer do "rozkrecania" auta?
jak te 2 tu: ... r_embedded

odnosnie mocy, tu jedna z flagowych integr luxmana:
... r_embedded
produkowany od 45 lat, z malymi modyfikacjami (inne lampy, pilot i inne pierdoly).
2x30W, cena ok 20k zl. myslicie, ze ktos kto taka kase kladzie lubi muzyki sluchac cichutko?

edit: no i tradycyjnie, aby rozwiac watpliwosci odnosnie potwornej mocy. przy podaniu mu 4096W glosnosc jego wyniesie 124dB. Twoj SU-V900 przy kolumnach o sprawnosci np 97dB wycisnie z nich w okolicach 120 dB (4omowe glosniki, galka na maxa w prawo). czyli sub pioniera zagra troche ponad 2x glosniej przy "chlejac" 10x wiecej pradu.

edit2: ciagnac ciekawostki dalej, glosnik tubowy, z braku czasu-> ten: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0430142319

edit3: do postu ponizej, tubowe sa najsprawniejszymi glosnikami. sa w stanie zamienic do 20% energii w dzwiek. tak wiec aby siepnac jak organy koscielne wystarczylaby tuba o mocy 50W.
  • 0

#51 SoundsGreat

SoundsGreat
  • Plasmotronic

• 3886 postów

Napisano 18 luty 2010 - 22:05

Pewnie że nie. Nie jestem pewien, ale dedukuję, że skoro taki wzmak ma "małą moc" to musi generować bardzo czysty, niemal idealny dźwięk. A głośniki które do niego się podłącza muszą mieć wysoką sprawność. I mamy zestaw idealny. Kiedyś natknąłem się na coś co przypominało tuby. Wymagany wzmacniacz to 5W, a para takich kosztowała tyle co dwuletnia limuzyna BMW.

Dobra, a teraz wracając do bardziej przyziemnych kwot.

1. Znalazłem testy różnych urządzeń. Były tam podawane moce, które uzyskano i zmierzono w laboratorium. I np harman/kardon AVR 255 w trybie stereo oferuje 2x90W. Podobne wartości były uzyskane przez wzmacniacze harmana hk 980 i starszego hk 970. Ale jak mniemam te dwa rodzaje urządzeń zagrają inaczej. Z czego więc bierze się różnica?

2. Czy nie lepszym wyborem od Amplitunera HK 3490 będzie wzmacniacz HK 980, bądź HK 970 gdybym jakimś cudem mógł go kupić? 980-tka jest droższa o 200zł i nie oferuje tunera, ale jeśli była by lepsza (tylko co o znaczy lepsza, skoro moc się nie liczy), to radio bym sobie odpuścił... w Bydgoszczy i tak rzadko puszczają coś ciekawego, chyba, że w nocy.

edit do postu wyżej edit3 :]
tak też właśnie czytałem. Znalazłem kiedyś notkę, o tym, że najbardziej wymagający audiofile adaptują poddasze swojego domu w subwoofer, montując tam tubę o średnicy kilku metrów. To musi dopiero pociskać.
  • 0

SPRZEDAM:

Spoiler

#52 JohnyRambo

JohnyRambo
  • Autor tematu
  • Nałogowiec

• 1821 postów

Napisano 18 luty 2010 - 22:14

Ten bass w samochodzie idealny,ale nie pasuje mi to że szyba się wygina..nie powinno szkło popękać? Chyba ,że to plastik.
  • 0

#53 SoundsGreat

SoundsGreat
  • Plasmotronic

• 3886 postów

Napisano 18 luty 2010 - 22:21

Ona się nie wygina, tylko drga. To co widzisz to złudzenie optyczne. Tak myślę...
  • 0

SPRZEDAM:

Spoiler

#54 _nrt_

_nrt_
  • Entuzjasta

• 681 postów

Napisano 18 luty 2010 - 22:22

(tylko co o znaczy lepsza, skoro moc się nie liczy)

a wolalbys Liszowska, Dode, czy moze Gorniak? na taki grunt z tym pytaniem wchodzisz. chyba jedynym rozsadnym parametrem jest poziom znieksztalcen przy okreslonych mocach (wykres). reszta jest dosc subiektywna. czy gra dolem, gora, czy moze neutralnie. jak buduje scene, czy ja wogole buduje, etc. i co najwazniesze, co Tobie najbardziej odpowiada i pasuje. "muzykalnosci" wzmacniacza zmierzyc sie nie da, a dobry wzmacniacz to poniekad dzielo sztuki. np przy restauracji starych klockow (jesli jest taka koniecznosc) najlepszym wyjsciem przy wymianie kondensatorow jest miks roznych, topowych, w jednym torze. nikt nie wie dlaczego, ale tak sie przyjelo i gra toto lepiej.

edit: kij z szyba Panowie, takim autem to bym sie bal jezdzic :]
edit2 (bo mi wylecialo): oczywiscie... kazdy wzmacniacz stereo zagra lepiej niz ampli do KD w trybie stereo. stereo w KD jest naprawde biedne w porownaniu z typowym, pierwszym lepszym 2.0.
  • 0

#55 JohnyRambo

JohnyRambo
  • Autor tematu
  • Nałogowiec

• 1821 postów

Napisano 18 luty 2010 - 22:27

Ona się nie wygina, tylko drga. To co widzisz to złudzenie optyczne. Tak myślę...

Od 12 sekundy wyraźnie się wygina i drga.
  • 0

#56 SoundsGreat

SoundsGreat
  • Plasmotronic

• 3886 postów

Napisano 18 luty 2010 - 22:58

Jeździć bym się tym nie bał, bo słuchał bym tylko na postoju albo w korku. Z chęcią bym coś takiego do Bunii wsadził... tylko, że dwa takie kosztują kilka razy tylko co sama betka :)

edit @ _nrt_

Tego tez się spodziewałem, a jak będzie się miał apmlituner 2,0 do amplifiera 2,0?
  • 0

SPRZEDAM:

Spoiler

#57 _nrt_

_nrt_
  • Entuzjasta

• 681 postów

Napisano 18 luty 2010 - 23:54

Tego tez się spodziewałem, a jak będzie się miał apmlituner 2,0 do amplifiera 2,0?

roznie. co do zasady lepiej osobno, wiecej miejsca pod maska dla wzmacniacza, mniejsze zaklocenia z elektroniki tunera, osobny tuner jest z reguly duzo lepszy niz zintegrowany (koncerty w trojce w niedzielne wieczory brzmia jak niezle CD... :)), w przypadku awarii jednego masz mniejszy problem, etc...
nie zmienia to jednak faktu, ze amplitunery 2.0 potrafia rowniez fajnie zagrac i zdarzaly sie udane modele. np ze starszych cala seria pioniera SX-x50 (tylko to lata siedemdziesiate, jak sprawne graja super lecz "leniwie", do muzyki elektronicznej sie nie nadaja, akustyczna i rock brzmi na nich swietnie).
  • 0

#58 SoundsGreat

SoundsGreat
  • Plasmotronic

• 3886 postów

Napisano 19 luty 2010 - 00:46

Cóż... jak kupię sprzęt z możliwością słuchania trójki, to obawiam się, że sam będę mógł z niego najmniej korzystać. Z kolei zewnętrzny tuner to ponad 1000zł... kolejny 1000zł. Tyle nie udźwignę, na pewno nie w jednym roku. A nie jestem przekonany, czy później chciałbym dopłacać tę kwotę za możliwość słuchania radia.

Na tym zakończymy rozmowę, bo nigdy nie skończymy :)

Muszę skonfrontować hk 3490 z hk 980 i stwierdzić, który bardziej się opłaca.

BTW harman DVD 23 za 200zł to chyba dobra oferta :>
  • 0

SPRZEDAM:

Spoiler

#59 lwses

lwses
  • Maniak

• 2182 postów
  • 3DMark 06:00000000000001

Napisano 21 luty 2010 - 18:02

Swoją drogą co daje "dociążenie" kolumn, bo gdzieś czytałem ,że to taki tuning.

kolumny posiadają komore balastową którą wypęłnia sie śrutami,granulatem lub piaskiem w celu dociążenia kolumn do podłoża ale warunek spełnia gdy stoją na wyciętym w odpowiednich wymiarach i grubosci marmurze,w ten sposób zyskujemy lepsza akustyke w pomieszczeniu (brzmienie) a tony niskie nie rozlewają sie po scianach,czyli nie ma dudnienia a mamy punktowe uderzenia od strony kolumn :D
  • 0

Spoiler

#60 SoundsGreat

SoundsGreat
  • Plasmotronic

• 3886 postów

Napisano 21 luty 2010 - 23:17

Swoją drogą co daje "dociążenie" kolumn, bo gdzieś czytałem ,że to taki tuning.

kolumny posiadają komore balastową którą wypęłnia sie śrutami,granulatem lub piaskiem w celu dociążenia kolumn do podłoża ale warunek spełnia gdy stoją na wyciętym w odpowiednich wymiarach i grubosci marmurze,w ten sposób zyskujemy lepsza akustyke w pomieszczeniu (brzmienie) a tony niskie nie rozlewają sie po scianach,czyli nie ma dudnienia a mamy punktowe uderzenia od strony kolumn ;)

A to po to są te marmury :D Już widzę minę faceta od nagrobków, jak ktoś przyjdzie kupić dwa prostokąty 30x30 o grubości kilku cm :D
  • 0

SPRZEDAM:

Spoiler

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych