Skocz do zawartości

Komputer do grafiki 2D [2500 zl] (LightRoom, InDesign)


Recommended Posts

Dzień Dobry,

Z racji nowej pasji mojej lepszej połowy jaką jest fotografia zmuszony jestem do zakupu komputera zdolnego do pracy przy programie LightRoom 4.0

Z obecnego kompa odzykam tylko dysk twardy oraz monitor reszta do wymiany.

 

 

Zastosowanie komputera :  Grafika 2D (LightRoom 4.0, AdobeInDesign CS6)

Maksymalna kwota : 2 500,00

Czy będę podkręcać sprzęt :  nie

Których części potrzebuję :  Procesor,  Płyta główna, RAM, Dysk SSD, Obudowa, Zasilacz, BluRay

Rozdzielczość mojego monitora : 1680 x 1050

Części z poprzedniego komputera :  Monitor, Dysk Twardy, Myszka, klawiatura,

Specjalne wymagania :  do pracy na w/w programach (Lightroom 4.0, InDesign CS6)

 

Własna propozycja zestawu :

 

Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155

Płyta główna MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX

Pamięć Good Ram GR1333D364L9/8GDC

Dysk SSD Kingston SSDNow V300 120 GB 7mm

Obudowa SilentiumPC Brutus 310 Pure Black AT X/SSD ready/120mm

Zasilacz XFX ATX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

Blu Ray LG BH16NS40 RBB

 

Cenowo wyszło mi około 2200,00 --->  http://www.morele.net/inventory/info/5o6XCH/

 

Zależy mi na stabilnej pracy przy programach Lightroom 4.0 oraz  InDesign CS6. W żadne gry nie gram.  Komputer również nie będzie podkręcany. Wydaje mi się że zewnętrzna karta graficzna jest zbędna. Ze starego kompa przyda się dysk 500 GB, dlatego w proponowanym zestawie uwzględniłem tylko dysk SSD na system. Komputer musi posiadać nagrywarkę Blu Ray do archiwizacji zdjęc oraz filmów z kamery HD.  Oczywiście fajnie żeby jednostka nie była za głośna.

Nie jestem pewien czy :

  1. RAM  8 GB jest wystarczająco, wstępnie założyłem 2x4 GB, jeżeli uważacie że nie to to zamienię na 2x8 GB
  2. Czy I5 to dobry wybór czy raczej i3 wystarczy do 2D
  3. Wentylatora CPU nie brałem pod uwagę, nie planuję żadnego OC. Jeżeli uważacie że trzeba dodać to poproszę o propozycję
  4. Czy wentylator 450 W wystarczy
  5. Czy muszę kupować oddzielną grafikę jeżeli nie zamierzam grać ?

 

Proszę o ocenę zestawu ewentualnie propozycje modyfikacji

 

Pozdrawiam

Edytowane przez cerwantes
Link to post
Share on other sites

Zasilacz styknie, ale jesli bedziesz kupował w przyszłosci grafike to lepiej zaopatrzyc sie w wersje 550W lub np. Deusa 500/600W

Co do kompa bez grafy to gierki musisz sobie odpuscic.

Dla ciszy i temperatur CPU wystarczy np. SPC Spartan pro

Pomysl nad i7, w grafice 3D, konwertowaniu itd dostanie kopa. 

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

16GB ramu do pracy to minimum zapewniające odpowiedni komfort  ;)

Zestawik milusi, tylko jedno mnie bije po oczach - archiwizacja na BRce to niezbyt rozsądny pomysł. Troszkę inaczej się załatwia temat archiwum. W PRO zastosowaniach byłby to zewnętrzny serwer / dysk sieciowy / NAS, ale w tym wypadku raczej odpada z racji wysokich kosztów. Od siebie polecał bym zakup dysku HDD na ten cel, z czasem dokupienie kolejnych dysków w celu zwiększenia pojemności, a docelowo Raid1, który zabezpieczy odpowiednio dane. Wypalanie płyt wychodzi zbyt drogo - płytki są drogie i do tego warto dodać że sam standard BR (szczerze) nie przyjął się i nie wydaje mi się, aby uległo to poprawie - technologia jest już kupę czasu na rynku, a zainteresowanie nią nie jest zbyt duże (stąd też wysokie ceny płytek). Odradzam tego typu pomysł  ;) , a w to iejsce polecam HDD 2TB, a najlepiej 2xHDD 2TB spięte w macierzy Raid1 (mirror).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...