Skocz do zawartości

Nowy komp, freezy ekranu, nie chce sie nawet uruchomic


Recommended Posts

Witam. Od wczoraj zacząłem uzytkowac nowy zestaw, wszystko chodzilo bez zadnych problemow az do dnia dzisiejszego. Mianowicie, podczas grania nagle ekran mi sie zrobil czarny, zaczelo mi piszczec w sluchawkach, nie dalo sie nic zrobic, nawet przycisk restart nie reagowal jedynie przytrzymanie power moglo wylaczyc kompa, mialo to miejsce pare razy i komp wstawal normalnie. Pare minut temu odpalilem sobie gre i znowu to sie stalo z tym ze teraz nawet buda nie reaguje na przycisk power, nic nie chce zaskczyc. Przed pierwszym takim free jedyne co zrobiłem to zmienilem w ustawienich 3D synchronizacje pionowa na "wylacz, jesli aplikacja tego wymaga" ale zaraz jak system wstal to przywrocilem poprzednie ustawienia ale dalej to samo. Dodam jeszcze ze po czarnym ekranie pojawial sie na nim napis "no video output i zaraz po tym "enter sleep moge"

 

Prosze o pomoc :(:(

Link to post
Share on other sites

Samodzielnie skladany

 

CPU: Intel Core i5 3570K - purchased
Mobo: Gigabyte GA-Z77X-D3H - purchased
GPU: MSI HD 7950 Twin Frozr III - purchased
HDD: 1TB WD Caviar Blue - purchased
SSD: 120GB Samsung 840 PRO - purchased
Case: Corsair Carbide Series 500R - purchased
CPU Fan: True Spirit 140mm - purchased
DVD±RW: LG GH24NS95 24x DVD Writer - purchased
RAM: Corsair Vengeance Jet Black 8GB DDR3 1600 MHz - purchased
PSU: 650W Corsair Enthusiast Series TX650M - purchased
LCD: Philips 239C4QHSB 23" IPS - purchased

 

Chyba doszedlem mniej wiecej co bylo przyczyna.

Odlaczylem grafe, wyjalem baterie na minute, wlozylem spowrotem, wlaczylem kompa bez tej grafy i dziala. Po chwili wylaczylem zeby podpiac grafe i znowu ten sam blad sie pojawil wiec albo grafa walnieta albo ze sterownikami cos namieszane, nie mam pojecia :/

Link to post
Share on other sites

sprawa wyglada tak, w miejscu gdzie sie dokreca grafe do obudowy cos jest chyba nie teges, bo jak dokrece srubki to obraz znika i sie dzieja takie akcje jak wyzej

 

http://img844.imageshack.us/img844/3604/20130408152121.jpg

 

wystarczy ze ja lekko uniose w jedna czy druga strone i mi obraz znika i res potrzebny :/

 

Nie mam innej karty wlasnie :/ Integre tylko no i na niej dziala dobrze

Edytowane przez Rubin85
Link to post
Share on other sites

http://img690.imageshack.us/img690/3604/20130408152121.jpg

 

to na czerwono jak leciutko do gory uniose to tez ekran czarny

 

wkladalem do x8 i wydawalo sie byc dobrze dopoki nie ruszylem karta

 

 

PS: Uruchomilem gre Sniper Ghost Warrior i z zasilacza dobiegal cichy pisk, wylaczylem gre pisk zniknal. Moze to zasilacz nie wyrabia ?

Edytowane przez Rubin85
Link to post
Share on other sites

Wczoraj mi wszystko dzialalo a nic nie wrzucalem nowego :/ Dzisiaj juz sklep w ktorym kupowalem zamkniety wiec jutro bede dzwonil o zwrot, dobrze ze mam 14 dni na zwrot w razie gdybym nie byl zadowolony ;d

 

Dzieki za pomoc, dam znac co i jak :]

 

A w ogole to mozliwe ze po 1 dniu uzytkowania padla karta ? Nowa w dodatku :> Troche to dziwne dla mnie :/

Edytowane przez Rubin85
Link to post
Share on other sites

Mobo przykrecalem wlasnie lekko bo kiedys kiedys mi sie zdarzylo za mocno i gdzies mi pekla wiec w tym wypadku bylem ostrozny :P

Nie wiem czy to cos ma wspolnego ale na zasilaczu jest przelacznik, jak dam na 0 czy na 1 to i tak nie ma zmian, komp dalej dziala, ktos wie po co on jest ?

Link to post
Share on other sites

Przełącznik 1/0 ? Chyba nie mowisz o tym obok gniazda na kabel zasilający? 

Tak jak mówiłem wygląda na jakiś problem z karta. Wymieniaj na inna albo zwyczajnie zareklamuj. Choć wymiana będzie raczej mniej problematyczna ale dojdą koszty przesyłki.

Link to post
Share on other sites

Przełącznik 1/0 ? Chyba nie mowisz o tym obok gniazda na kabel zasilający? 

Tak jak mówiłem wygląda na jakiś problem z karta. Wymieniaj na inna albo zwyczajnie zareklamuj. Choć wymiana będzie raczej mniej problematyczna ale dojdą koszty przesyłki.

 

No wlasnie o tym mowie przelaczniku :D Czemu takie zdziwienie ? :P

 

Juz gadalem z supportem i wysylam zaraz karte do nich :] Oby to ona byla padnieta a nie co innego, zobaczymy. Jutro dojdzie i jutro bede wiedzial co jest 5

Link to post
Share on other sites

Tym przełącznikiem, o którym mowa to włączasz/wyłączasz zasilacz. Tzn jeżeli wciśniesz 0 to nie odpalisz kompa. Jeśli nie ma różnicy jak mówisz to chyba coś nie tak... Nie zauważyłeś może tych zawiech przy poruszeniu kablem zasilania do grafiki? Może tam na wtyku coś

Link to post
Share on other sites

Spoko i tak nie mialem zamiaru nic w nim grzebac :D Karta juz wyslana, mam nadzieje ze jutro dostane jakies info :]



Karta wymieniona, dostane nowa :D

 

Dear Mr *****, Your Order has been packed and is in the process of being shipped.
----------------------------------------------------------
Goods Shipped:
£0.00 x 1 - MSI HD 7950 Twin Frozr III Boost Edition 3072MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card **NEW REVISION** with Crysis 3, Farcry3, Shogun2, Dirt Showdown & Bioshock PC Games

 

Mam nadzieje ze przyjdzie jutro :D 

Link to post
Share on other sites

Potwierdza sie w 100% jak dostane karte i wszystko bedzie wporzadku, do tego czasu dmucham na zimne i modle sie zeby to nie byla mobo ;D Dam znac jak dojdzie i jak przetestuje ;)



Niestety dzisiaj nie otrzymalem paczki :( Ponoc nie bylo mnie w domu i kierowca poprostu odjechal a czekalem pol dnia, jutro kolejna proba ^^



Wkoncu karta do mnie doszla, na pierwszy rzut oka wszystko wydaje sie byc dobrze. Na jednym z forum ludzie narzekali na wysokie obroty przy 49% (w granicach 4k) u mnie na szczescie wszystko w normie

 

 

30% RPM
http://gpuz.techpowerup.com/13/04/15/55k.png
 
 
50% RPM
http://gpuz.techpowerup.com/13/04/15/e0.png
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...