Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam zamiar kupić kartę graficzną GeForce GTX 650ti i teraz pytanie jakiej firmy? Mam do wydania max. 550zl (raczej nie mogę przekroczyć tej granicy). Zależy mi na tym żeby była dość cicha i miała dobre chłodzenie. Na oku miałem takie firmy jak Asus, Gigabyte i Zotac. Wszystkie fabrycznie podkręcają kartę. Jeśli chodzi o pamięć to oczywiście 1GB, bo moim zdaniem w średniej klasy keplera nie ma co pakować 2GB.

Moje zestawienie:
CPU: Intel i5 3470
Mobo: MSI B75A - G43
RAM: GoodRAM 4gb 1333MHz
Zasilacz: Corsair CX500 500W
Obudowa: firmy I-BOX lynx ale nie pamiętam dokładnie modelu

Kompa nie zamierzam podkręcać, o czym z resztą mówią procek bez "K" i płyta głowna

Proszę o nieproponowanie innych kart np. Radeona 7850. Koncentruje się tylko i wyłącznie na GTX-sie.

Link to post
Share on other sites

Dotarło do mnie, że nie chcesz wydawać więcej, ale trafiłeś na bardzo "głupi" przedział cenowy, bo różnicę między tym, a 660'tką są naprawdę spore, a wymagają dołożenia 200zł, nawet mniej. Ja bym zbierał, bo GTX660 to karta która w pewnym sensie "ciągnie wszystko" w tym 1080p. Patrząc na przykładzie Gigabyte WindForce 2x mówimy o 580zł vs 740zł w przypadku cen najniższych (ceneo).

 

Jeśli nie to szukaj własnie tych firm, które wymieniłeś (chłodzenia z dwoma wentylatorami).

Link to post
Share on other sites

 

Proszę o nieproponowanie innych kart np. Radeona 7850. Koncentruje się tylko i wyłącznie na GTX-sie.



Major ja wiem - dobre chęci, ale jak autor tematu wyraźnie nie chce - to albo zgnieć jego przekonanie masą testów potwierdzającą opłacalność 7850 nad 650ti - albo nie spamuj  :>
Link to post
Share on other sites

Chciałbym coś polecić, ale w tej cenie masz do wyboru albo jakieś używki, jeśli uda ci się upolować.

560ti 448cores, gtx570, hd6970 lub ogarnąć te 50 czy tam 70zł i kupić hd7850 który no nie ma co gadać, niszczy 650ti.

Kręcony 650ti ssie gałe i stockowego 7850 nie umie dogonić, a nadmienię że 7850 podkręca się do wydajności troszkę ponad stockowy 7870, którego możesz w wykresach zobaczyć bardzo wysoko w asyscie np. gtx580

http://www.techspot.com/review/583-nvidia-geforce-gtx-650-ti/page12.html

Więcej napiszę, tutaj masz 3dmark11, 650ti robi  smieszne 5170pkt a po tym swoim żałosnym oc którego prawie nie ma może do 5.5k dojdzie, kiedy stockowy 7850 zaczyna się u nich na testach 5.6k u mnie 5.8k(pewnie zaleta nowszych sterowników) a po oc dochodzi do granicy 8k pkt. Jeżeli masz zamiar fanbojować i być swiadomym swojego gorszego zakupu w tej cenie to weź 650ti i czuj się dumny posiadając zielonego rumaka w swoim blaszaku, jeżeli kierujesz się zdrowym rozsądkiem wybierz 7850. Na koniec wrzucam screena potwierdzającego wyniki 7850 w 3dmark11 przeprowadzonym przez cześków z redakcji techspota i moje wyniki po oc: http://www.3dmark.com/3dm11/5906047

http://www.techspot.com/articles-info/583/bench/3Dmark_02.png

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz cichą kartkę z dobrym chłodzeniem to tutaj najlepiej z 7850 prezentuje się Gigabyte ale jest droższy o 40-60 zł. Ale jeśli nie możesz wydać więcej MSI też się sprawdzi ale szału tutaj nie będzie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...