Skocz do zawartości

Nvidia GeForce 8600 GTS dobry wybór?


Recommended Posts

Próbuj, próbuj . Powodzenie życzę :)

 

Crysisa 2 odpalisz, jednak cudów sie nie spodziewaj. Przeglądnij sobie testy i zobacz jakie tam są sprzęty wykorzystywane do testu.

 

Albo trollujesz, albo w tej chwili robisz z siebie brzydko mówiąc idiotę.

z jakiej racji testowanie na słabym sprzęcie nowych gier robi z niego trola czy idiote ;/

Link to post
Share on other sites

Z takiej, że jeśli ktoś wbrew temu, co producent gry podaje w wymaganiach niezbędnych do jej uruchomienia, nie mówiąc już o komfortowym graniu, chce nadal "robić swoje" i próbować ją odpalić, to znaczy, że wbrew zdrowemu rozsądkowi zamierza marnować swój czas, ergo jest idiotą. Jeśli wypisując te bzdury marnuje czyjś czas - jest trollem.

 

Pomijam już to, że tego Crysis'a będzie próbował włączyć z pirata, bo nie jest chyba aż tak durny, żeby kupić oryginał mając taką konfigurację.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem wam tyle. Przed chwilą wsadziłem tą kartę (chciałem sprawdzić "wasze porady") i powiem wam moje wyniki:

Wszystkie na 1280-1024 pix. (*prawie wszystkie ^^)

 

Dead Space 3 - High Detale - 30 - 40 FPS

Mad Rider's (1600x1200) - High Detale - 30 - 35 fps

Left 4 Dead - Medium - Cienie na High - 30 - 50 Fps

Portal 1 - High Detale - 100 - 200 fps 

Osu! - High Detale 500 - 1000 fps 

GTA SA - High Detale - 50 - 100 fps

Most Wanted 1 (1600x1200) - High detale - 40 - 80 fps

 

Mogę podać więcej tytułów ;] 

Nie wiem czy mój zestaw jest "wyjątkowy", OC nie przeprowadzałem. 

Mogę dodać że mam Windows 7 64 bit. 

Podałeś gry, które maja nawet po 9 lat (most wanted smigał na pierwszysm xbox-e z Pentiom 3) a DeadSpace śmiga na telefonach komórkowych z androidem i to  w dodatku single core wiec to nie sa dobre gry 

 

ogólnie sprzęt strasznie słaby do grania na high

można się pobawć w niektóre nowe tyt jak TombRaider ale w niskich ustawieniach w niskiej rozdzielczości

 

Teraz sprawa Crysis 3

Karta autentycznie wymaga DX11 bo tylko taka wspiera, ale właśnie...ALE

Podobno jest sposób na odpalenie pod DX 10 (i chyba dx9) podmieniając niektóre biblioteki z Crysis 2

http://www.youtube.com/watch?v=YN-yOITuP08

Pamietaj, że to jest "PODOBNO" 

 

Pamiętaj, ze by bawić się w gry dx10 też wymaga się posiadania systemu wyższego niż WinXp (czyli Vista lub najlepiej 7)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z takiej, że jeśli ktoś wbrew temu, co producent gry podaje w wymaganiach niezbędnych do jej uruchomienia, nie mówiąc już o komfortowym graniu, chce nadal "robić swoje" i próbować ją odpalić, to znaczy, że wbrew zdrowemu rozsądkowi zamierza marnować swój czas, ergo jest idiotą. Jeśli wypisując te bzdury marnuje czyjś czas - jest trollem.

to chyba mowisz tylko o crysis 3

autor pytał na początku o DS3 i ktoś go wyśmiał, że w ogóle myśli o uruchomieniu tej gry, choć autor przetestował i gra dla niego działa komfortowo

więc nie dziwie się, że próbuje dalej testować wbrew tutejszej opinii, byłby idiotą posłuchawszy się pierwszego lepszego posta i pobiegł do sklepu po i7 i GTX 680 bo ktoś mu na forum powiedział, że na 8600GT nie pogra w DS3

Edytowane przez fantomaz
Link to post
Share on other sites

Sam MAM GF 8600 GTS od Gigabyte :)

I NFS PRO STREET  czy UNDERCOVER na rozdzielczości 1280x1024 śmigają mi na maxie bez najmniejszego zająknięcia
A sam mam kompa z PRL-u hehe
( INTEL core 2 . 2.66 Ghz - 2GB ramu ) więc ? Mam tą kartę od 5 lat i śmiga :) nie jest w stanie sprostać moim wymaganiom bo np . GTA 4 śmiga na MEDIUM :(  i więcej nie da rady :( . ale po grać i tak można i nie na upartego na 15 FPS :) heh tylko 3m te 25-30 FPS :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu kolego uwziales sie na crysisa 2 i 3? Trojka wymaga dx 11 i nie ma mowy o dpaleniu jej na kartach ktore tego standardu nie obsluguja, zreszta kilka osob ci juz o tym napisalo. Co do c2 to da sie go odpalic na grafikach z dx 9,ale twoj komp jest dosc wolny wiec ne ma to sensu. Jak cos to polecam ci crysisa 1, mysle ze na srednich zagrasz  na rozdzielczosci, ktorej uzywasz, a jak juz tak uparles sie na testowanie kompa to do twojego zestawu polecam 3dmarka 06

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, robisz błąd rzeczowy bo 9800M GS, a desktop 9800 GTX to 2 różne karty. Ten pierwszy stanowi dokładnie połowę tego drugiego w kwestii procesorów strumieniowych (9800M GS - 64, 9800 GTX - 128). Więc wydajnościowo twoja karta plasuje się poniżej desktopowego 9600 GT i nie ma w desktopie bezpośredniego odpowiednika.

Link to post
Share on other sites

W Crysisa 2 pogra. Ta gra odpalona w dx9 jest mniej obciążająca od jedynki ;)

A co do Crysisa 3 - gdyby sposoby na odpalenie tej gry na kartach dx9,dx10 byłyby autentyczne już dawno trąbiłoby się o tym w necie :D

Edytowane przez R-Koniu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie no na dual core 2160 kręconym do 3,0 ram 2,5GB, GTS 250 dało rade grać w full HD w dead space z max ustawieniami :)

 

Whut, heh - identyczna konfiguracja jaką miałem do... podejrzę ostatniego czwartku :).

 

8500 nie polecam natomiast... ale jak mu tak chodzi wszystko - to chyba jakiś wybitny model :).

 

Ogólnie miałem w swoich łapkach:

 

8500 - 8600 - 8800 i teraz 250 w połączeniu z

E2160(biedny profesorek - który wydał "ostatnie liczenie", chyba w czwartek).

 

i strasznie źle wspominam wszystko aż do 8800...

Premierę swoją miało GTA IV. Jako fan GTA SA, od razu kupuję no... i... Ja z moim poczciwym 8500 próbujemy go odpalić ~10FPS na low... wielkie rozczarowanie... Przelazłem 1misję i sobie darowałem. Potem powrót z 8800 ciach ~20FPS'ów na high - porównując do 8500 SUPER...!  Potem poszła wymiana na GTS'a 250 którego mam do dziś... i "trach" znowu mnie naszło na próbę przejścia GTA IV jakieś 2-3tyg. po zakupie karty i Włączam miniumum grafikę dla testu... a tam ~25fps... what? Włączam na ulta ~23fps'y... what? i wtedy zdałem sobie sprawę jak słaby mam procesor ^.^...

Edytowane przez Alfonso
Link to post
Share on other sites

Czy ktos ci tu mówił że nie odpalisz crysisa 2 ? Mówiliśmy o 3. Najpierw filmik z gry lub ss pokaż.

Dobra, może nie pisaliście że nie uruchomię. Ale że mój komp nie pociągnie. Tak jak już pisałem, może jeszcze dziś prześle wam link do filmu. 

PS.

Nagrałem film frapsem (!?) z crysis. Dość płynnie się nagrało, film wstawię jutro (11 kwiet.) i dam wam linka ^^

 

Okej, oto link:

Edytowane przez zmiennoimienny
Link to post
Share on other sites

Niespecjalnie mi to wygląda na 30-35 fps'ów, bo rzeźbi dość solidnie, a to dopiero początek gry. Dalej z pewnością lepiej nie będzie. Dla mnie taka "płynność" wyklucza rozgrywkę, ale co kto lubi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...