Skocz do zawartości

Płyta głowna do sli s1155 za ok 400 zł + oc i7 bez k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dodo,

Recommended Posts

W tej kwocie to gigabyte jest zupełnie nie opłacalny (sekcja nie chłodzona w całości i rozmiar mATX). Co do tematu myślę , że ta g45 w zupełności CI wystarczy a jedyną alternatywą może być jakiś Asrock.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Planuje zrobic OC za pomocą turbo bądź wymuszenia mnożnika plus blck na ok 105 mhz więc to będzie max 4,2 -4,3 Ghz (choć widziałem przypadek OC bez k do 4,5 ghz  :o ale nie wiem czy to jest możliwe.)

Edytowane przez shae6666
Link to post
Share on other sites

tak naprawdę mając proca bez "K" nie ma sensu inwestować kasy(no chyba że ktoś chce, kto bogatemu zabroni ;) ) w droższe płyty, wystarczy ci w zupełności http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77ma-g45-intel-z77-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-matx-460625/

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

ryba ciekawe jak tam zmieszcze macho 140 i sli.

 

Mieszczę CF i D14 (chłodzenie zasłania 1 slot pcie) na płycie GD55

 

http://farm9.staticflickr.com/8100/8591241103_86cbc02e91.jpg

 

na mATX nie ma szans 

 

Z77 G45 jest naprawdę dobrym wyborem 

 

TEST

TEST

TEST

 

Pokręcanie przez BCLK na tej płycie - LINK

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

OC za pomocą BCLK do zysk mały bo samo BCLK podniesiesz maksimum do 107Mhz (przy bardzo bardzo bardzo dobrym układzie). Musiałbyś raczej podnosić owy częściowo odblokowany mnożnik (jednocześnie ze zwiększaniem BCLK) ustawiając go sztywno w biosie na wyższej wartości.

Dodam, że podnoszenie BCLK powoduje też podnoszenie (podkręcanie) pamięci oraz karty graficznej - co niekoniecznie jest bezpieczne. Podałem Ci link, gdzie to się udało lecz nie w każdym przypadku tak będzie - musisz sam zaryzykować, sam podjąć decyzję, ja tylko pokazuję że można i na czym tego dokonano ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...