Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców: trzecia edycja


Recommended Posts

A ja popieram zmianę zasad głosowania.

Krok w dobrą stronę chociaż malkontenci zawsze się znajdą.

 

PS: To może teraz zmodujecie mój zestaw. Patrząc po rankingach 3DMarka'06 mam prawie najgorszy wynik :shock:

Swego czasu wydałem na swojego Radeona 9600 Pro 1000 zł ;) Nie wspomnę o procku.

Wiadomo, że się znajdą. Zawsze się znajdują ;) Swoją drogą, nie wykluczamy nikogo w głosowaniu. Może tym razem się uda?

Link to post
Share on other sites

ta nowa zasada głosowania wydaje sie być bardziej sprawiedliwa, choc według mnie też powinna być brana pod uwagę aktywność użytkownika ;) zobaczymy jak to będzie..

Mój zestaw juz nawet do upgrade'u sie nie nadaję :) ale może los się do mnie uśmiechnie, więc zgłaszam sie na ochotnika :P;)

Obawiam się, że głosujący czytelnicy nie mają możliwości oceny aktywności użytkownika :\

Link to post
Share on other sites

W takim razie ja zaproponuję swój xD Co z tego, że mam szybki zestaw, ale gracze którzy mają dobry sprzęt są w gruncie rzeczy pokrzywdzeni, bo wychodzi na to, że sprzęt jest ulepszany tylko w wypadku gdy komputer jest "cienki jak zelówa" ;) A ulepszenie kompa na 3 albo 4-Way CrossFire też daje kopa ;):)

Czyżbyś sugerował, że celowo unikamy tych z super maszynami? To chyba nie nasza wina, że do tej pory trafiały się takie a nie inne konfiguracje?

Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że głosujący czytelnicy nie mają możliwości oceny aktywności użytkownika :\

Można chociażby po punktach...

 

Ja przejrzałem TOP użytkowników ze względu na punkty i wybrałem tego, któremu moim zdaniem nowy komputer by się przydał.

 

Nie powiem, sam bym chciał wygrać, bo większość osób tutaj się zgłaszających ma chyba lepszy komputer ode mnie ;), no, ale nie mniej każdemu życzę powodzenia!

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście jestem bardzo zaskoczony tym, co dostał kolega. Lecz nie pasuje mi kwestia budżetu. Sory, że o tym wspominam, ale po 1) poszły w górę ceny sprzętu

2) Czy ten komputer nie jest teraz wydajniejszy nawet od mojego? ;)

 

Mam rozumieć, że jednak procek i grafa została zamontowana ta, co miało pójść do mnie :)

Szczerze mówiąc to jestem zazdrosny, ale ma to swoje powody.

 

Ale coż, darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby :P

Gratuluje komputera ;)

Byś się wstydził normalnie :lol: Tak się nagimnastykowałem, żebyś dostał mega fajną maszynkę i jeszcze źle? :lol:

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie po części Wasza. Powinniście sami wybierać komputer, który należy ulepszyć. Wg. mnie raz powinno pokazywać się przyrost wydajności po ulepszeniu słabego komputera, a drugim razem przyrost wydajności po ulepszeniu szybkiego komputera.

Link to post
Share on other sites

Ulepszać najsłabsze? ja nigdzie czegoś takiego nie zauważyłem. "Ulepszamy sprzęt benchmarkowcom" to wszystko. Dajmy, że wybiorą w końcu kogoś z Sempronem 3000+, płytą główną 939, DDR1, zintegrowaną grafiką, dyskiem 20GB, nadal jest pełno takich osób i co wtedy zrobią z tym komputerem? A no brzydko mówiąc gów*o ;) Bo za 1000zł nie ulepszysz takiego kompa, a wymiana samego CPU i płyty + RAM bo DDR1 nie podejdzie pod gniazda DDR2 i zasilacz, a reszta co? Bez grafiki komp jest nic nie wart ;) Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby ulepszyli mój, bo mogę iść w każdej chwili po kolejne dwa Radeony 4870 i płytę główną obsługującą 4-Way CrossFire (dzieci nie mam, więc wydatków nie mam :) ) ale chodzi mi o to żeby każdego traktowano równo!

Chwileczkę, chwileczkę. Dlaczego sugerujesz że nie traktujemy wszystkich po równo? Twoim zdaniem jest inny sposób niż przyznanie limitu wydawanej gotówki?

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie po części Wasza. Powinniście sami wybierać komputer, który należy ulepszyć. Wg. mnie raz powinno pokazywać się przyrost wydajności po ulepszeniu słabego komputera, a drugim razem przyrost wydajności po ulepszeniu szybkiego komputera.

Problem w tym, że to nie jest akcja dla nas. Tylko dla Was. Trzeba ruszyć lenie dupki i coś zrobić, chociażby zagłosować. Samo nie przyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Zgłaszam komputer kolegi !

Gramy razem przez LAN ale ponieważ ma bardzo słabego kompa to jest to przeważnie CoD a taki UT3 już się tnie, ogólnie to przydałby mu się bo sporo gra ale tylko w stare tytuły, GRID wymaga SSE2 a jego leciwy sempron nie posiada tychże instrukcji, fajnie było by mu zrobić niespodziankę.

 

Oto jego konfiguracja:

Sempron 2300 soc. A

AsRock na sis746fx

1GB Ram DDR

GeForce 7600GS 256MB

Dysk 160GB

 

Za 1k zł można by już coś niezłego złożyć np.

Celeron DC 1400

Gigabyte EP31-DS3L

2GB Ram ddr2 800

Radeon hd4650

 

Pytanie:

mam założyć mu konto czy sam to musi zrobić ?

Sam musi sobie założyć konto i do tego spełnić wymagania akcji ;)

Link to post
Share on other sites

 

Obawiam się, że głosujący czytelnicy nie mają możliwości oceny aktywności użytkownika :\

Można chociażby po punktach...

 

Ja przejrzałem TOP użytkowników ze względu na punkty i wybrałem tego, któremu moim zdaniem nowy komputer by się przydał.

 

Nie powiem, sam bym chciał wygrać, bo większość osób tutaj się zgłaszających ma chyba lepszy komputer ode mnie ;), no, ale nie mniej każdemu życzę powodzenia!

No wiesz, to też jest jakieś wyjście. Niemniej akurat tutaj to Wy wybieracie, więc możecie zadecydować sami kogo wybrać i na podstawie jakich czynników. Przecież nie zabraniamy wybierać osoby, które są aktywne w serwisie, prawda? ;)

Link to post
Share on other sites

To głosowanie po części odbywa się tak, że ktoś ma kumpla, który ma kmpla i ten następny ma kumpla i tak to idzie, niech mi nikt nie mówi, że tak nie jest :) Co do ruszania dupki, to niestety pracuję, więc ruszam (bez skojarzeń ;) )

Nie ma opcji doskonałych. Jak redakcja będzie wybierać, to będziecie nam zarzucać, że to kumpel redakcji :P A tak przynajmniej każdy ma równe szanse. No może z wyjątkiem tych, którzy nie mają kumpli ;)

Link to post
Share on other sites

Ja zbyt stary jestem żeby bawić się w bieganie po znajomych aby oddawali na mnie głosy ;) Chociaż z przyjemnością zademonstrowałbym na swoim przykładzie jak działa 3-Way CrossFire ;)

Trochę się już powtarzasz :) Zresztą, zawsze możesz kupić dodatkowe dwie karty a następnie napisać mini-recenzję :P

Link to post
Share on other sites

Ja chętnie się zgłosze również do plebiscytu :)

To będzie wyczyn, jak uda sie mój komputer zmodernizowac ;)

 

Widzę, że konkurs nabiera rozmachu, jak juz sami zgłaszaja sie Gigabyte i AMD do sponsoringu. Zapowiadają się ciekawe kolejne edycje !

 

Użytkowników do zgłoszenia moznaby też poszukac w "Poradniku" pod katem największych problemów sprzętowych ;)

 

Pozdrawiam i zycze wszystkim powodzenia i szcześcia!

Link to post
Share on other sites

dlaczego 2x512 i 1x1024 nie chodziły w dualu a 2x512 i 2x1024 już tak? czy wszystkie we wszystkich slotach powinny być duale? tzn że w pierwotnym stanie te 2x512 nie pracowało jako dual? Mam podobnie tylko ze 2x1024 i zastanawiam się nad dokupieniem 1gb pamieci i nie wiem czy kupić 2x512 czy 1024 w jednej kosci. czy jak kupię w jednej kości to te już zainstalowane nie będą działały w dualu?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...