Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców: trzecia edycja


Recommended Posts

Dziś rozpoczynamy oficjalnie trzecią edycję akcji "Ulepszamy sprzęt benchmarkowców" Na stornie właśnie pojawiło się podsumowanie drugiej edycji w której wygrał Carnivor. Tekst można znaleźć tutaj: http://www.benchmark.pl/ankiety/ankieta ... esc-3.html Miło mi poinformować, że sponsorem kolejnej edycji akcji zostało AMD, dlatego można liczyć na bardzo fajny upgrade ;)

Link to post
Share on other sites

A ja popieram zmianę zasad głosowania.

Krok w dobrą stronę chociaż malkontenci zawsze się znajdą.

 

PS: To może teraz zmodujecie mój zestaw. Patrząc po rankingach 3DMarka'06 mam prawie najgorszy wynik :shock:

Swego czasu wydałem na swojego Radeona 9600 Pro 1000 zł ;) Nie wspomnę o procku.

Link to post
Share on other sites

Nie będę zbyt skromny i zaproponuję swój zestaw ;) Mam płytę, która bez problemu pociągnie Phenoma II (taki Phenom II 720 - marzenie ), 2GB RAM-u (drugie 2 Giga będę miał w tym tygodniu) dość dobry zasilacz ale już coraz słabszy procesor i kartę graficzną. A i nie powiem, przydałby się drugi dysk 500GB, bo coś mi już miejsca brakować zaczyna ;)

Link to post
Share on other sites

ta nowa zasada głosowania wydaje sie być bardziej sprawiedliwa, choc według mnie też powinna być brana pod uwagę aktywność użytkownika ;) zobaczymy jak to będzie..

Mój zestaw juz nawet do upgrade'u sie nie nadaję :) ale może los się do mnie uśmiechnie, więc zgłaszam sie na ochotnika :P;)

Link to post
Share on other sites

W takim razie ja zaproponuję swój xD Co z tego, że mam szybki zestaw, ale gracze którzy mają dobry sprzęt są w gruncie rzeczy pokrzywdzeni, bo wychodzi na to, że sprzęt jest ulepszany tylko w wypadku gdy komputer jest "cienki jak zelówa" ;) A ulepszenie kompa na 3 albo 4-Way CrossFire też daje kopa ;):)

Link to post
Share on other sites

No jasne, że daje, ale to własnie chyba chodzi o to, by ulepszać osobom, które nie mogą pograć w takie nowości w ogóle, a nie tym, by mieli 3 FPSy wiecej ;d

 

Za ta sumę u mnie byłby kosmiczny skok, a u osob z komputerami za 4k... dostaną conajwyżej 100 punktów na podwórku ;)

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście jestem bardzo zaskoczony tym, co dostał kolega. Lecz nie pasuje mi kwestia budżetu. Sory, że o tym wspominam, ale po 1) poszły w górę ceny sprzętu

2) Czy ten komputer nie jest teraz wydajniejszy nawet od mojego? ;)

 

Mam rozumieć, że jednak procek i grafa została zamontowana ta, co miało pójść do mnie :)

Szczerze mówiąc to jestem zazdrosny, ale ma to swoje powody.

 

Ale coż, darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby :P

Gratuluje komputera ;)

Link to post
Share on other sites

Ulepszać najsłabsze? ja nigdzie czegoś takiego nie zauważyłem. "Ulepszamy sprzęt benchmarkowcom" to wszystko. Dajmy, że wybiorą w końcu kogoś z Sempronem 3000+, płytą główną 939, DDR1, zintegrowaną grafiką, dyskiem 20GB, nadal jest pełno takich osób i co wtedy zrobią z tym komputerem? A no brzydko mówiąc gów*o ;) Bo za 1000zł nie ulepszysz takiego kompa, a wymiana samego CPU i płyty + RAM bo DDR1 nie podejdzie pod gniazda DDR2 i zasilacz, a reszta co? Bez grafiki komp jest nic nie wart ;) Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby ulepszyli mój, bo mogę iść w każdej chwili po kolejne dwa Radeony 4870 i płytę główną obsługującą 4-Way CrossFire (dzieci nie mam, więc wydatków nie mam :) ) ale chodzi mi o to żeby każdego traktowano równo!

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście jestem bardzo zaskoczony tym, co dostał kolega. Lecz nie pasuje mi kwestia budżetu. Sory, że o tym wspominam, ale po 1) poszły w górę ceny sprzętu

2) Czy ten komputer nie jest teraz wydajniejszy nawet od mojego? ;)

 

Mam rozumieć, że jednak procek i grafa została zamontowana ta, co miało pójść do mnie :)

Szczerze mówiąc to jestem zazdrosny, ale ma to swoje powody.

 

Ale coż, darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby :P

Gratuluje komputera ;)

Co to za pytanie... Oczywiście, że jest wydajniejszy - przynajmniej pod względem wyświetlania grafiki

Link to post
Share on other sites

Posiadam płytę główną M2N SLI DELUXE. Płyta ta z biosem 1604 wspiera procek Phenom II, a obecnie mam tylko Athlona X2, a więc przeskok był by duży, a więc zgłaszam swoją maszynę do modernizacji. User DAShoe (USA) odpalił Phenom'a 2 na mej płytce: http://www.benchmark.pl/ankiety/ankieta ... esc-3.html Z góry dziękuje i Pozdrawiam wszystkich czytelników benchmark.pl

Link to post
Share on other sites

Gratuluję upgradu - wyszedł niezły pecet 8-)

 

Zgłaszam swoją kandydaturę. Powód kocham ciszę, a jej nie mam.

Chciałbym żeby benchmark zamontował mi chłodzenie wodne :twisted:

 

Bo nikt nie powiedział że to tylko upgrade podstawowych podzespołów.

Link to post
Share on other sites

Zgłaszam komputer kolegi !

Gramy razem przez LAN ale ponieważ ma bardzo słabego kompa to jest to przeważnie CoD a taki UT3 już się tnie, ogólnie to przydałby mu się bo sporo gra ale tylko w stare tytuły, GRID wymaga SSE2 a jego leciwy sempron nie posiada tychże instrukcji, fajnie było by mu zrobić niespodziankę.

 

Oto jego konfiguracja:

Sempron 2300 soc. A

AsRock na sis746fx

1GB Ram DDR

GeForce 7600GS 256MB

Dysk 160GB

 

Za 1k zł można by już coś niezłego złożyć np.

Celeron DC 1400

Gigabyte EP31-DS3L

2GB Ram ddr2 800

Radeon hd4650

 

Pytanie:

mam założyć mu konto czy sam to musi zrobić ?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...