Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem multimedialnego laptopa, który ma umożliwić za zadanie zastąpić komputer stacjonarny pod czas podróży, wyjazdów po za domem itp. Poszukuję laptop na którym będę mógł po oglądać w full HD filmy, posłuchać muzyki (musi mieć bardzo dobry dźwięk) i oraz pograć w większości gier na rynku bynajmniej na średnich detalach. Laptop musi być wykonany z porządnych materiałów i dobrze się prezentować.

 

Na razie znalazłem dwa laptopy nad którymi się zastanawiam: 

 

Asus N56vm-s4089v - http://www.box.co.uk/ASUS_N56VM-S4089V_1366509.html

 

Samsung NP 550P5c - http://servecom.pl/417-link-417.html

 

To są tylko przykłady jakie laptopy by mnie interesowały. 

 

Czekam niezmiernie na wasze sugestie i propozycje. (pamiętajcie aby dany produkt był dostępny w UK)

Edytowane przez prezesQBA
Link to post
Share on other sites

filmy z fullhd w pełnej rozdzielczosci ? Wiekszosc standardowych 15 calowek ma matryce HD wiec i tak pelnego FHD nei zobaczysz. Odtworzyc, odtworzysz ale obraz bedzie przeskalowany. Pierwsz co mi na mysl przychodzi to Lenovo y580 z i5 i gtx660. Ew Msi ge60 z takimi samymi bebechami. Lenovo ładniejsze i ma podswietlana klawe. Msi ma kiczowaty wyglad i gorsze materialy. Zeby nie bylo ze y580 jest takie doskonale to lyzka dziegciu jest nadmiernie nagrzewajacy sie dysk z powodu ulozenia przewodow cieplnych wewnatrz lapka. Zakupu masz zamiar dokonac w UK rozumiem? JEsli tak to mozliwe ze tam w tej cenie sa tez inne lapki ;P.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym ci polecił Della 7520

np: http://allegro.pl/dell-15rse-7520-i5-15-6-fullhd-8gb-1tb-7730m-w8-i3152175717.html

Ja mam wersję z i7 i blue-ray. Model ten jest solidnie wykonany, ma podświetlenie klawiatury (puki tego nie miałem, nie wiedziałem jaką radość sprawia wieczorem). Ekran FHD jest bardzo dobry, ma niezłe katy widzenia i bardzo dobrze sprawdza się w ogladaniu filmów.

Grafika nie jest demonem wydajności, ale praktycznie każdy obecny tytuł na nim się uruchomi (najnowsze ze zmniejszonymi detalami czy rozdzielczością).

Link to post
Share on other sites

Synergia dobrze doradza. Sam mam Y580 tylko w lepszej specyfikacji z i7 i 16 GB RAM'u. Lapek dobrze się sprawuje na początku użytkowania bardzo irytowała mnie temperatura karty graficznej, gdyż dochodziła do prawie 100 stopni! Po pewnym czasie zmalała i utrzymuje sie w okolicy 50-70 stopni co jest normą w laptopach. Z plusów warto dodać że posiada głośniki JBL'a, grają naprawde świetnie, bateria wystarcza na 3,5 h użytkowania przy wyłączonej grafice GeForca. Kwestia specyfikacji ile RAM czy jaki procesor to kwestia umowna. Dobra teraz czas wady: Strasznie irytuje mnie błyszcząca matryca, w takim laptopie jest to niedopuszczalne, dalej .. ramka przy ekranie powoli pokrywa się małymi ryskami, wygląda to nieestetycznie, poza tym lewa część klawiatury delikatnie ugina się do dołu pod naciskiem dłoni. Kilka miesięcy temu zabrałem go na dość długą podróż w swoją torbe targusa(http://nokautimg2.pl/p-12-1e-121e329f86fbdb192ec1ca9e916e3eb4500x500/targus-notepac-plus-cnp1-torba-na-notebooka-15-6-nylon.jpg) włożylem dość dużo przedmiotów,a w osobnej dużej kieszeni Lenovo, gdy po jakimś czasie zobaczyłem pojawiły się wgniecenia na aluminiowej części obudowy, a już wcześniej dostrzegłem że pod naciskiem dłoni zapada się tafla aluminium na pokrywie podobnie jak lewa część klawiatury, lecz głębiej. Z tym problemem mam zamiar zwrócić się do Lenovo aczkolwiek skutek zapewne będzie marny. Jeśli zwracasz uwage na to co ma w środku to lepszego nie znajdziesz ;)

Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawa propozycja Lenovo Y580, ale niestety w UK jest mało dostępny a jak już się znajdzie to cena przeraża prawie 4500zł. Na Ebay znalazłem ciekawą propozycję  HP Pavilion dv6-7080se - http://www.ebay.co.uk/itm/171017616591?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 niestety z kartą graficzną GT630m, ale dla mnie w ostateczności by mi wystarczyła.  Teraz pytanie brzmi czy ten laptop z Ebay był by lepszy od Asus N56vm a konkretnie od tego http://www.box.co.uk/ASUS_N56VM-S4089V_1366509.html.  

Link to post
Share on other sites

grafike mają taką samą.  Ten hp pavilion z i7 to jakies kuriozum. W twoich zastosowaniach zupełnie zbyteczny wydatek. Szukaj czegoś z gt640/645/650/gtx660 / gt730/735/740

koniecznie z tymi grafikami

jak sie zmiescisz w budzecie z ktorkolwiek z kart to bedzie git

Link to post
Share on other sites

Ni jest źle jesli chodzi o wydajnosc  ale akurat ten lapek ma gt650 troche okrojone.

Szukaj tak

gtx660 - lenovo y580 , msi GE60

gt650  -  msi GE60   , i od biedy ten samsung

gt730  - narazie ma jątylko acer v3-571 i acer m3 - jest porównywalna do okrojonego gt650 z samsunga z tym ,ze acera z i5 i windowsem 8 gb ram i i5 w polsce kupisz 400 złtaniej niż samsunga, więc w UK też będzie podobna różnica.

 

Jednak szczerze mowiac trudno mi sie wypowiadac na temat oplacalnosci zakupu w UK bo nie znam w ogole tamtego rynku cenowego. NAjlepiej by bylo jakbys jakims forum z UK popytal bo tam ludzie orientuja sie lepiej w w tamtejszych cenach. Tutaj conajwyzej doradzimy ci odnosnie bebechow w lapku.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Synergia - no niestety ceny są zróżnicowane w zależności od kraju. Wiem co jest (5) i też jestem ogarnięty w sprawach komputerowych, trochę mniej mam doświadczenia z laptopami dlatego stworzyłem ten temat. Przy każdym zakupie  narzuca się pytanie do czego ma dana rzecz służyć oraz ile chcesz wydać. W moim przypadku sprzęt do grania służy komputer stacjonarny i to tam najwięcej inwestuje a laptop ma mi służyć pod czas podróży. Nie zależy mi na bardzo wydajnościowej grafice bo to kosztuję a bardziej mi zależy na estetyce, niezawodności, dobrym dźwięku, dobrej jakości ekranu dlatego między innymi zastanawiam się nad Asus N56vm. Świetny wygląd (kwestia gustu) dokładne wykończenie, dobry procesor oraz z średniej półki karta graficzna, bardzo dobry dźwięk oraz obraz Full HD.

 

Jeszcze ten HP Pavilion dv6-7080se przykuł moją uwagę, ale jeszcze się zastanawiam. 



Ten sam produkt trochę lepsze bebechy i za 3500zł http://allegro.pl/asus-n56vz-s3170h-i5-3210m-16gb-750gb-gt650m-w8-fv-i2981887811.html

Link to post
Share on other sites

Wszystko co nazywa się 'Pavilion' omijamy szerokim łukiem. Z HP warto brać pod uwagę tylko serie biznesowe, które nawiasem mówiąc są genialne. Multimedialny Pavilion to jak zwykle padaka jakościowa i nic więcej.

 

ASUS w Polsce ma serwis o kant d. rozbić, ASUS jest fajny dopóki nie ma z nim problemów. Jak ci padnie, to będziesz przepychał się z nimi do usr***j śmierci.

 

Moim zdaniem najlepszy współczynnik cena / jakość / wydajność ma zaproponowany Samsung. Nie tylko z uwagi na najlepszą w zestawieniu matrycę, ale i bardzo fajne tworzywa z których wykonano obudowę. Acer jak to Acer tu nie pasuje tam odstaje, chociaż firma ta ma tendencję wzrostową i z modelu na model jest lepiej. 

 

MSI GE60 ciekawy jest dopiero w najdroższej wersji z matową matrycą FullHD, procesorem i7 i GTX660M, ale to grubo ponad budżet (+ten felerny 'odpust dizajn').

 

Y580 bym sobie głowy nie zaprzątał. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...