Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Gdzie dodatkowe wentylatory w Gladius x80

Wentylatory dodatkowe gladius x80

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kameh1

kameh1
  • Bywalec

• 80 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 13:46

Witam, zakupiłem obudowę Gladius X80 wraz z Nią kupiłem również 2 dodatkowe wentylatory 120mm Silent Wings  Pure. I teraz nie wiem gdzie Je zamontować. Czy dać jeden od góry i jeden od dołu? Oraz w którą stronę mają zasysać powietrze? Dodam jeszcze że od góry to mógł by Je zamontować tylko od strony "górnej" ponieważ Moje chłodzenie Silver Arrow nie pozwoli na montaż od dołu. Proszę o wszelkie rady. 

PS. Mój zestaw to:

Gladius x80

Mobo: Gigabyte-EP-45DS3L

CPU Q9300@ 3.2 GHZ

Ram 4GB (800)

Zasilacz Chieftec 600W

GPU: Radeon 7950 Vapor-X 

• 0

Procesor: Intel I5 4670k Chłodzenie CPU: Thermalright Silver Arow SB-E Extreme

Płyt główna: Asrock Z87 Extreme 4 Karta graficzna: Radeon Sapphire 7950 Vapor-X Pamięć RAM: 8GB Kingston 1600 Mhz CL9
Dysk SSD: Patriot Pyro SE 60GB Dysk HDD: WD Caviar Green 2TB
Zasilacz: Chieftec CFT-600-14 CS Obudowa: SilentiumPC Gladius X80

#2 Mareczq

Mareczq
  • Zapaleniec

• 1005 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 13:55

Ile dysków używasz?

• 0

Jestem zawodowo powiązany z SilentiumPC - jednak to konto jest prywatne i jakakolwiek wypowiedź nie może być traktowana jako stanowisko firmy.

#3 kameh1

kameh1
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 80 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 13:56

Posiadam 2 dyski jeden SSD Patriot 60GB. Drugi HDD 2TB WD.

• 0

Procesor: Intel I5 4670k Chłodzenie CPU: Thermalright Silver Arow SB-E Extreme

Płyt główna: Asrock Z87 Extreme 4 Karta graficzna: Radeon Sapphire 7950 Vapor-X Pamięć RAM: 8GB Kingston 1600 Mhz CL9
Dysk SSD: Patriot Pyro SE 60GB Dysk HDD: WD Caviar Green 2TB
Zasilacz: Chieftec CFT-600-14 CS Obudowa: SilentiumPC Gladius X80

#4 Mareczq

Mareczq
  • Zapaleniec

• 1005 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 14:06

Ok to ja bym zrobił tak. Przełóż dyski na dół, wyjmij górny koszyk. Dwa wentyle na górę.

Sprawdź czy nie lepiej by było jak byś zostawił też koszyk, dał za nim wentylator (jak się zmieści) tak aby wiał bezpośrednio na grafikę, i jeden na górę aby wyciągał powietrze.

Na dole też się sprawdzi, ale wtedy zaciąga dużo kurzu, musisz koniecznie często czyścić dolny filtr (u mnie już po 3-4 dniach jest widoczny kurz).

• 0

Jestem zawodowo powiązany z SilentiumPC - jednak to konto jest prywatne i jakakolwiek wypowiedź nie może być traktowana jako stanowisko firmy.

#5 t.luk

t.luk

Napisano 05 kwiecień 2013 - 16:22

Tak szczerze to jak ekstremalnie procesora nie podkręcasz, to wystarczy Ci tak jak pisze Mareczq - dwa wentylatory z przodu i ten z tyłu. Ja ten układ wentylatorów nazywam TPP + (tutaj wyjaśnienie).

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Wentylatory, dodatkowe, gladius x80

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych