Skocz do zawartości

idealne biurko pod komputer


Recommended Posts

Jakie jest waszym zdaniem idealne biurko pod kompa?

Przesyłajcie zdjęcia, linki, obrazki projektów, itd.

 

Za 3-4 miesiace się przeprowadzam i szukam idealnego biurka pod mojego kompa :P

 

Jakie cechy wg was powinno mieć takie biurko?

 

 

Imo ważne jest:

 

- solidne wykonanie

- wysywana część na klawiturę i myszkę (koniecznie na jednym poziomie!)

- dość duża szerokosć biurka

- co do reszty właśnie nie jestem pewien :P

Link to post
Share on other sites

Ja mam biurko prawie idealne. Kupione 100 lat temu na chybił trafił, nie zwracałem wtedy uwagi na te rzeczy. I co? Komputer na podwyższeniu z lewej strony (dobry dostęp do środka). Wysuwana tacka na drukarkę.Klawiatura i mysz na jednym poziomie. Jedyny minus, to trochę wąska ta taca, ale po tylu latach się przyzwyczaiłem. Później mogę zrobić fotę jakby coś.

Link to post
Share on other sites

O nie podwyższenia pod monitor nie chcę :P ja tego nie lubię :P

 

torture zwrócił uwagę na ważny fakt - żeby ten wysuwany blat był na tyle szeroki, żeby klawitura i myszka nie była ściśnięta.

 

@gogo3000 - faktycznie taki podest to chyba najlepsza opcja.

Link to post
Share on other sites

Niedobre jest też takie coś, że komputer idzie do wnęki, zabudowanej z dwóch boków, albo nawet jeszcze z tyłu. Pomijam dostęp do bocznej ścianki, temperatury też, ale hałas jest niesamowity. Nawet cichy komputer potrafi zrobić się 2 razy głośniejszy. Siostra ma takie biurko i teraz tam trzyma śmietnik, a komputer stoi obok - o wiele ciszej.

Link to post
Share on other sites

A ja polecam samodzielnie zrobić sobie biurko. Kupujesz blat i dwie nogi na przód (mogą być w chromie by były ładniejsze), z tyłu przykręcasz blat do ściany za pomocą kątowników. Podstawkę pod komputer czy klawiaturę można sobie wykonać tam gdzie się to podoba.

 

Koszt jest dużo niższy niż kupienie porządnego biurka (nie mówię tu o tych z supermarketu za 200zł).

Link to post
Share on other sites

z tyłu przykręcasz blat do ściany za pomocą kątowników

Trochę gorzej jeśli będziesz chciał biurko przestawić trochę w którąś stronę :menda:

 

Co do biurka, ważne dla mnie:

- szeroka i głęboka podstawka (ruchoma) pod klawiaturę i mysz, kiedyś miałem tak płytką że klawiatura mi spadała pod biurko :)

- komputer z lewej strony (nie wiem dlaczego ale tak jest), we wnęce na podwyższeniu, wnęka nie może być mocno zabudowana bo nie dość że robi się pudło rezonansowe to jeszcze na dodatek zbiera się tam ciepłe powietrze,

- szuflada (np. nad wnęką na komputer)

- boczne półki stojące na biurku na których można trzymać cały bałagan związany z kompem :)

- półka pod spodem np. na drukarkę

 

Wiem że taka konstrukcja jest dosyć wielka ale bardzo pojemna i wygodna. Coś takiego właśnie mam i bardzo sobie chwalę.

Link to post
Share on other sites

Trochę gorzej jeśli będziesz chciał biurko przestawić trochę w którąś stronę :menda:

To prawda ale czy biurko przesuwa się tak często?

 

Tu mniej więcej jest pokazane jak to zrobić (tylko noga jest z drewna) -> http://www.biurko.andrychow.pl/biurko/

 

Sam miałem takie i było to najlepsze biurko jakie miałem, sam sobie wybrałem gdzie stoi komputer, gdzie umieszczona jest podstawka pod klawiaturę i mysz.

 

więc od paru lat rozglądam się za nowym. Ale nie widać żadnego choćby tak samo dobrego :)

Bo teraz wszytko robią gorsze niż kiedyś. Płyta wiórowa to już nie drewno niestety a i ułożenie wszystkiego też woła o pomstę do nieba.
Link to post
Share on other sites

Ale to w niczym nie przeszkadza, sam po bokach miałem szafki. Chodziło mi tylko o pokazanie tym jak to wykonać - tu jest tylko jedna noga (ja miałem dwie), kątowniki są z tyłu i na lewym boku (ja miałem tylko z tyłu).

Link to post
Share on other sites

Trochę gorzej jeśli będziesz chciał biurko przestawić trochę w którąś stronę :menda:

To prawda ale czy biurko przesuwa się tak często?
Jeżeli jest kobieta w domu to nawet dosyć często :)

 

 

@_nick_

Jeśli do tego dochodzi jeszcze TV to naprawdę musi być większe :)

No chyba że TV jest mały albo wbudowany w monitor.

Link to post
Share on other sites

Ładnych parę lat temu szukałem dla siebie biurka i nie było nawet zblizonych do moich wymagań projektów. Biurko zrobiłem sam - proste, praktyczne, wygodne. Wbrew pozorom nie jest to trudne, a daje wiele satysfakcji.

Rysujesz przemyslany projekt. W jakiejs hurtowni kupujesz płyty, które na miejscu potną na wymiar. W domu skręcasz odpowiednimi wkrętami, montujesz szyny itp. Praca na jeden dzień, koszt niewielki. Efekt - idealne biurko dopasowane do pomieszczenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...