Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. chce sobie wymienic wysłużone 2.0 i poszukuję jakiegoś zestawu audio tak do 160zł z  niskotonowcem. Znalazłem coś takiego

 

http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-creative-inspire-t3300-51mf0415aa000-532710/

 

Portale które testowały ten sprzęt dają im bardzo dobre oceny (jak za ta cenę oczywiście). Nie chce wydawać nie wiadomo ile kasy na głośniki, są mi potrzebne do gier no i żeby sobie czasem muze z lekkim bassikiem zapuścić a te akurat wydają się w sam raz. Nie jestem też obdarzony jakimś tam szczególnie wrażliwym słuchem, po prostu chcę żeby to wszystko w miarę czysto i dobrze brzmiało. Ładny design jak dla mnie, podobają mi się.

 

Co sądzicie?

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Akurat w życiu miałem spoooro zestawów Creativea i Logitecha,i to że głośniki są made in china mi nie przeszkadza.Liczy się dźwięk jaki oddają,a na samym głośniku zestaw się nie kończy liczy się też obudowa jego i wykonanie.Nikt mi nie powie że zestawy Modecom'a czy Tracera i innych shitów są budowane na lepszych głośnikach,a już na pewno że lepiej grają,Rozmawiamy to o głośnikach komputerowych,i według mnie Najlepszy zestaw od CREATIVE'a to G500/G550 brzmi bardzo dobrze i ma moc,a od Logitecha to Z5500 również rewelacyjnie gra.Tyle w temacie Panowie :) Miałem oba zestawy pod konkretnymi kartami muzycznymi,i wiem co potrafią,nikt mi nie będzie mydlił oczu że jakiś Modecom gra lepiej... Może od średniej albo niskiej półki Creative która jest produkowana masowo,dla pospolitego odbiorcy tak,ale nie zmienia to faktu że Modecom i tym podobne to marka dno która produkuje pseudo zestawy audio do PC i tak to jest shit po prostu.



Taaaaa, oczywiście....

Widziałeś to?:

http://forum.benchmark.pl/topic/77460-zestawy-audio-logitecha/

A tego typu komentarze tematy i testy można sobie schować w buty,bo pewnie osoby tam wypowiadające się w życiu nie słyszały konkretnego zestawu audio,to jak mogą oceniać zestawy do PC które zawsze będą grać gorzej niż profesjonalne zestawy audio które nie są zresztą przeznaczone do słuchania z PC :)

 

To by było na tyle... :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lubisz znaczki...

Ale wiesz - logo nie gra;)

Prawda jest taka, że w cenie poniżej 200 zł nie znajdzie się nic, co gra lepiej (w właściwie - "mniej źle") niż te wyszydzane Tracery i Modecomy.

 

Ponadto - Z-5500 i G5000 - to przeszłość jest.. Od kilku lat nie są produkowane, a w ich miejsce pojawiły się nowe "flagowce", znacznie gorzej grające i znacznie gorzej wykonane...

Zresztą trend obniżania jakości produktów Creative'a i Logitecha jest widoczny od kilkunastu lat.

Dobre głośniki Creative skończyły się wraz z zakończeniem współpracy z Cambridge Audio, a co do Logitechów to nie wiem, czy w ogóle jakieś naprawdę dobre były.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Witam. chce sobie wymienic wysłużone 2.0 i poszukuję jakiegoś zestawu audio tak do 160zł z  niskotonowcem. Znalazłem coś takiego

 

http://www.morele.ne...15aa000-532710/

 

Portale które testowały ten sprzęt dają im bardzo dobre oceny (jak za ta cenę oczywiście). Nie chce wydawać nie wiadomo ile kasy na głośniki, są mi potrzebne do gier no i żeby sobie czasem muze z lekkim bassikiem zapuścić a te akurat wydają się w sam raz. Nie jestem też obdarzony jakimś tam szczególnie wrażliwym słuchem, po prostu chcę żeby to wszystko w miarę czysto i dobrze brzmiało. Ładny design jak dla mnie, podobają mi się.

 

Co sądzicie?

 

 
A więc tak, biorąc pod uwagę wszystkie wymagania (gry + czasami muza) + cena, to osobiście celował bym w jakieś 5.1 (do gier, filmów rewelacja, muzykę też spokojnie można słuchać)
 
Jeśli nie muszą być nówki to t6100 5.1 ( 75zł spoko kupisz, czyli wystarczy nawet na 2 komplety czyli robisz system 10.2, patrz podpis ;)
 
Jeśli nie to Logitech x530/x540 i podobne modele...
 
ps. te które podałeś w linku są słabe (moc) nie mówiąc ze to tylko  2.1 (moim zdanie bez sensu jeśli w tej cenie można kupić spokojnie 5.1)
 
przykład:
 
 
 
ps. co do do modecomów 2.1 podanych wyżej, to jasne że jeśli chodzi o muzykę to będą się lepiej sprawowały od 5.1 w podobnej cenie, ale moim zdaniem do gier i filmów to już średnio się nadają (chociaż kto co lubi)
Edytowane przez kuba83bb
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Temat rzeka,nie będę się tu sprzeczał co gra dobrze co nie,bo miałem słyszałem i wiem :)

 

 

Lubisz znaczki...

Ale wiesz - logo nie gra;)

Prawda jest taka, że w cenie poniżej 200 zł nie znajdzie się nic, co gra lepiej (w właściwie - "mniej źle") niż te wyszydzane Tracery i Modecomy.

 

Ponadto - Z-5500 i G5000 - to przeszłość jest.. Od kilku lat nie są produkowane, a w ich miejsce pojawiły się nowe "flagowce", znacznie gorzej grające i znacznie gorzej wykonane...

Zresztą trend obniżania jakości produktów Creative'a i Logitecha jest widoczny od kilkunastu lat.

Dobre głośniki Creative skończyły się wraz z zakończeniem współpracy z Cambridge Audio, a co do Logitechów to nie wiem, czy w ogóle jakieś naprawdę dobre były.

 

I chciałbym się dowiedzieć jaki zestaw jest następcą CREATIVE'a G500/G550?? Bo jakoś nie wyszło nic,albo ja nic o tym nie wiem.

Następca Z5500 to Z906,i owszem wydają się gorsze,ale jak graja akurat one to nie wiem,a na pewno tragedii nie ma.

I jeszcze dodam że nie wydaje mi się żeby Z5500 były przeszłością,jak są dostępne nowe w sklepach :D w przeciwieństwie do G500 niestety.

Link to post
Share on other sites

 

Kolega oczywiście miał na myśli Cambridge Soundworks.

 

Sorry, faktycznie, mój błąd się mnie różne Cambridge pomerdoliły;)

 

@Nextasy

Twoja opinia na temat audio PC może i by była prawdziwa, pod warunkiem, że cofnęło by się czas o 5 - 6 lat...

Na początku lat 90-tych takie firmy jak Samsung i Goldstar (teraz LG) były synonimem koreańskiej tandety i nikomu się nie śniło, że kiedykolwiek będą skutecznie konkurować z takimi tuzami jak Sony, Philips czy Panasonic.

Podobnie jest ze sprzętem audio. Ani Creative, ani Logitech od wielu lat nie zaprezentowały żadnego ciekawego produktu. Nic dziwnego, że ich pozycję zaczęły podgryzać takie firmy jak Edifier, Genius, czy Modecom oferując coraz lepsze głośniki w niezłej cenie. 

 

Widzisz miałem okazję słuchać obu modeli głośników wymienionych w tym wątku (tzn nie pamiętam czy to był dokładnie ten sam model Creative - jakieś 2.1 w cenie poniżej 200 zł).

I o ile Creative grały, tak jak wyglądają - tzn wydobywający się z nich dźwięk był równie plastikowy jak ich obudowy, to to, co wydobywało się z Modecomów można już nazwać muzyką. Naprawdę ciężko się w ich przypadku do czegokolwiek przyczepić, zwłaszcza, jeśli się weźmie pod uwagę ile one kosztują.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A tego typu komentarze tematy i testy można sobie schować w buty,bo pewnie osoby tam wypowiadające się w życiu nie słyszały konkretnego zestawu audio,to jak mogą oceniać zestawy do PC które zawsze będą grać gorzej niż profesjonalne zestawy audio które nie są zresztą przeznaczone do słuchania z PC :)

 

To by było na tyle... :)

Te "profesjonalne zestawy audio" nadają sie jak najbardziej do słuchania muzyki z komputera - tylko takim głośnikom trza zapewnić odpowiednie warunki pracy , aby je wykorzystać - czyli przyzwoity wzmacniacz , dobry (najlepiej zewnętrzny) dac, przyzwoita jakość nagrań (nie mp3) no i w miarę sensowne ustawienie głośników względem słuchacza.

A nie mówię tu wcale że głośniki komputerowych firm jak logitech czy creatiwe są nie dobre - one są dobre do czasu kiedy sie nie usłyszy czegoś lepszego....- potem już do nich wracać się nie chce ;) , bo wszystko brzmi jakoś nienaturalnie, sztucznie, plastikowo, nie mają one praktycznie wcale średnich tonów (a one są w sumie najważniejsze do słuchania) tylko piskliwe syczące wysokie i rozciągnięty i podbity bassss( nie jest to bas taki jak z normalnych kolumn, gdzie każde uderzenie jego jest rozróżnialne i po prostu inne) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znaczy się ja nie mam jakichś tam wygórowanych wymagań. Na starym kompie, no i jak dotychczas na nowym też, używam creative a60- ot takie małe gówienka i przyznam się szczerze, że jakość dźwięku mi odpowiada, wygląt także. Jak mówiłem nie potrzebne mi są  jakieś  wypaśne głośniki.Co do 5.1 to przyznam sie szczerze że nie byłoby ich gdzie za bardzo poustawiać:P Chodzi mi po prostu o 2 głośniki obok monitora i subwooferek pod biurkiem- to wsio :P Wiem, że udzielający się w tym dziale mają  dużą wiedzę  i doświadczenie, wręcz są w wielu przypadkach ekspertami w dziedzinie audio, ale zrozumcie żesz ideę prostego, szarego słuchacza :P

Link to post
Share on other sites

Te "profesjonalne zestawy audio" nadają sie jak najbardziej do słuchania muzyki z komputera - tylko takim głośnikom trza zapewnić odpowiednie warunki pracy , aby je wykorzystać - czyli przyzwoity wzmacniacz , dobry (najlepiej zewnętrzny) dac, przyzwoita jakość nagrań (nie mp3) no i w miarę sensowne ustawienie głośników względem słuchacza.

A nie mówię tu wcale że głośniki komputerowych firm jak logitech czy creatiwe są nie dobre - one są dobre do czasu kiedy sie nie usłyszy czegoś lepszego....- potem już do nich wracać się nie chce ;) , bo wszystko brzmi jakoś nienaturalnie, sztucznie, plastikowo, nie mają one praktycznie wcale średnich tonów (a one są w sumie najważniejsze do słuchania) tylko piskliwe syczące wysokie i rozciągnięty i podbity bassss( nie jest to bas taki jak z normalnych kolumn, gdzie każde uderzenie jego jest rozróżnialne i po prostu inne) 

Ja jakoś nie widzę codziennego słuchania muzyki itp.z PC poprzez wzmacniacz i kolumny.Takie coś do do kina domowego by delektować się muzyka,a nie do słuchania na PC.Tym bardziej nie porównuje zestawu audio do głośników PC,co raz jeszcze pisze,to to są całkiem inne dwie bajki koledzy.

 

Autor szuka prostych głośników 2.1 do PC,więc ja od siebie polecam to co zaproponował autor tematu:

http://allegro.pl/glosniki-creative-2-1-inspire-t3300-sub-16w-gw-24m-i3075644521.html

 

Klasa dla przeciętnego kowalskiego,nie wymagającego cudów od zestawu 2.1 do 200zł.

Edytowane przez Nextassy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zamówie z morele, bo jeszcze pare innych pierdół dojdzie, tam są za 154zł

 

Polecą plusiki, rady które daliście przydadzą się nie tylko mnie, ale też i znajomym, którzy byc może będą potrzebowali jakiegoś sprzętu audio... ;)

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

 

A tego typu komentarze tematy i testy można sobie schować w buty,bo pewnie osoby tam wypowiadające się w życiu nie słyszały konkretnego zestawu audio,to jak mogą oceniać zestawy do PC które zawsze będą grać gorzej niż profesjonalne zestawy audio które nie są zresztą przeznaczone do słuchania z PC

 

 

Twoje komentarze i "spuszczanie się" nad głośnikami Logitecha czy Creative można sobie w buty wsadzić. Tamten temat ma pokazać fanbojom plastiku co w rzeczywistości siedzi w środku i za co trzeba płacić.

G500 i Z-5500 to dobre głośniki a raczej zestawy? Weź przestań. 1 głośniczek w plastikowym pudełku grający "całym" pasmem i sub grający tak wysoko, mógłby sam grać.

 

Z technicznego punktu widzenia Z906 wcale nie są gorzej wykonane. Są znacznie bardziej zaawansowane. Zasilacz impulsowy, wzmacniacze klasy D. Przetworniki są takie same jak w pozostałych zestawach. Po co wkładać coś nowego?

 

A G500? To samo co wyżej. Satelitki nawet nie mają dodatkowej membrany do odtwarzania wysokich tonów, mogli już użyć kolumienek od zestawu Gigaworks S700.

Link to post
Share on other sites

Jeśli 2.1 to bierz jednak te modecomy ;) 

 

http://www.techfanatyk.net/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

 

http://www.saturion.pl/product/170671/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/MODECOM_2_1_MC_MSF50_Brown.html

 

Cena ta sama co ten creative, ale jakość dźwięku szczególnie z "satelitek" (średnie i wysokie tony) nieporównywalnie lepsza.

 

ps. widzę że niektórzy już podają tu ampli + podłogówki :) za 160zł wow, jak to już ktoś wspomniał to 2 różne światy zarówno w jakości jak i cenie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...