Skocz do zawartości

Jak powinna reagować płyta bez procesora?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez manfred86,

Recommended Posts

Witam, złożyłem nowy komputer w przekonaniu, że jest to bardziej opłacalne od kupowania gotowców. Mój problem tkwi w tym, że nie wiem jak powinna zachować się ta płyta bez zamontowanego procesora? Poniżej wklejam filmik z reakcji mojej płyty aczkolwiek nie wiem czy jest ona prawidłowa... Te brzęki w tle to napęd DVD, który i tak jest skazany na niepowodzenie więc nie jest to ważne. Zapala się dioda 1 od CPU Phase i nagle płyta się wyłącza... Najbardziej martwi mnie to, że gdy odłączę kabel od zasilacza nadal płyta jest  w stanie działać przez połowę tego czasu co na filmie... Płyta to MSI Z77A-G45 a zasilacz to BeQuiet  L8-CM-630W. http://www.youtube.com/watch?v=T9DEDLJdgME - Tutaj mam reakcję mojej płyty. Widać, że nie reaguje także zawsze na przycisk zasilania ale to pewnie są mechanizmy zabezpieczające przed ciągłym włączeniem płyty...

Link to post
Share on other sites

CO ty gościu? Sądzisz, że ktoś to wie? A tak w ogóle, to jakim cudem nie możesz sprawdzić, jak zadziała z procesorem? Zapomniałeś kupić? A to, że się wyłącza, to najprawdopodobniej naturalna rekacja na brak obsady gniazda CPU. PO CO płyta miałaby pracować bez procesora???

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

płyta bez proca/z uszkodzonym procem/z uszkodzonym socketem nie wydaje żadnych dźwięków przez speaker

 

Reakcja Twojej płyty jest prawidłowa (chociaż na mojej starej Z77A-G43 wentylator pracował nieco dłużej)

 

Tak w ogóle to do czego jest Ci potrzebna ta wiedza?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...