Skocz do zawartości

GeForce GTX 680 VS GeForce GTX 660 SLI


Recommended Posts

Na szczęście nie gram w zwolnionym tempie :)

Syntetyczny test w syntetycznych warunkach to jedno, a realny  'feeling' podczas rozgrywki to drugie. Dlatego moim zdaniem jeżeli użytkownikowi gra się komfortowo, to nie ma co zadręczać się jakimś tam testem. 

Link to post
Share on other sites

Widzisz wasza wiara jest błędna bo w rzeczywistości jest to nie grywalne chyba że lubisz mieć czkawkę w rozgrywce, jedyne lekarstwo to blokujesz podwójnym vsync do 30 by to zniwelować.

 

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/Frame-Rating-Dissected-Full-Details-Capture-based-Graphics-Performance-Testin

Nagrane tak jak to widzicie z pominięciem kompa na którym gra chodzi.

Link to post
Share on other sites

Skoro już jest temat...

Słuchajcie koledzy, również zamawiam w tym tygodniu ustalany kiedyś zestaw z tą różnicą, że zamiast 7970 GHz ed. od Gigabyta (jedyne co mnie odrzuca to zablokowne napięcie) chyba wezmę 660 SLI, a zamiast X80, FD ARC R2, bo już jest dostępny. Powiedzcie mi jeszcze, czy to dobry wybór, jeżeli nie chcę w najbliższym czasie dokupywać drugiej karty, tylko mieć zapewnioną wydajność na dłuższy okres czasu?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Każdy kepler oprócz 660Ti Power Edition, 670 Power Edition i 680 PE/Lightning ma zablokowane napięcia na 1.175v (na wymienionych przeze mnie zastosowano inny regulator).

 

Ktoś na innym forum wspominał, że jeszcze jakieś karty mają możliwość zwiększania napięć ale zabij mnie - nie pamiętam które. Natomiast GB i Asusa w tej grupie nie pamiętam.

Link to post
Share on other sites

Chyba na wszystkich Keplerach można bez problemu poprzez edycję Biosu podnieść napięcie do 1.21V więc 1.175V nie jest zablokowaną wartością maksymalną. Taką wartością dla większości Keplerów jest 1.21V. Tylko w niektórych modelach da się programowo podnieść to napięcie wyżej.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Zgoda, natomiast wymaga to edycji BIOS-u czyli utraty gwarancji.

 

Tymczasem Power Edition i Lightning to selekty z rewelacyjnymi komponentami i możliwością podnoszenia napięć software'owo. Jedyne czego nie da się robić to monitorowanie tychże napięć, ale to akurat nie powinno mieć znaczenia jeśli ktoś ma minimum pojęcia o OC Keplerów i dodawaniu :). Co więcej, w tym przypadku utrzymujemy gwarancję.

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że tracimy gwarancję ale edycja Biosu nie jest ingerencją mechaniczną, więc jeśli z kartą będzie się działo coś złego to wgrywamy oryginalny bios i odsyłamy na serwis. Skąd serwis będzie wiedział że był tam wcześniej modyfikowany bios. Chyba że karta padnie niespodziewanie  wyniku przeflashowania wtedy będzie problem ale jak ktoś ma pojęcie co robi to nic złego się nie stanie.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Dokładnie 6600MHz to takie średnie OC na pamięciach, szału nie ma, 1100 na rdzeniu to chyba zegar bazowy odczytany z GPU-Z bo jeśli boost to bardzo słaby wynik. Moja sztuka robi do benchmarków 7800MHz na pamięciach ale jest to już na granicy artefaktów:

http://img.hwbot.org/u44955/image_id_920606.png

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...