Skocz do zawartości

GeForce GTX 680 VS GeForce GTX 660 SLI


Recommended Posts

 było już mnóstwo takich tematów...

Podaj specyfikację swojego komputera bo możemy gdybać czy SLI wgl Ci zadziała.

Na pewno dwie 660tki są wydajniejsze od jednej 680(około 30-50%) .

 

Jeśli masz dobrą płytę główną , która obsługuje SLI, dobry procesor(i5 i wzwyż), przewiewną budę i zasilacz , który to uciągnie bierz SLI ;)

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

 

Witam. Mam bardzo duży dylemat. Nie wiem co wziąć. Z jakiej firmy? GTX 680, czy 2x GTX 660? Proszę o odpowiedź.



Witam! Na wstępie podaj konfiguracje komputera wraz z mocą i marka zasilacza ! :)

PS: nastepnym razem proponuje przed założeniem tematu wcisnąć ctrl+f :menda:
Link to post
Share on other sites

proponuje zapoznać sie z tym TESTEM , ja osobiście zawsze bylem za jedna mocna grafika niz dwoma słabszymi, ja gdybym miał wybór kupił bym 680 a jak zabraknie mocy ( w co watpie .... ) dokupił druga juz w znacznie mniejszej cenie

Link to post
Share on other sites

A może gtx 680 a za rok dołożysz drugą , wydajność 1 gtx 680 jest narazie wystarczająca 

lub gtx 670 kilka procent słabszy od 680 a sporo kasy w kieszeni

a co do sli z 660 to zasilacz da radę i procek też

Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites

 było już mnóstwo takich tematów...

Podaj specyfikację swojego komputera bo możemy gdybać czy SLI wgl Ci zadziała.

Na pewno dwie 660tki są wydajniejsze od jednej 680(około 30-50%) .

 

Jeśli masz dobrą płytę główną , która obsługuje SLI, dobry procesor(i5 i wzwyż), przewiewną budę i zasilacz , który to uciągnie bierz SLI ;)

około 30-50%  :o  wątpię. Średnio  to raczej 15-30% ale oczywiście wszystko zależy od tytułu i ustawień. Trzeba pamiętać że w niektórych tytułach które mają problemy z obsługą SLI lub po premierze gry gdy często profile SLI są niedopracowane będzie gorzej niż na jednej 680.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

około 30-50%  :o  wątpię. Raczej 10-30%

Jednak więcej http://www.behardware.com/articles/876-13/review-nvidia-geforce-gtx-660-asus-directcu-ii-top-and-sli.html

 

Trzeba jednak pamiętać że z SLI jest tak że w 9 / 10 gier 680'tki rozbije w pył, ale w pozostałej 1 nie będzie nadawać się do niczego, gdzie GTX 680 zapewni wydajność gorszą ale pozbawioną tzw. "skrajnych przypadków".

 

Tytuły AAA z dobrą obsługą multiGPU tj. BF3, Crysis 3, Metro 2033 660'tki po prostu "łykają", natomiast np. w RE6 nie mogłem zmusić drugiej karty do działania i wynik odpowiadał 1szt. 660. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja bym i tak został przy jednej później kupił druga ^^  ale jesli bardzo ci zalezy to wez te SLI na pewno nie będziesz żałować  :->  I powiesz mi jak to działa - tzn czy występują legendarne"mikroprzyciecia" i jak jest ze skalowaniem w grach.. może dowalę sobie druga 570... ^^

Link to post
Share on other sites
Według testu który podałeś ogólna różnica końcowa w wydajności to 22% - 158/129. A gdyby użyć podkręconego Lightninga to pewnie byłaby mniejsza. W Tomb Raiderze porównując twój wynik z benchmarka na 660SLi stock do Lightning @ 1298 jest tylko 11% różnicy w średnim fps. Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Tylko że wynik ogólny zaniżają tutaj Dirt Showdown w którym SLI nie działa i Sleeping Dogs w którym też właściwie SLI nie działa. To są te skrajne przypadki o których wspominałem, w BF3 różnica jest już piekielnie wysoka. 

 

Pamiętajmy też że 660 również się podkręcają, a to niewielki i chłodny układ więc również w SLI śmiało można je podkręcić. Spokojnie ponad 1,2GHz na rdzeniu z nich szarpałem. 

Link to post
Share on other sites

 

Testowałem te 2 szt. 660 i nie było żadnych 'mikroprzycięć' a skalowanie jak mówię... średnio na poziomie 80-90% pomijając Resident Evil 6, gdzie 2 GPU nie dało żadnego przyrostu wydajności.



wiec twoja pomoc dla autora tematu powinna byc bardzo przydatna nikt nie odpowie mu lepiej na pytanie o dwie 660 jak osoba która je testowała / posiadała / posiada . Ja moge od siebie dodać ze w 1920x1080 GTX 680 z i5 2500k targał wszystko na ultra detalach, to samo HD7970 którego nigdy nikomu już nie polecę.. 5 sztuk reklamowałem ...
Link to post
Share on other sites

U mnie obecnie siedzi w budzie http://www.morele.net/karta-graficzna-point-of-view-geforce-gtx-670-beast-2gb-tgt-670-a1-2-bst-w-555175/ za którego zapłaciłem tak śmieszne pieniądze, że szkoda było nie brać.

 

Ale gdyby nie fakt trudności zakupu bloków wodnych, to nigdy bym się 660SLI nie pozbył. Frametime wg. mierzenia był zbliżony do tego z 1 szt. HD 7970, ale nie sprawiało mi to żadnych problemów ani na jednej ani na drugich. SLI też działało znakomicie, oprócz RE6 gdzie wystarczała 1 karta i tak. Na temat ciszy i temp. się nie wypowiem, bo jestem przyzwyczajony do LC i dla mnie nawet WF3X to piekielnie głośne chłodzenie ale odwołując się do informacji nabytych wszystko było w normie (~65C na górnej karcie podczas grania, ok 5C mniej na dolnej). Tylko warto pamiętać że obudowę też mam krowiastą. 

Link to post
Share on other sites

 

To trochę takie przedłużenie e-penisa dla wielbicieli benchmarków, bo faktycznie GTX670 i tak jest w tej chwili ponad potrzeby normalnego gracza. 

 

 

sam teraz przeskoczylem z 670 na bardzo tanio wyrwanego 660ti i roznicy praktycznie nie widac golym okiem (kilka fps moze z 5% w ekstremalnych wpadkach 8-10%)

taka sama roznica jak miedzy 670 a 680

Link to post
Share on other sites

Hmmm ja chyba został bym przy dobrej GTX 670 żadne SLI widziałem ostatnio fajne testy gdzie pokazane były 660 SLI i skalowanie prawda było OK ale minimalny fps był nieraz gorszy niż w pojedynczej 660 tce... wiadomo maksymalny FPS był lepszy od 680 ale po co mi maksymalny FPS ? dla mnie najważniejszy jest minimalny i w tym przypadku mocna pojedyncza karta będzie lepsza niż SLI z 660

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...