Skocz do zawartości

Jaki monitor byłby najlepszy do gier?


Recommended Posts

Witam
Mam do bardziej doświadczonych pytanie dotyczące monitorów przeznaczonych do głównie gier choć tez ważny jest internet czy pisanie w edytorach, ale gry to priorytet przy wyborze nowego monitora. Chodzi mi o to by nie było żadnego smużenia czy a obraz przechodził płynnie. Przejrzałem wiele ofert monitorów dla graczy ale niestety nie mogę się zdecydować który wybrać i stąd prośba do was- do bardziej doświadczonych w sprawach monitorów. Jaką markę i rodzaj byście mi polecili max. cena do 1500 zł? Czy istnieje monitor który spełniałby moje wymogi do tego pułapu cenowego? Zastanawiałem się nad firmami Eizo, Benq i Asusem. Czy znacie może jeszcze z innych firm, które byłyby lepsze dla gier? Najlepiej jakby monitor miał max. 2ms, matryca min. 24 cale bo na rodzaju matrycy niespecjalnie się znam i liczę tu na wasze porady oraz propozycje. Posiadam karte GeForce GT430. Będę wam bardzo wdzięczny za pomoc, bo przez tyle ofert które przeleciałem mam duży mętlik w głowie a potrzebuje monitora do gier typu np. Assassin Creed czy Fifa 13. Czyli oczywiście jednym słowem do dynamicznych. Mętlik powstał po tym jak przeczytałem różne pozytywne i negatywne opinie odnośnie kilku monitorów, które chciałem kupić choć nie wiem na ile były te opinie sprawdzone.
Pozdrawiam.

Edytowane przez cop35
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Prima aprillis     się skończyło jak byś nie wiedział , chyba że jesteś po libacji i nie wiesz co dzisiaj za dzień.

 

A jeśli napisałeś to na serio i na serio piszesz co chcesz zrobić / co maszto powiem co z tobą nie tak.

 

Nawet nonitor za 700 zł spełni twoje oczekiwania chyba że jesteś wybradnym grafikem komputerowym.

Chcesz wydać 1500 zł na monitor do gier a grafike masz jakąś z odpustu bo  GT430 jest tak wydajne jak obecne integry w procku.

Taki monitor ma zapewne F HD a ta krafika nawet fify nie odpali w takiej rozdziałce.

 

A jeśli zamieżasz wymienić razem z monitorem grafike to ok tylko taki dell 2312hm to bardzo dobra maszynka

i nie trzeba wydawać 1500 zł

Edytowane przez daniel93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja polecam Monitor Samsung 24" LED S24B300HS (dobre kąty widzenia, mocno świeci w porównaniu np. do LG, osobny zasilacz, bardzo ładny wygląd) za resztę kasy może uda się kupic 7870 polecam od Sapphire bardzo cicha karta.

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wpisuje nazwe tego LG w google i nic nie wyszukuje mi o tym monitorze. Na pewno jest poprawna? Co do odswiezania to rzeczywiscie 120hz byloby mile widziane. Jesli trzeba zmienic karte, to ja zmienie. Zalezy mi by wreszcie poczuc plynnosc a nie ogladac smugi czy jakies haczenie. Bylem za tym by kupic wlasnie m.in. benq XL2411T, ale zniechecila mnie pewna opinia napisana przez czlowieka majacego stycznosc z tym monitorem, brzmiaca nastepujaco:

"Teraz o minusach
Jak już wspomniałem, kupiłem go głównie z myślą o grach. Miał zastąpić moją wysłużoną 21 calową CRT-kowską Iiyamę. Odświeżanie monitora miało osiągać od 60 do 120 Hz. W ustawieniach mamy do wybory 59,60,85,100,120 i 144 Hz.
Niestety. Obojętnie jakie odświeżanie ustawimy, obraz jest w moim odczuciu odświeżany z tą samą częstotliwością. Jest to podejżewam te nieszczęsne 60 Hz. Skąd to przypuszczenie? Po kilku minutach grania np. w Mass Effect 2, kręci mi się w głowie pomimo FPS w granicach 110-120/s. Na CRTeku tego nie doświadczałem już przy odświeżaniu 85 Hz. Sprawdziłem kamerą czy widoczne są w tym monitorze takie szare biegnące poziomo pasy. W CRTeku przy zmianie odświeżania pasy na nagraniu przesuwają się z różnymi prędkościami. W tym monitorze, bez względu na ustawienie częstotliwości, te szare pasy cały czas przesuwają się z tą samą, niewielką prędkością. Kolejnym dużym minusem jest nierównomierne podświetlenie, widoczne doskonale na całkowicie czarnym ekranie. LEDowa czerń czarna? Nie w tym modelu. Na szczęcie, nie przeszkadza to za bardzo.
Tak więc reasumując, jeśli ktoś kupuje ten monitor ze względu na 120 hercowe odświeżanie, niech sobie daruje. To jakaś totalna ściema. Pozdrawiam i nie polecam."

Link to post
Share on other sites

Być może iż dałem skróconą nazwę takowego modelu, nie chce mi się iść do pódła

 

albo masz linka:

 

http://www.lg.com/pl/monitory/lg-DM2352D-PZ-led

 

jak coś sam go posiadam i jestem zadowolony, reakcja 5ms matrycy jest bardzo dobra. 

 

komputronik:

http://www.komputronik.pl/product/174935/Sprzet_komputerowy/Peryferia/23_LG_Flatron_DM2352D_PZ_LED_Cinema_3D_z_tunerem_TV.html

 

Jedyny minus wg. mnie chwiejąca się podstawka ale to , szczegóły..

Link to post
Share on other sites

po glebszym przemysleniu mam dylemat pomiedzy:

Eizo fs2333 a IIYAMA G2773HS. Ktory z nich uwazacie za lepszy do gier? G2773HS ma 1ms, matryce TN o wielkosci 27 cali i 120 Hz. Z kolei fs2333 ma 3ms, 23 cale i matryce IPS. Nie doczytalem ile ma Hz Eizo. Tak czy siak chcialbym poznac wasza opinie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nazwy zasilacza nie pamietam, ale najnowszy on nie jest bo komputer kupiony w 2010 roku. Poza tym procesor to AMD Phenom II X4 840 3,21 GHz i 4GB RAM DDR3. Jesli chodzi o monitor to recenzje przechylaja sie na korzysc Eizo i takowy wybralbym. Jednak ta karta jest o ciut za droga. Chyba ze wybralbym nieco tanszy monitor i wtedy ta karte. Bo chcialbym sie zmiescic w budzecie gora 1500 zl lub cos okolo tej ceny.

Czy karty graficzne tez bylyby dobre, prezentowane ponizej?

http://allegro.pl/asus-geforce-gt-630-2gb-ddr3-pci-e-box-i3147029583.html

http://allegro.pl/palit-geforce-gtx650-1024mb-ddr5-1058-5000-box-i3120937229.html

http://allegro.pl/msi-gt630-4gb-dx11-ddr3-hdmi-810-1000mhz-wwa-i3117645613.html

Link to post
Share on other sites

złom, złom i złom. do grania w full hd to mozesz zacząć myśleć od gtx 650 Ti albo gtx 660 jeśli sie uparłeś na nvidie. z radeonów to hd 7770 - 7850 i 7870.

 

o ile procek i ram w miare okej to na obecnej karcie to żal cokolwiek odpalać w hd.. chyba że csa 1.6 albo minecrafta.

 

dowiedz sie odnośnie zasilacza bo jak jest gniot to byłby do wymiany przy wymianie karty.

 

Powtarzam że możesz sobie kupić monitor za 5000 zł to będziesz miał wtedy bardzo ładnie odwzorowany pokaz slajdów w grach..

Link to post
Share on other sites

zdecydowalem sie na zakup GTX 650 ti Boost, ktora wyszla niedawno na rynek. Mam plyte glowna Gigabyte M52LT-D3 a wiem ze ta karta ma dodatkowe zlacze 6pin i teraz pytanie. Jaki zasilacz najlepiej pasowalby do tej plyty majac wejsciowki 6 pin aby mozna bylo podpiac pod niego ta karte GTX 650 ti Boost? Bede wdzieczny za jakies propozycje dotyczace wyboru odpowiedniego zasilacza ktory wspolpracowalby z moja plyta glowna i zarazem zebym mogl podlaczyc wybrana karte.

Link to post
Share on other sites

raczej nie zmienie na hd7850 bo limit mojego budzetu wyczerpalem na gtx boost, ktory kosztowal o ponad 100 zl taniej od hd7850, choc wczesniej planowalem wydac nieco mniej kasy. Oczekuje co jedynie normalnego grania na optymalnych ustawieniach. Przy okazji mam nadzieje ze to prawda z ta zlaczka w zestawie :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...