Skocz do zawartości

Komputer do 4500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gtxxor,

Recommended Posts

GTX 660 SLI myślę, że będzie przyszłościowym wyborem. Dla mnie nawet przy monitorze FullHD na dzisiaj to głupota, bo można kupic jedną, mocniejszą kartę, ale to twój wybór. Gdybym miał brać CrossfireX lub SLI brałbym SLI. CrossfireX ma czasem problemy ze sterownikami :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli pewnie kupie GTX660 SLI.

Cena ta sama , większa wydajność, problem z temperaturami rozwiązuje obudowa.

Do rozdziałki 1440x900 pewnie i tak kawałek czasu posłuży, myślę że do większości gier do mojej rozdziałki wystarczyłaby jedna sztuka.

Mam nadziej że nowa generacja konsol nie sprawi że obecne karty odejdą do lamusa:-)

Jest coś jeszcze względem SLI co powinienem wiedzieć?:-)

Link to post
Share on other sites

Czyli pewnie kupie GTX660 SLI.

Cena ta sama , większa wydajność, problem z temperaturami rozwiązuje obudowa.

Do rozdziałki 1440x900 pewnie i tak kawałek czasu posłuży, myślę że do większości gier do mojej rozdziałki wystarczyłaby jedna sztuka.

Mam nadziej że nowa generacja konsol nie sprawi że obecne karty odejdą do lamusa:-)

Jest coś jeszcze względem SLI co powinienem wiedzieć?:-)

Z tym akurat nie ma dużego problemu, temperatury są bardzo dobre jak na SLI.

Edytowane przez Walus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do ilu podkręcić proca by dobrze wykorzystywał GTX660 SLI?

Jak się zmienia napięcia?

Dodam że doświadczenia nie mam w OC i jedyne co podkręcałem to barton 2600+ i radeon x800:-)

Edytowane przez venedet
Link to post
Share on other sites

Do ilu podkręcić proca by dobrze wykorzystywał GTX660 SLI?

Jak się zmienia napięcia?

Dodam że doświadczenia nie mam w OC i jedyne co podkręcałem to barton 2600+ i radeon x800:-)

Do 4.5GHz wystaczy.

Napięcia zmienia się w Biosie. Znajdziesz pod nazwą CPU Core Voltage.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli stypednium się opóźni na czerwiec to być może bede testerem i5 4670k i gtx770/780(podobno cena rynkowa ma wynosic 499-599 dolarów przy wzroście 30-40% wydajności do gtx680 i coś nie chce mi się w to wierzyć że tak tanio).

W takim wypadku zasilacz dałby rade?

Edytowane przez venedet
Link to post
Share on other sites

Jeśli stypednium się opóźni na czerwiec to być może bede testerem i5 4670k i gtx770/780(podobno cena rynkowa ma wynosic 499-599 dolarów przy wzroście 30-40% wydajności do gtx680 i coś nie chce mi się w to wierzyć że tak tanio).

W takim wypadku zasilacz dałby rade?

Pamiętaj że 599 dolarów to w Europie 599 euro, a w Polsce odpowiednio przeliczone po kursie złotówki + podatek 'od nowości' 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

780 jak nic wyjdzie trochę ponad 2k. Niestety. Ale tak jest co serię, potem czekasz jakieś 5-6 ms-cy i cena się unormalnia. Ale to będzie za jakiś rok u nas. Czy warto? Dla mnie nie. Jedyne czego się obawiam przy SLI z 2x 660 to wąskie gardło gpu. Czy to starczy do FHD? Czy 128bit nie będzie małe, bo 2GB to nie wszystko...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

gtx660 ma szyne 192bit:-)

Szyna też jest moją najwiekszą obawą, ale z drugiej strony skoro nie gram w fullhd tylko 1440x900 to problem będzie zminimalizowany:-)

Skoro GTX660 SLI goni Titana to GTX780 powinno pokonać?

Bo o ile się nie myle to Titan to GTX780TI?

Link to post
Share on other sites

1440x900 to raptem ~1,3mpix ... FullHD to ~2,1mpix --teraz porównaj ile u Ciebie karta ma mniej do roboty, przy renderowaniu dokładnie tej samej sceny.

 

SLI uaktywnia się w panelu sterowania NVIDIA, odhaczając opcję 'maksymalizuj wydajność' 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli z wydajnością nie mam się co martwić:-)

Procesor: Intel Core i5 3570k 3.4Ghz

Karta graficzna: MSI GeForce Cuda GTX660 TWINFROZR III x2

Płyta główna: MSI Z77A-G45

Zasilacz: Be Quiet Pure Power L8-CM 630W

Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho 120

Pamięć Ram: Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz CL9

Dysk Twardy: WD Caviar Blue 500GB 7200rpm

Obudowa: SilentiumPC Gladius x80

Napęd: Asus DRW-24B5ST SATA

ESC suma 4300zł

Zmienić coś w tym zestawie jeszcze?:-)

Link to post
Share on other sites

Dysk możesz sobie wziąć 1TB, bo to jakieś 50zł różnicy w cenie, zaś w pojemności 2-krotna. Jeżeli coś zostało z gotówki, to warto kosztem tańszego zasilacza (np. Deus G1 600W) pomyśleć o dołożeniu do dysku SSD, bo to niebo a ziemia w kwestii responsywności systemu.

Link to post
Share on other sites

Finalny zestaw:

Procesor: Intel Core i5 3570k 3.4Ghz

Karta graficzna: MSI GeForce Cuda GTX660 TWINFROZR III x2

Płyta główna: MSI Z77A-G45

Zasilacz: SilentiumPC Deus G1 600W 80+ Bronze

Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho 120

Pamięć Ram: Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz CL9

Dysk Twardy: WD Caviar Blue 500GB 7200rpm

SSD: Kingston V300 120GB

Obudowa: SilentiumPC Gladius x80

Napęd: Asus DRW-24B5ST SATA

Wszystko ok?:-)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno chciałbym dołożyć - jest do zmiana dysku WD blue na WD red. Oglądałem testy oto one : http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,10

Kosztuje 280+/- myślę, że warto go wziąć pod uwagę bo bardzo dobrze wypadł w testach pod względem wydajności, kultury pracy, a także ceną.

I to by było na tyle. Pozdrawiam

Edytowane przez Walus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...