Skocz do zawartości

problem z grami od CAPCOM


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez randallandhopkirk,

Recommended Posts

Witam !
Mam od jakiegoś czasu (kilka miesięcy wcześniej go nie było) problem z grami od CAPCOM, te tytuły to Lost Planet, Lost Planet 2, Resident Evil 5. Obraz w tych grach w pewnym momencie zamraża się bez jakiegokolwiek komunikatu o błędzie czy BSOD'a, komputer normalnie dalej chodzi, wystarczy tylko skillować proces gry. Dzieje się tak zarówno w czasie gameplaya, benchmarku lub też cutscenek na engine gry (w menu się nie zawiesza), problem może wystąpić zarówno po 5 minutach jak i po 5 godzinach gry. Dzieje się tak na starszych sterownikach 295.73 jak i najnowszych WHQL 314.07. Nadmienię że np. w Resident Evil Operation Raccoon City problem nie występuje. W czasie kiedy zaczął występować problem instalowałem tylko poprawki systemowe, kilka gier oraz zrobiłem update z NAV 2012 do NAV 2013.
Może ktos spotkał się z podobnym problemem ?

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Pełna konfiguracja Twojego peceta w którym miejscu została podana?

 

Poza tym to (typowa diagnostyka) -

1) Przeskanuj peceta programem Malwarebytes Anti-Malware.

2) Usuń sterowniki karty w trybie awaryjnym programami Driver Sweeper / Driver Cleaner, oczyść dysk, system i rejestr programem CCleaner i po ponownym normalnym uruchomieniu peceta zainstaluj sterowniki na nowo. Jeśl problem będzie spróbuj z większą ilością sterowników niż tylko 2.

3) Czy nie występuje u Ciebie problem z dźwiękiem oraz DirectX?

4) Pokaż status smart dysku twardego (program MHDD bądź HDTune).

5) Wykonaj test pamięci w programie Goldmemory.

6) Pokaż temperatury w spoczynku i stresie (obciążenie) - program HWMonitor, ew. OCCT, ew. Furmark.

 

A tak poza tym to gry masz w oryginalnych wersjach?

Link to post
Share on other sites

Konfig : 1100T, M5A99FX EVO, 2 x GTX460OC2 SLI, Kingston HyperX 1600 CL9 4x2GB, Creative Elite Pro, TC Konnekt 48, Tagan U33II 780W. Komputer jest czysty, używam internetu tylko do kilku popularnych portali, sterowniki i patche do gier ściągam tylko z oficjalnych stron producentów lub GfW albo Steam. LP2, RE5, REORC mam na GfW a LP na Steam - więc to nie platforma jest przyczyną. Robiłem wczoraj cały dzień wszystkie możliwe testy od Memtestu, przez Prime95, 3dmarki itd itp po Sandrę - wszystkie testy komputer przeszedł bez najmniejszego problemu. W Kombustorze uzyskałem maksymalnie 65 i 67 stopni dla jednej i drugiej karty. Dla procesora uzyskałem maksymalnie 62 stopnie w kombinacji Prime95, DAW obciążony na 99 procent + rendering na CPU. Tak jak pisałem problem występuje tylko w tych tytułach od CAPCOM (niezależnie czy SLI czy na jednej karcie), mam oprócz tego zainstalowanych ponad 100 gier i wszystkie inne działają prawidłowo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Cóż wszystkie ślady wskazywały na jakiś problem systemowy lub mimo wszystko ze sterownikami bo wszystkie trzy tytuły sprawiające problem zrobione są na MT a RE ORC przecież na jakimś innym silniku. Widać ostatnie generacje sterowników miały jakiś problem z tym engine bo instalacja najnowszych WHQL 314.22 rozwiązała całkowicie problem.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...