Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam na wstępie PODKRESLE ze jestem nowicjuszem w tym temacie i dlatego pytam o rade buduje (staram sie)zestaw do pracy biurowej w domu ale i pod nowe gry(tzw full detalach)typu armaIII,gtaV,Battlefield4 oto moja propozycja posiadam juz obudowe, Chieftec ch05b-b-op, Zasilacz chieftec cft-750-14v, Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX , Asus Sabertooth Z77,  Corsair DDR3 4x8192MB 1866MHz CL9 XMP Vengeance with Heatsink , Gigabyte GeForce GTX 680 OC 4GB DDR5 PCI-E BOX,  Corsair Force GS CSSD-F128GBGS-BK (2.5", 128GB, SATA/600), WD Black WD1002FAEX (1TB, 64MB, SATA/600)  i teraz o ile taki zestaw ma racje bytu najwiekszy problem chłodzenie procesora przy wybranej pamieci ram?mysle o Scythe Shuriken Rev. B?prosze o fachowe rady:)pozdrawiam

Edytowane przez pasibrzuch78
Link to post
Share on other sites

a slyszałem i sporo czytam o mikroprzycięciach w sli to prawda?i powtarzam temat chłodzenia procka?



a nastepne pytanie moze smieszne dla obcykanych w temacie co w przypadku jak i czy tak wogóle jest jak gra nie obsluguje sli?to wtedy na chłopski rozum 660 bedzie duzo słabsze od 680?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Podaj budżet na budowe.

 

Mikroprzycięcia zostały juz tu na forum obalone. Teraz są już tylko mitem. Jeżeli gra nie korzysta z SLI to wtedy wykorzystywana jest jedna karta. GTX 680 jest nieopłacalną kartą. Lepsze SLI z 660-tek.

Link to post
Share on other sites

Planujesz OC?:

 

Jak na razie:  

 

 

http://proline.pl/?id=shopkoszyk&1:CORE+I7-3770K;1:MSI+Z77A-GD55;1:SPC+FORTIS+HE1225;1:PAMGELDR30076;2:WD+WD10EZEX;1:SANDISK+SSD+120GB+E;1:SPC+GLADIUS+X80;1:BQT+L8-CM+730W;1:VGAASUNVD0303;1:LITEON+IHAS122-18+O+B;1:AC+MX-2+8G

 

 

Zestaw pewnie najlepszy nie jest ale na ultra coś pograsz. Sprawdziłbym dysk SSD + MOBO ale wystarczy do 4,5 GHz OC procka a zasilacz udźwignie wszystko, a i jeszcze GPU ( karta graficzna ) a no i cooler trochę słaby ;

Edytowane przez plusziemia
Link to post
Share on other sites

Moja propozycja  ;) - z myślą o budzie z oknem.

i7 3770K +  PHANTEKS PH-TC14PE Red

ASRock Z77 PERFORMANCE

16GB ddr3 1866MHz Cl10 RipJawsX (2*8)

2x gtx660 2Gb Asus DCII 

SSD 256GB Samsung 840Pro + HDD 1TB Seagate + DVD-RW

Corsair AX760 

6100zł (morele.net)

 

Zamiast jednego dysku HDD (Black jest głośny - odradzam ten model zazwyczaj), przemyśl zakup dysku SSD na system, programy, gry i wszelkie dane, które wymagają konkretnych transferów i niskiego czasu dostępu, resztę na HDD - 1TB myślę że będzie optymalnym wyborem.

Całość utrzymana w kolorystyce czarno-czerwonej - możesz pokusić się o zmianę mobo na Asus Sabertooth - będzie pasować prawie tak jak Asrock.

Oczywiście wszystkie podzespoły odpowiedniej jakości, gdzie kilka z nich to perełki że tak powiem :

- zasilacz AX760 - pół pasywna konstrukcja, jeden z najlepszych na rynku

- SSD Samsung 840Pro - górna półka wśród SSD

- cooler CPU : Phanteks po za super osiągami, charakteryzuje się ciekawym designem (jest wiele wersji kolorystycznych tego modelu) i jak dla mnie prezentuje się znakomicie 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...