Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. 
Mam obecnie w komputerze płytę Geforce GA-P35-DS3
 

Oto mój zestaw:
Proc: Pentium D 2.8
Graf: Gefoce 8600 gt (po oc)
Ram: 2 GB DDR2 (z tego co się orientuje 800 GHz)
Zasilacz: Fell 2 350 ATX (350 watt) 

 

Problem jest następujący, po wymianie płyty na  Geforce GA-P35-DS3 komputer się włącza (czasami włącza się, wyłącza i włącza już dobrze)  lecz nie ma obrazu wyświetlanego na monitorze.

 

Na płycie jest mała rysa pod spodem:

http://zapodaj.net/e...f0abdc.jpg.html

 

Czy jest ona na tyle poważna żeby uniemożliwić prawidłowe działanie płyty?

 

Trochę fotek całej płyty + proc z coolerem:

 

http://zapodaj.net/7...8d6bbb.jpg.html

 

http://zapodaj.net/2...986d3e.jpg.html

 

Co może być przyczyną braku obrazu ?  Karta, proc i ram są ok. co do płyty nie mam pewności. 

Link to post
Share on other sites

co do rysy jest dość głęboka i przecina jedną ścieżkę więc może oczywiście powodować problem



to nie chodzi o moc, bo taki komputer nie jest prądożerny, zasilacz po prostu to dziadostwo, które niezależnie od reszty podzespołów nie powinno się tam znaleźć



miałem feela 400w, i spalił mi płyte główną kiedyś, miałem q6600 2GB ram 4850, i właśnie płytę gigabyte p35 nie pamiętam modelu i poszła w zaświaty przez właśnie taki zasilacz

Link to post
Share on other sites

Jednak co do zasilacza muszę się nie zgodzić. Zasilacz działał znakomicie przy starym zestawie ze zrobionym OC na karcie i procesorze. Może nie ma za dużo watt, ale jest bezawaryjny. 

 

Ps. Da się w jakiś sposób załatać tą rysę ?

Edytowane przez zmiennoimienny
Link to post
Share on other sites

do czasu... a co do problemu nie pozostaje Ci nic innego jak właśnie na innym zasilaczu sprawdzić, ale jest duża szansa że płyta nadaje się do śmieci



gdzie żeś tą płytą tak zaorał? 



poza tym jest czymś oblepiona jakby było podlane czy co? nie wiem, opowiedz historię jej kontuzji



czy rysę da się załatać? no nie sądzę aby taka naprawa wchodziła w zakres naszych kompetencji



jeżeli dobrze ze zdjęcia wnioskuje rysa przerywa kilka ścieżek, więc na 100% nie obyło się to bez echa w takiej czy innej postaci



wystarczy malutkie zwarcie na ścieżkach a już płyta potrafi świrować, tak jak zamocowałem swoją, a jeden wkręcik montażowy był nie tam gdzie otwór w płycie i dotykał jej od tyłu i nie wstawała, za żande skarby nie mogłem odpalić, głowiłem się godzinę co może być nie tak, a tu zwarcie małe na jednej ścieżce, wykręciłem kołeczek i działała jak złoto, także te ścieżki są dość ważne 

Link to post
Share on other sites

 

gdzie żeś tą płytą tak zaorał? 

Płytę była kupiona jako elektrośmieć z serwisu ( tak samo jak moja karta graficzna ;p)

 

Płyta nie jest niczym oblepiona, może na zdjęciu tak widać ;]

 

Co do zwarcia, oglądałem to pod lustrzanką siostry i złączonych ani przerwanych ścieżek nie widzę. Popatrzę jeszcze pod mikroskopem i dam znać ;] 

 

Jeżeli to nie było by to, to co mogło spowodować brak wideo? 

Link to post
Share on other sites

Jarnuszkiewiczm, zdjęcie niestety jest słabej jakości, tam gdzie zaznaczyłeś są odblaski i wiele nie widać. Sprawdziłem pod mikroskopem i ścieżki w tym miejscu nie są przerwane(widać pasek miedzi) . Jednak zauważyłem że jest zwarcie między niektórymi.

Jednak, czy płyta kiedy jest zwarcie, powinna się uruchamiać? Spróbuje usunąć zwarcie i napiszę czy działa ;]

 

 

randallandhopkirk nie posiadam niestety multimetru :/. Kynar w teflonie nie będzie czasami za gruby? 
Link to post
Share on other sites

Kynary można kupić nawet bardzo cienkie, niewiele grubsze od włosa. Co do ścieżek to najlepiej byłoby pożyczyć od kogoś multimetr i sprawdzić dokładnie ścieżki, wiem z własnego doświadczenia że przerw często nie widać. Każde zwarcie lub przerwa jeżeli jest w newralgicznym miejscu może powodować wadliwe działanie lub nawet całkowitą niemożność odpalenia sprzętu.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem ścieżki, i usunołem zwarcia. Jednak nadal to samo. 

Sądzę że to nie wina tej rysy, ponieważ jak mam włożone 2 ramy to komputer włącza się i resetuje. (włącza się, wyłącza i znów tym razem już na stałe włącza) . Jednak kiedy wyjmę 1 lub pozostawię bez żadnych ram, problem znika.

Macie jakieś pomysły? 

Link to post
Share on other sites

Bios resetowałem już 2 razy, bez rezultatów. Pozostałe komponenty są ok. kondensatory nie są wybrzuszone. 

Głośnik jest podłączony do płyty prawidłowo (tak sądzę), kiedy włączam komputer jest kompletna cisza. 

Macie jakieś pomysły :/ ?

 

PS. krabpustelnik raczej nie, gdyby były spalone lub uszkodzone komputer piszczał by przy włączaniu(było by to też widoczne). Co do samych ram, jestem w 100 % pewien że są sprawne. 

Edytowane przez zmiennoimienny
Link to post
Share on other sites

Jeżeli bios nawet nie startuje to wygląda na jakieś poważne uszkodzenie płyty, być może sekcja zasilania procesora lub innej części jest uszkodzona. Obwąchaj płytę dokładnie, każde miejsce, jeżeli czuć delkatną woń spalenizny z jakiegokolwiek miejsca to możesz ją do kosza od razu wyrzucić.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

randallandhopkirk Myślałem że chodzi ci o jakieś piszczenie 2 , 3 sek. po starcie, bios raczej startuje ponieważ zaraz po naciśnięciu guzika słychać z głośniczka takie piśniecie.

 

Coś tam umiem, potrawie naprawiać sprzęt, jeżeli chodzi o tą kartę to była zepsuta i ją naprawiłem. Jednak nie naprawie płyty bez znania przyczyny. Macie jakieś pomysły?  

Edytowane przez zmiennoimienny
Link to post
Share on other sites

Myszka i Klawiatura tak jakby nie dostawały zasilania. Diody się nie palą :/ Więc raczej nie mam jak tego sprawdzić. 

Czytałem parę tematów i ludzie mają podobne problemy lecz rozwiązaniem jest wymiana procesora bądź ramu. U mnie tak się składa że wszystko jest sprawne. 

 

Obwąchałem całą płytę lecz nie czuć spalenizny. 

 

Macie jakieś inne pomysły? Bo ja już próbowałem prawie wszystkiego :/ 

Edytowane przez zmiennoimienny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...