Skocz do zawartości

[OGÓLNY] Najlepsza fabuła


Recommended Posts

 

Dla mnie najlepszą fabułe miał KOTOR:-)

 

Może nie najlepszą, ale KOTOR jedynka i słynny zwrot akcji to prawdziwy majstersztyk. W tym roku mija dekada od premiery. Szybko czas leci.

 

Jeden z moich faworytów na grę wszech czasów - Reunion. http://en.wikipedia.org/wiki/Reunion_(video_game)

 

Baldur's Gate 1,2, pierwszy Deus Ex (HR jest świetny, ale jednak to nie to samo), Cruise for a Corpse, cała seria Monkey Island, Grim Fandango ( i zdecydowana większość starych przygodówek Lucas Arts (RIP) ).

 

Długo by wymieniać. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziwne, to że nie padł tutaj np. Fahrenheit (prekursor PS3'kowego  Heavy Rain, którego nie wymieniam bo temat dotyczy chyba gier na PC). Chyba pierwsza tak bardzo filmowa gra (2005r.) z iście filmową historią kryminalną. Jeśli ktoś w to nie grał to sugeruję przy następnej wizycie w Empiku poświęcić niecałe 20zł bo warto.

 

W pamięć zapadł mi też pierwszy Max Payne, może motyw gliniarza szukającego zemsty jest dość oklepany ale za to komiksowe przedstawienie całej historii było bardzo pomysłowe.

 

Na trzecim miejscu mojego podium myślę że drobne zaskoczenie - Black Ops '1'. OK, FPS'y nie grzeszą fabularnie, nie o to w nich chodzi, ale BO zapamiętałem jako takie słodkie odstępstwo od normy. Nie jest to nic wybitnego, historia banalna - mimo że nieco zaskakująca, dodatkowo opowiedziana po "łebkach", ale to chyba jedyny FPS, który fabułę ma ciekawą. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziwne, to że nie padł tutaj np. Fahrenheit (prekursor PS3'kowego  Heavy Rain, którego nie wymieniam bo temat dotyczy chyba gier na PC). Chyba pierwsza tak bardzo filmowa gra (2005r.) z iście filmową historią kryminalną. Jeśli ktoś w to nie grał to sugeruję przy następnej wizycie w Empiku poświęcić niecałe 20zł bo warto.

 

 

O tak jeżeli chodzi o Fahrenheita to fabuła miodna! Również polecam. Heavy Rain widziałem tylko gameplaye niestety.

A Tobie gtxxor polecam mimo wszystko Black Mirror skoro podobał Ci się Fahrenheita, fabuła może niepodobna, ale również trzyma w napięciu. Jak w jedynce można się było domyslić co i jak, to grając w drugą część rozdziawiłem japę, nie spodziewałem się naprawdę niektórych sytuacji.

 

PS.A czy z Was grał ktoś w Amnesię? Słyszałem, że też daje radę

Edytowane przez Baurus
Link to post
Share on other sites

 

 

Crysis 3 miał po prostu zaje***** fabułę .Zamienienie ciała Alcatraza na końcu w Proroka.Przetrzymywanie Cepida Alfa przez Cell'ów. Ups... spoilery HeHe

 

Jeśli napisałeś to na poważnie, to ci serdecznie współczuję, ponieważ "fabuła" wszystkich części Crysis'a jest równie głęboka, jak ta w Space Invaders, a do niektórych tytułów wymienionych w tym temacie ma się podobnie, jak komiks z Myszką Mickey do Macbeth'a.

Link to post
Share on other sites

Może nie najlepszą ale świetną fabułą może się zaszczycić bardzo niedoceniona gra Alpha Protocol :)

Gdyby tylko producenci doszlifowali wiele tych niedociągnięć gra byłaby idealna :D

Teraz kosztuje koło 10zł więc możecie spróbować :)

Oj zgadzam się zgadzam :D Ja sobie zainstalowałem :)

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

3. Planescape Torment (pamięta ktoś jeszcze jakie to było cudo?)

To świetna gra, zupełnie jak seria Baldurs Gate - fabula zacna :)

Trochę gorsza jest seria Icewind Dale. Co do serii Neverwinter Nights to już mnie tak nie poruszyła, porwała jak te wcześniej wymienione gry.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgodzę się pod warunkiem, że mówimy o pierwszej części. Dwójka i jedynka miały klimat, ale trudno w przypadku dwójki mówic o dobrej fabule-zabij smoki, by uratować ludzkość. Troszkę oklepany motyw. Natomiast motyw górniczej doliny, z której nie można się wydostać żadnymi możliwymi środkami jest naprawdę ciekawy. 

 

Mafia II i fabuła? Przecież tak na dobrą sprawę nie wiemy nawet co stało się z "Dżojem" Vito to zimny *********, który zabiłby własną matkę dla pieniędzy(przesadziłem, ale taki jest zarys jego osobowości)

Pierwsza część miała to coś, gość miał dylematy moralne. Został gangsterem, bo nie miał innego wyjścia-został spalony, Dwóch oprychów w zasadzie przez niego zginęło. Później jego osobowość miała odzwierciedlenie w wyborach, oszczędził kilka osób, co później się na nim zemściło. 

Mój ulubiony cytat z Mafii:

"Światem nie rządzą prawa spisane na papierze. Światem rządzą ludzie. Niektórzy trzymają się prawa, inni nie. Każdy człowiek sam decyduje o tym, jak urządzi swoje życie. No i potrzeba też trochę szczęścia, żeby ktoś inny nie zepsuł ci wszystkiego, co zbudowałeś. To wcale nie takie proste, jak uczą w podstawówkach. Ale dobrze jest mieć parę mocnych zasad i zawsze się ich trzymać. W małżeństwie, w mafii, na wojnie – zawsze i wszędzie. Ja przegrałem. Tak samo Paulie i Sam. Chcieliśmy lepszego życia, ale skończyliśmy dużo gorzej niż większość ludzi."

 

Jak nie wiadomo co się stało z Joey ? Przecież na koniec Vito dotrzymał umowy pozwolili mu przeżyć a jego kumpel nie był w umowie dlatego tym drugim pojechali inną drogą by dokonać egzekucji...

 

T: Metal Gear Solid przykuła moją uwagę.

Far Cry 3, Far Cry 1.

Edytowane przez Dudzio993
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...