Skocz do zawartości

Recommended Posts

SuperSU- najwazniejsza apka zrootowanego telefonu :P

 

Screencast- nagrywanie obrazu telefonu jesli mamy roota

 

Easy Voice Pro- profesjonalny program do nagrywania dzwieku.

 

Launcher 8 - swietna nakladka na androida udajaca windows phone 8:ph34r:

 

Wysłane z mojego HTC Desire C za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

AirDroid - Bez tego nie da się przeczyć

MyPhoneExplorer - Dobry do synchronizacji i backupu.

MXPlayer - Wiadomo do czego

QuickPic - Najlepsza chyba galeria i najszybsza

FileExpert - Rozbudowany menadżer plików, łącznie z chmurami

OGYouTube - Lepsze Youtube, ma możliwość pobierania i wywalenia usług google

Greenify - poprawia żywotność baterii

Link to post
Share on other sites

jako początkujący użytkownik androida polecam dwie apki:

NoLED https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify&hl=pl

idealna opcja dla ludzi których smartphone posiada słabo widoczną diodę powiadomień bądź wcale. aplikacja wyświetla na ekranie w postaci małych powiadomień informacje o nieodebranych sms'ach, połączenia etc duża opcja konfiguracji programu. godziny, czas wyświetlania.

Screen off and Lock  Wygaś i zablokuj   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Idealna apka do błyskawicznego przechodzenia telefonu w stan czuwania. zamiast szukać guziczka na telefonie to muskamy przycisk na ekranie bądź na belce dolnej (nie wiem jak prawidłowo to określić) zależnie od preferencji gdzie go umieściliśmy. 

 

BTW jeśli post zaśmieca to usuńcie. topic jest najprzydatniejsze a wymienione przezemnie to takie dodatki ułatwiające korzystanie . 

Edytowane przez miglanc
Link to post
Share on other sites

Ja przede wszystkim korzystam z:

- Camera 360 = wykonywanie zdjęć z możliwością dodania ciekawych efektów

- moBilet = komunikacja miejska, bileciki

- MX Player = wygodny odtwarzacz filmów

- Dropbox = backup plików

- Tabata Sport Interval = ustawianie czasów treningów

- Columbus = do poszukiwania "skarbów" w ramach Opencaching.pl

- Dolphin Browser = przeglądarka do netu

 

@up - korzystałem kiedyś z NoLed, ale odpuściłem sobie ze względu na zużycie baterii,

niestety ikonki wyświetlane są na czarnym ekranie który tak naprawdę też "świeci" ;)

Link to post
Share on other sites

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/33658-image/OLEDvsLCD.jpg

http://www.phonearena.com/news/Smartphone-Displays---AMOLED-vs-LCD_id13824/page/2
 

i jeszcze tu: http://www.irnovo.com/2011/01/save-battery-using-amoled-display-how.html

 

Ciekawostka:

Nokia Lumia 925 ma ekran Amoled i kiedy zaznaczysz opcję koloru pod kafelkami - BIAŁY - to pyta czy na pewno chcesz to zrobić bo to wiąże się z większym zużyciem prądu.

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ariox to by wyjaśniało znacznie gorszy web browsing na lumi 620 niż na lumi 520 o którym gadaliśmy ;p

 

@wormadam

zamiast mobiletu potrzebującego połączenie z netem polecam Ci używanie mpaya. Łączysz się na zasadzie kodów MMI. Szybsza i tańsza opcja bo nie potrzebujesz dostępu do neta.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Moje ulubione aplikacje:

  • Little Photo - prosta i szybka aplikacja do edycji zdjęć
  • Szybki notatnik - prosty notatnik, coś na wzór systemowego notatnika w Windowsie
  • Zombie Farm - gra farmerska, w której hodujemy zombie
  • runtastic - aplikacja do śledzenia naszej aktywności ruchowej
  • Meteo - pogodnynka wyświetlająca informacje pogodowe na bazie danych z new.meteo.pl
  • Google Chrome to Phone - aplikacja, która pozwala szybko przesyłać linki pomiędzi Chrome i Androidem

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Mr Number - aplikacja blokująca połączenia z niepożądanych numerów. Da rade zablokować każdy numer, łącznie ze wszystkimi zastrzeżonymi/prywatnymi/ukrytymi czy jak to tam zwał :P Możliwości konfiguracji moim zdaniem całkiem spore jak na darmową aplikację. Świetny patent na wszystkie szemrane firmy wydzwaniające ze swoimi ofertami i całą resztę natrętów.

 

SwiftKey - klawiatura, według mnie o niebo lepsza od tej domyślnie dostarczanej z systemem. Pisze się szybko i wygodnie, w przeciwieństwie do standardowej klawy, gdzie często plątały mi się litery, a słownik działał jakby chciał a nie mógł... Cena to jakieś 5-6 złotych, ale moim zdaniem warto odmówić sobie tych dwóch browarów, żeby pisać komfortowo i przyjemnie. Ja juz nie wrócę do zwykłej klawiatury.

 

PowerAmp - przetestowałem kilka odtwarzaczy, zatrzymałem się właśnie na nim, wart swojej ceny, dla mnie istotne jest między innymi to, że wspiera sporo formatów plików, również te mniej popularne. W mojej kolekcji audio mam lekki burdel jeśli chodzi o formaty, a konwersja to strata czasu po pierwsze, a jakości po drugie. Dlatego zapłaciłem za niego kilkanaście zeta, jak dla mnie warto.

 

Tapatalk - wszystkie (no, prawie, bo co niektóre nie są jeszcze wspierane) fora dyskusyjne w jednym miejscu, wygodnie i szybko.

 

To tyle ode mnie na ten moment.

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalk now Free

 

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Czy te aplikację są potrzebne bardzo na samsunga s4:

Greenify - poprawia żywotność baterii,

Tapatalk 4 - wygodne pisanie na forum z telefonu,

QuickPic,

oraz aplikację core temp, nie mogę tej apki uruchomić,ktoś podpowie jak ją uruchomić lub jaką zastępczą.

Link to post
Share on other sites

To co ja najczęściej używam :

 

Mobilet - wiadomo, bilety komunikacji miejskiej

Transportoid - rozkład jazdy autobusów

HERE Drive - Offline'nowa, Głosowa Nawigacja. Jeżdze dużo w pracy i muszę mieć.

DMSS - soft do podgladu na rejstratorach BCS, montuję tez monitoring i pokazuję klientom co można mieć na telefonie :) wspaniała reklama - no i mam podgląd co się dzieje w firmie.

 

Telefon : Nokia Lumia 720

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Z aplikacji które mi się najbardziej przydają na codzień to RunKeeper. Świetna aplikacja-trener. Osobiście motywuje mnie do biegania. Po włączeniu GPS oraz transferu danych zapisuje przebytą trasę. Liczy tempo, międzyczasy, ilość spalonych kalorii, nachylenie terenu. Monitoruje spadki i przyśpieszenia które zostały odnotowane. Jeżeli trasa jest stała, można zrobić zestawienie jak zmieniał się czas jej przebycia. Ciekawą opcją której ja nie wykorzystuje ale wiem, żę są takie osoby to udostępnienie mapki na Facebooku, aby znajomi mogli skomentować :)

Kolejną aplikacją bez której nie dzałabym rady poruszać się po Warszawie jest jakdojade.pl. Usprawnia korzystanie z komunikacji miejskiej. Aplikacja sama lokalizuje najbliższy przystanek oraz wyznacza optymalne połączenie (z wykorzystaniem autobusów, tramwajów i metra) z punktu A do punktu B. Jeżeli chodzi o gry to od jakiegoś czasu jaram się Angry Birds Go :P Takie tam moje dziwactwa :P

Jeżeli szukam czegoś konkretnego to zwykle korzystam z http://yourapps.info/aplikacje-na-tablet - jest to witryna z recenzjami gier i aplikacji.

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie dodam

1. przeglądarka Google

2. Tube Box (o wiele bardziej atrakcyjna szata graficzna ot standardowej biedy polskiego YT na Wp)

3. Flashlight

4. Acuweather 

przydała by się jeszcze możliwość zmiana dzwonka SMS i mój Windows Phone zyskał by prawie  funkcjonalność androida;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...