Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Zakładam temat w którym każdy z nas będzie mógł wymieniać się ciekawymi aplikacjami na smarphone, których używa na co dzień i które uważa za najlepsze i przydatne do codziennej pracy. Zaczynam od mojej strony. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.visionobjects.calculator&hl=pl Bardzo fajny bajer i super działa, używany codziennie :) Mam nadzieję, że podoba wam się idea tego tematu w końcu telefon to nie tylko zabawka, ale też (właściwie zwłaszcza) urządzenie do pracy.

Link to post
Share on other sites

ProCapture-zaawansowany aparat

FastBurstCamera- Aparat jest w stanie zrobić 30 zdjęć na sekundę.

Latarka LED HD-Flashlight  Bardzo przydatna latarka o ile posiadamy diodę led.

UltraChron - stoper, ja np nie mialem wbudowanego i musialem zainstalowac.

Apndroid- aplikacja blokuje dostep do internetu, możliwe kożystanie z wifi podczas włączonej funkcji blokowania.

bateria hd- na samej gorze pojawia sie cyfra z procentowym stanem bateri, dosc przydatne.

SoundHound oraz Shazmam- gdy slyszysz jakąś piosenkę, a nie znasz jej tytułu ta aplikacja pomoże w uzyskaniu tytułu, w pierwszej możliwość zaśpiewania jej osobiście, w drugiej mimo innych dzwięków w tle ( rozmowa etc) wyszukuje tytuł piosenki.

Calls Blacklist- niejedno krotnie ktoś do nas dzwoni z banku czy innych spamujących firm. Dodajemy na czarną listę i ta osoba się z nami nie połączy, możwliwość blokady sms/połączeń.

BSPlayer- odtwarzacz filmów

AudioControl- regulujemy suwakami głos (dzwonki, alarm etc)

OfficeSuite- pakiet office

Documents To Go -pozwoli ci wyświetlać zawartość plików i załączników w formacie Microsoft Word, Excel i PowerPoint.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

MX Player - najlepszy odtwarzacz filmów

PowerAMP - najlepszy odtwarzacz muzyki

Solid Explorer - najlepszy menadzer plików

TeslaLED - rozbudowana latarka

Yanosik - takie internetowe CB i nawigacja w jednym

ArcNote - przekształca, wyrównuje zdjęcia (np z wykładów) do postaci pdfów (niezastąpione dla studenta :D)

RealCalc - rozbudowany kalkulator

A.I. Keyboard - bardzo wygodna klawiaturka 

Tapatalk 4 - wygodne pisanie na forum z telefonu.

 

Z gier

They need to be fed 

Temple Run

Lazors

 

Pozwolę się również odnieść do posta @@impli, część wymienionych przez Ciebie aplikacji po prostu dubluje systemowe rozwiązania. Każdy nowszy android ma blokadę internetu, czarną listę numerów czy wyświetlanie % baterii. Takie aplikacje tylko niepotrzebnie pracują w tle i zjadają baterie ;)

Link to post
Share on other sites

Polecił by mi ktoś naprawdę dobra aplikację zastępując aparat. Chodzi o to że czasami zdjęcia wychodzą mi w słabym świetle lekko fioletowe, chciałbym się tego pozbyć.

 

PS.

Swoją drogą znacie jakiś dobry program do konwersji plików avi tak by zmniejszyć ich rozmiar nie jadąc zbytnio po jakości. Próbowałem już wielu ale żaden z nich nie spisuje się tak jakbym chciał.

 

Wysyłane z mojego PadFone 2 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Niektóre efekty w zdjęciach to kwestia sterowników systemowych, na które aplikacje nie mają wpływu. Ale wypróbuj np. Snap Camera HDR - ja jestem z niej zadowolony, daje jakieś możliwości ustawień (brakuje ustawiania ISO, ale to ustawia całkiem nieźle automatycznie). 

Co do AVI - nie lepiej konwertować np. do mp4? Spróbuj obniżyć bitrate o jakieś np. 20%, to zmniejszy rozmiar. Staraj się o więcej nie przekraczać, np. jak masz Full HD 20Mbps to do 16 zmniejsz. Sprawdź, może któryś z programów, które testowałeś to umożliwia, jeśli nie - wrzucasz do Movie Maker (nie wiem, jak u niego z jakością) i produkujesz w parametrach, jakie ustawisz. 

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Polecił by mi ktoś naprawdę dobra aplikację zastępując aparat. Chodzi o to że czasami zdjęcia wychodzą mi w słabym świetle lekko fioletowe, chciałbym się tego pozbyć.

 

PS.

Swoją drogą znacie jakiś dobry program do konwersji plików avi tak by zmniejszyć ich rozmiar nie jadąc zbytnio po jakości. Próbowałem już wielu ale żaden z nich nie spisuje się tak jakbym chciał.

 

Wysyłane z mojego PadFone 2 za pomocą Tapatalk 2

Do obu spraw możesz spróbować LgCamera. Aparat ma dużo opcji do ustawienia a w filmach możesz wybrać bitrate(jeżeli o te filmy ci chodzi ;) )

 

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Może się to wam wydać śmieszne ale często przydawała mi się aplikacja Ruler Pro czy jakoś tak,jest to linijka która wyświetla się na ekranie naszego smartfona.Pamiętam jak używałem nawet pare razy w szkole na lekcji i się nikt nie czepiał xD

Link to post
Share on other sites
zainstaluj mx player i tam można włączyć kodeki, które zwiększa ci głośność.

 

posiadam mxplayer gdzie tego dokładniej szukać

 

bez roota nie zwiększysz głośności w systemie.

 

mam roota  tylko ta apka jest raczej na nowsze softy ja posiadam Froyo 2.2

EDIT

tak jak się spodziewałem minimum  soft 2.3.także szkoda

Edytowane przez desmon
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to jednym z bardziej przydatnych programów jest, no może to jest bardziej mod niż program ale działa jak program to postanowiłem tutaj napisać; wracając moim zdaniem to ACiD audio mod którego instalujemy tylko przy zrootowanym telefonie :) 
mod poprawia jakość dźwięku nie do poznania przy minimalnym wykorzystaniu zasobów telefonu. linkacz: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1923630 
2. wg mnie bardzo przydatny program to Player Pro (program do odtwarzania muzyki i video też) umożliwia zmienianie ustawień w korektorze. Chyba jeden z najlepszych; jeżeli nie najlepszy program (odtwarzacz) : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tbig.playerprotrial&hl=pl 
ad do w/w jeżeli chodzi o video player to polecam wymieniony w powyższych postach (MX Player) < bezkonkurencyjny :) 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...