Skocz do zawartości

Problem z wolnym transferem windows 7 - Linksys EA4500 samba USB


Recommended Posts

Witam,

 

Piszę w tej kategorii forum, gdyż nigdzie indziej nie pasował mi mój temat :) ale do rzeczy.

 

          Podpiąłem sobie ostatnio do routera Linksys EA4500 dysk USB Samsung Portable S2 500GB, wyłączyłem serwer multimediów, gdyż potrzebuję tylko serwera samby w celu poprawnego obsługiwania plików video przez mój TV Samsung LE37B651. Wszystko śmiga jak powinno od strony TV, ale troszeczkę irytuje mnie poziom transferu na udział smb na dysk podpięty do routera. Sieć w domu działa mi cała "po gigabicie" karty w komputerach gigabitowe, switch Linksys SE2800 gigabitowy, wyżej wymieniony router  również gigabit.

         Kiedy kopiuję dane po sieci LAN transfery oscylują w granicach 90-95% wykorzystania łącza, więc wszystko jest ok, natomiast kiedy poprzez total commandera podłączam się do udziału udostępnionego na routerze i próbuję kopiować na niego pliki prędkość maksymalnie dochodzi do 12% wykorzystania łącza, coś koło 12-13 MB/s. Rozumiem że wąskim gardłem tutaj jest złącze usb 2.0, ale kiedy kopiuję dane na dysk bezpośrednio z komputera osiągam zapis na poziomie max 30 MB.

 

Macie może jakieś sugestie co mógłbym zmienić/poprawić aby transfer na udział smb był taki sam lub zbliżony do tego lokalnego (komputer->dysk usb)??

 

Komputery działają na windows 7 proffesional x64

 

Dziękuję za pomoc

No i smacznego jajka na te święta :)

Link to post
Share on other sites

ktoś ma może jakiś pomysł ?:)



Dla potomnych, rozwiązanie, może kiedyś komuś się przyda:
 
Zacząłem od hard resetu - nic się nie zmieniło, skontaktowałem się z supportem ze stanów ze strony linksysa (czat na żywo, bardzo kompetentni ludzie) zaproponowali mi żeby wrzucić wersje oprogramowania z chmurą(EA Series Linksys Smart Wi-Fi Firmware), po aktualizacji pomogło, następnie wróciłem do zwykłego firmware'u (Classic EA Series Cisco Connect Firmware - czyli tak jakbym zrobił reflash) i to pomogło, co prawda nie uzyskuję transferów na poziomie 30 MB/s ale 20-25 MB/s już mnie satysfakcjonuje :)
 
Przed zabawą oczywiście wykonałem sobie kopie konfiguracji routera, po zmianie firmware'u wczytałem ustawienia z pliku i nadal prędkości utrzymują się na poziomie 20-25MB/s.
 
Temat można zamknąć.
 
pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...