Skocz do zawartości

XFX XXX Modular 650W - strasznie głośny.


Recommended Posts

Witam, zakupiłem wyżej wymieniony zasilacz dokładnie stąd:

 http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/xfx-xxx-modular-650w,35287.html

Pierwszy który do mnie dotarł strasznie głośno chodził w stesach oraz piszczały mu cewki więc odesłałem go na gwarancję. Po prawie 4 tygodniach wrócił do mnie nowy podłączyłem i jak się okazało to też piszczą mu cewki, a w stresach chodzi tak jak poprzedni czyli jak suszarka do włosów. :[ Gdy zasilacz nie jest w stresach jest ledwo słyszalny. wykonałem pomiary temperatur (może coś się tak bardzo grzeje i dlatego tak głośno chodzi) każdy podzespół podczas gry (Battlefield 3) ma maks 65 stopni, więc nie jest to specjalnie dużo.

Mój sprzęt to:

Intel I7 870 

4 GB RAM

HIS Radeon HD 5770

MSI H55M-P31

Nic nie było podkręcane.

Czy jest to normalne? Czy znów powinienem oddać na gwarancję?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Czy jest to normalne? Czy znów powinienem oddać na gwarancję?

oddawaj znów na gwarancję prawdopodobnie olali to i znów ci wysłali nic w nim nie robili , odsyłaj znów i napisz na kartce jaki problem i załącz ją tam obok zasilacza.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie XFX nie są ciche, niestety ale tutaj XFX się nie popisał. 

 

Piszczenie w teorii nie podlega reklamacji, ale XFX z tego co wiem uznaje często takie zgłoszenia. Oddaj jeszcze raz, jak za 3-cim razem będzie to samo to sprzedaj zasilacz i kup inny (polecam sprawdzić zasilacz nie wkręcając go, aby stan był idealny). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No jak dla mnie to , że nie są ciche to mało powiedziane. Mowa oczywiście o większym obciązeniu. W środku siedzi wentylator co potrafi chodzić na 2500 obr. - 135 mm (ADDA ADN512UB), On tak od ok. 50% mocy kręci sie na ok. 1000 obr, co przy 135 mm i 9 łopatkach daje już o sobie wyraźnie znać, a przy max obciążeniu bez problemu dobija do 1900-2000 obr. 

W iddle kręci sie tak na 600 obr, co już można nazwać cichą pracą (ale na pewno nie bardzo cichą). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten XFX jest akurat świetną propozycją, to bardzo dobra konstrukcja od Seasonica (technicznie to samo co pierwszy Corsair TX650)

Wentylator może być słyszalny pod obciążeniem ale nie musi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...