Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam zamiar złożyć komputer ale nie wiem jaki wybrać (chodzi o moc). Znacie jakieś strony po polsku gdzie mogę obliczyć jaki zasilacz potrzebuje wpisując podzespoły. Wszedłem kiedyś na jedną stronkę ale ona była po angielsku i nic nie rozumiałem włączyłem tłumacza było jeszcze gorzej :D. Czy można na takich stronach polegać mówią prawdę???

Link to post
Share on other sites

Do tego konfigu śmiało można brać;

XFX CORE 450W

DEUS 500W

Chcesz wyliczyć moc, hm zobacz pobór prądu w testach/są kalkulatory ale one zawyżają a wyniki (w)

Link to post
Share on other sites

Parametry sie zgadzają nie mam zamiaru podkręcać procesora. Powiedzcie jakie bedzie zapotrzebowanie tych podzespołów na waty. Aha i jakie polecacie zasilacze chodzi mi głównie o głośność chłodzenia możliwie jak najtańsze ale ma to być dobry wyrób.

Link to post
Share on other sites

Wątpię abyś realnie przekroczył 300W. 

 

Jeśli chodzi o cichą pracę to tutaj już ciężej. Ogólnie z tych "tańszych" to Deus 500W jest w miarę ok, ale nie jest to jakaś super cicha jednostka (ok. 800 obr. w idlle, przy 300W powinien ok. 1000-1100 obr. mieć). Jak chcesz napawdę cicho to wtedy musiał byś zainwestować w BeQuiet L8 530CM (ok. 260 zł). 

Link to post
Share on other sites

Wiem, że bez głośny żaden zasilacz nie będzie bezgłośny. Ale nie popalę podzespołów jeśli dam zasilacz z większą mocą niż potrzebują podzespoły?? O ile wat może być więcej aby nie narobić szkód? Czyli zasilacz powinien mieć ok 1000 1100 obr żeby był cichy?

Link to post
Share on other sites

Bezgłośny to może nie, ale są pasywne/pół pasywne zasilacze , które naprawdę ocierają się o bezgłośną prace, nawet dla maniaków wyciszania. Sam takowym mam u Siebie Fractal R3 600W, który tylko z OC i pod obciążeniem włącza wentylator, a nawet wtedy go nie słychać. 

 

Zasilacz dostarcza tyle ile potrzebujesz . Więc to czy wstawisz 1000W, czy 500W to realnie dostarczą taką samą ilość mocy (ale z gniazdka pociągnął już inną ilośc, zależnie o sprawności). 

 

Cisza to pojęcie bardzo względne, do tego obroty to nie wszystko. Masz rożne rozmiary wentylatorów, i dzielą ich kostrukcję (głównie ilosc łopatek ma znaczenie i jakość łożyska). Jeśli masz 12 cm, wentylator z 7 łopatkami, to przy 1000-1100 obr. będzie to w miarę cicha praca (pod względem szumu, możesz miec jeszcze terkotanie jak jest słabej klasy łożysko), ale tak jak mówiłem to pojęcie względne. Np. dla mnie prywatnie 1100 obr. to już za dużo, sam mam po 500 obr. wentylatory w obudowie, i 400 obr. na procesorze (nagłośniejsza jest grafika ma 1000 obr, ale na niej jest 92 mm, więc tak realnie pracuje jak 700 obr. typowa 120-tka). 

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

Ale rozumiem, że im większą moc może dostarczyć zasilacz tym droższy. A mógłbym znaleźć taki koło 200 zł dobrej jakości i w miarę cichy?? Taki około 500 W (nie wiem co strzeli mi do łba, może będę chciał coś jeszcze tam wsadzić :)). Niestety nie dysponuje zbyt dużym budżetem :( O kurde ten twój zasilacz trochę kosztuje nie powiem :D Czyli nie mam co liczyć na dobry zasilacz za 200 zł. Mareczq co sądzisz o zasilaczu Deus 500 W??

Edytowane przez Tymek254
Link to post
Share on other sites

Do 200 zł to właśnie tak jak już było pisane, Deus G1 500W (ok. 190 zł da radę znaleźć). To jest dobra zasiłka, z prawie 470W na lini 12V (czyli nawet dwie twoje grafiki pociągnie), niezależną regulacją napieć, bardzo dobrym okablowaniem (w tym właśnie na SLi/CF) i całkiem akceptowalną kulturą pracy. Dla dużej ilości ludzi jest on cichy (tak jak pisałem ok. 800 obr. w iddle, typowy stress 1000-1100 obr, max 1500 obr. - chłodzni go wentylator 120 mm z 7 łopatkami z niezłym łożyskiem). 

Link to post
Share on other sites

Inaczej im więcej łopatek, tym większy przepływ powietrza przy tych samych obrotach (zakładając ten sam rozmiar łopatek, i ich budowę). Więc w teorii takie wentylatory mogą się wolniej kręcić, oferując podobną wydajność jak 7 łopatkowe;) 

 

Oczywiście 1200 obr. tak samo zrobionego wentylatora ale z 7 łopatkami będzie cichsze niż z 9 łopatkami. Jednak te z 9 łopatkami będzie mielił więcej powietrza. 

 

Więc np. 500 obr. przy 9 łopatkach, może działać porównywalnie jak 700 obr. przy 7 łopatkah;) Wydajność też będzie podoba. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...