Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników i z góry dziękuję za pomoc!

 

Chciałbym zakupić laptopa, z tym, że bardzo mocno waham się jeżeli chodzi o markę oraz model. W zasadzie to jest to również prośba o doradztwo, może ktoś spojrzy na moje wymagania i zasugeruje, że przecież wcale niepotrzebny mi tak drogi sprzęt bądź, że jest on jak najbardziej wskazany. Poniżej przedstawiam cechy poszukiwanego laptopa. 

Wybaczcie błąd w temacie, zastanawiałem się jak nazwać i jest on tego konsekwencją.

 

1. Budżet:
Wynosi max 5500, ale nie chcę wydawać takiej kwoty jeżeli nie będzie to uzasadnione (preferowałbym coś w granicach 3000 PLN), dlatego prosiłbym aby porady opierały się o zapotrzebowanie. 

2. Rozmiar i waga:
Dotychczas korzystałem z 15,6' natomiast jestem skłonny korzystać z 17tek również. Podsumowując, waga i rozmiar nie jest dla mnie priorytetem, korzystam z laptopa na wyjazdach, ale głównie w hotelach. Wtedy laptop jest albo na biurku albo na łóżku, podobnie jak w domu.

3. Odnośnie preferowanych marek laptopówi:
Ponieważ nie jestem biegły w temacie to moje sugestie odnośnie niechcianych i nielubianych mogą być błędne, natomiast zawsze sądziłem, że marki typu Asus, HP czy Acer to producenci wadliwych jednostek, które po okresie gwarancyjnym dość szybko padają. Sam korzystałem dotychczas z IBM, a później Lenovo (3000 n200 - mój obecny) i mam raczej dobre wspomnienia, więc tę markę sugeruję jako lubianą. Aczkolwiek tak jak pisałem, jestem elastycznym laikiem, proszę więc o sugestie :)
P.s. Intrygują mnie te X-Note (Clevo).. czy to jest dobra marka? Sypią się te laptopy? Jak to z nimi w zasadzie jest.


4. Do czego głównie ma służyć notebook?
Tutaj mam problem, wspominałem wcześniej, że posiadam leciwe Lenovo 3000 n200 i raczej nie mogę na nim grać, aczkolwiek od czasu do czasu powracam do starych pozycji. Rozpoczynając poszukiwanie następcy zwiększałem pułap budżetowy napalając się na coraz to lepsze gry, ale... no właśnie, pracuję, piszę magisterkę, mam prywatne życie i ostatecznie myślę, że na gry nie pozostanie mi tak wiele czasu (mam xboxa 360 ale nie gram na nim zbyt często - w ogóle jeżeli chodzi o gry to preferuję komputery).

Ustawiam więc kolejność użytkowania dotychczasowego:
- Praca & nauka & internet (mało wymagające aplikacje)
- Muzyka oraz Filmy (tutaj owszem, lepsza matryca byłaby wskazana, o głośnikach nawet nie wspomnę)
- Gry (niby na końcu aczkolwiek jest to winą tego, że praktycznie nic poza starymi tytułami nie mogę odpalić)

- Początki programowania oraz zabawa grafiką komputerową (nauka)


5. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku:
- Przede wszystkim jakość wykonania (zależy mi żeby żył ponad okres gwarancyjny - staram się dbać, ale bez pedantyzmu)
- dobry ekran & głośniki
- podzespoły umożliwiające granie w nowe tytuły jeszcze przez jakiś czas (wiem, obecnie nie gram zbyt wiele, ale przypuszczam, że to wina obecnego laptopa - chyba że już się z takimi tekstami spotkaliście i wyprowadzicie mnie z błędu)>

6. Jakiego czasu pracy na baterii oczekuję:
Nie musi być długi, ważne żeby dało radę odtworzyć film - 2,5 godziny?

7. Laptop nie musi posiadać systemu, aczkolwiek przyznam szczerze, że dużo łatwiej byłoby gdyby posiadał. Obawiam się, że instalowanie samodzielnie byłoby mocno czasochłonne - dałbym radę, ale może warto dopłacić i mieć to wszystko załatwione.

8. Jaki rodzaj wyświetlacza:
Chyba matowy, wielokrotnie użytkownicy forum sugerowali taki jako lepszy.

9. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem?
Nie jest to czynnik decyzyjny, nie jestem szpanerem ;) Aczkolwiek laptop typu Lenovo Z500 wyglądał bardzo ładnie, podobają mi się szczupłe aluminiowe modele. Ale Y580 też mnie nie przestraszył i byłbym skłonny go nosić ze sobą o ile warto go nabywać.

10. Kiedy planujemy zakup?
W zasadzie w każdej chwili.

11. Jak długo planujemy go używać?
Oby jak najdłużej.

12. Czy potrzebny jest napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)?
Tak. Chociaż jeżeli sugerujecie rozwiązanie zewnętrzne - może być i takie.

 

 

Jakie są wasze sugestie dotyczące proponowanych modeli? Może przesadzam z zapotrzebowaniem i na najbliższe lata wcale nie będzie mi potrzebny sprzęt, który rozważam. A pod uwagę biorę:

 

Lenovo Y500 lub Y580 (obydwa z procesorami i5 lub i7, 8GB ramu)

XNOTE P170EM 17.3 FHD mat i7-3630QM 8GB 1000GB 7970M

 

Bardzo dziękuję za czas poświęcony na czytanie tego tematu oraz udzielenie odpowiedzi. 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Cypiszcz
Link to post
Share on other sites

Dzięki, przejrzałem temat o którym wspominałeś wcześniej. Wydawało mi się, że mój się różni. 

 

Zastanawiam się czy te XNOTE są warte tych pieniędzy. Czy to jest solidna marka? Przetrwa ponad okres gwarancyjny? Starałem się sprawdzić ale zbyt mało informacji na ten temat znalazłem (może to zaleta, w końcu to oznacza, że ludzie nie serwisują tego sprzetu zbyt często).

 

Inne pytanie brzmi, czy taka cena i sprzęt jest wart wydawania pieniędzy w przypadku kogoś kto gra sporadycznie (mocno), czy też w moim przypadku (wiem, to długa wiadomość) lepiej będzie wydać sporo mniej, a i tak takie gry jak GTA V pójdą na średnich detalach bądź słabych na sprzęcie dużo tańszym (wiem, to takie prorokowanie trochę, wróżenie). 

Link to post
Share on other sites

Są warte tych pieniędzy patrząc na ich stosunek wydajności do ceny.

Czy warto wywalać aż tyle na sprzęt do grania to kwestia tylko i wyłącznie grubości twojego portfela.

O wymaganiach gta5 nie zamierzam wróżkować bo nikt nei wie na ile ta gra będzie zoptymalizowana. Jeszcze bardzo daleko do premiery na PC. NApewno nie będą niskie.

 

Tej decyzji nad która się zastanawiasz nikt za ciebie nie podejmie.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...