Skocz do zawartości

OC Q9300, czyżby FSB Wall?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez _ViNG_,

Recommended Posts

Witam, pierwszy raz podkręcam procka i udało Mi się osiągnąć stabilne 3,2 GHZ na Moim Q9300, powyżej mam problem o czym napisze poniżej.  Mój sprzęt to: Mobo: GA-EP45-DS3L, zasilacz Chieftec 600W, Ram Kignston 800, chłodzenie CPU: Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme. 

 

Temperatury po OC do 3.2 GHZ  (napięcie 1,27 Vcore) po 15h testu w OCC na najcieplejszym rdzeniu nie przekraczają 60 stopni max zarejestrowana 59. 

 

Problem polega na tym że powyżej 430 MHZ na FSB procek przestaje być stabilny nie ważne jakie napięcie ustawię na NB. Pamięci  nie ograniczają bo sprawdziłem je na wyższych taktowaniach i nie sypią błędami. Napięcie na pamięciach to 1,9V. Reasumując przy 430 MHZ wszystko jest ok jednak zwiększając nawet o 1 MHZ FSB Windows nie wstaje, czyżby przy takiej "niskiej" częstotliwości dopadła by Mnie tzw. FSB Wall?  Dodam że po obniżeniu mnożnika i próbie przeskoczenia "magicznej bariery" nadal Winda nie wstaje. Próbowałem również przeskoczyć tą "barierę" o 20 mhz tzw. dziurę FSB podobno czasem pomaga. Powiedzcie Mi czy wszystko dobrze sprawdziłem ponieważ OC robię po raz 1 i bardzo dużo się o Nim oczytałem jednak proszę o radę bardziej obeznanych w tym temacie :) PS. czy moje napięcie na Vcore przy takim taktowaniu jest do przyjęcia czy spróbować je obniżyć? Z góry dziękuje za wszelkie rady. 

 

Pozdrawiam Adrian.

Link to post
Share on other sites

Taktowanie na procku jest ladne jak na ten model, ale zawsze mozesz probowac znalezc ten najnizszy punkt graniczny miedzy stabilnoscia.

 

Co do fsb wall, bardzo ciezko powiedziec. Pierwsze spostrzerzenie bylo na ramy, ale jezeli mowisz ze to nie one wiec je. Moze sprobuj podbic napiecie na procku na 1,35V, nb na 1,6, sb na 1,4 a cpu vtt na 1,2v :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...