Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zmiany w Regulaminie Działu Ogłoszenia - WAŻNE!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 15965 postów

Napisano 21 maj 2016 - 20:32

spam w tematach jest obecny od dawna.

Powoli doprowadzi się to do ładu...

Xbox One X + elite + OLED LG B8 55"  //  HUAWEI MateBook D 15.6"

#42 FeX

FeX
  • Nieudaczny parapet audiofilski

• 4289 postów

Napisano 21 maj 2016 - 20:58

Chętnie pomogę.

#43 mati80

mati80
  • Dyskutant

• 224 postów

Napisano 21 maj 2016 - 20:58

Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa a mianowicie niesamowity spam w tematach z ofertami sprzedaży.

Od pewnego czasu rozdaję warny za spam w "Sprzedam", są dość dotkliwe, bo użytkownicy często tam spamujący zdobywają po kilka punktów i automatyczny urlop. Trochę nie potrafię zrozumieć tego śmietnika, ponieważ patrząc na taki sam dział u konkurencji, widzę w nim absolutny porządek... Może za jakikolwiek spam w naszym dziale "Sprzedam" trzeba rozdawać z miejsca 2-3 dni urlopu od forum, może wtedy w końcu znikną posty, komentarze typu "Panie, to za drogo, nowa sztuka kosztuje xxx". Wychodzę z założenia, że ludzie, to nie kompletne debile i potrafią sami zweryfikować opłacalność danej oferty, więc tego typu uwagi są absolutnie zbędne.

Nie rozumiem. Skoro to forum, to i o cenie można dyskutować.

Zresztą, dzięki "wskazówkom" innych userów, nie raz można kupić coś w lepszej cenie niż startowa.

A jak się komuś to nie podoba, przecież może wystawić na allegro, tam nie ma jak komentować.

#44 gtr76

gtr76
  • Donosiciel

• 3701 postów

Napisano 29 maj 2016 - 18:00

Ja dawno temu zrezygnowałem ze sprzedaży tutaj czegokolwiek, na allegro mam święty spokój od "januszy biznesu".

Z drugiej strony jak widzę, że ktoś sprzedaje używkę w cenie nowego przedmiotu, bo przecież "było używane tylko dwa dni" to mi się noż w kieszeni otwiera i czasem nie mogę się powstrzymać od "interwencji", cóż, najwyżej dostanę urlop. ;)

#45 Voidereles

Voidereles
  • Zapaleniec

• 1209 postów
  • Miejscowość:Pszczyna

Napisano 29 maj 2016 - 18:23

jak widzę, że ktoś sprzedaje używkę w cenie nowego przedmiotu, bo przecież "było używane tylko dwa dni" to mi się noż w kieszeni otwiera i czasem nie mogę się powstrzymać od "interwencji", cóż, najwyżej dostanę urlop. ;)

Popieram. Niektóre przypadki są jak najbardziej uzasadnione i nawet nie raz moderatorzy zgadzali się w danym temacie z upominającym.

Intel Core i5-7400Fortis 3 Malik Edition  | MSI B250 Krait | 8GB GoodRAM Play | Gigabyte GTX1050Ti | WD Red 1 TB ERFXbitumenbox | Iridium Pro 240 GB | XTR550 | LG 29UM67Freesync | DM1-Pro | Logitech K280e | Philips Fidelio X1 + AIM SC8082x LM49720 + Presonus Eris E5 | H440 White | Huawei P9 | EzBook 3S

„Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą."

#46 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 15965 postów

Napisano 29 maj 2016 - 21:05

czasem nie mogę się powstrzymać od "interwencji"

Jeśli jest to jeden post zwracający uwagę na zbyt wygórowaną cenę, to OK. Lecz często bywa tak, że kilka osób pisze to samo podbijając temat autorowi, więc może i ostrzegacie, ale przy okazji robicie reklamę tematu. I co ma w takiej sytuacji powiedzieć sprzedawca, którego temat jest "zakopywany" ponieważ ustalił uczciwą cenę i nikt mu w temacie nie spamuje automatycznie go podbijając? 

#47 Voidereles

Voidereles
  • Zapaleniec

• 1209 postów
  • Miejscowość:Pszczyna

Napisano 29 maj 2016 - 21:15

Jeśli jest to jeden post zwracający uwagę na zbyt wygórowaną cenę, to OK. Lecz często bywa tak, że kilka osób pisze to samo podbijając temat autorowi, więc może i ostrzegacie, ale przy okazji robicie reklamę tematu. I co ma w takiej sytuacji powiedzieć sprzedawca, którego temat jest "zakopywany" ponieważ ustalił uczciwą cenę i nikt mu w temacie nie spamuje automatycznie go podbijając? 

Dobrze prawisz. Może w takim razie jak jest pierwsza kulturalna uwaga do sprzedawcy, to nie dawać warnów, tylko tym, którzy mówią jako następni to samo? ;)

EDIT: P.S. Swoją drogą to te upomnienia zwykle są bardzo szybko, nie dłużej niż w ciągu tego samego dnia co jest napisane ogłoszenie o sprzedaży, więc aż tak znowu nie podbija.

Użytkownik Voidereles edytował ten post 29 maj 2016 - 21:19

Intel Core i5-7400Fortis 3 Malik Edition  | MSI B250 Krait | 8GB GoodRAM Play | Gigabyte GTX1050Ti | WD Red 1 TB ERFXbitumenbox | Iridium Pro 240 GB | XTR550 | LG 29UM67Freesync | DM1-Pro | Logitech K280e | Philips Fidelio X1 + AIM SC8082x LM49720 + Presonus Eris E5 | H440 White | Huawei P9 | EzBook 3S

„Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą."

#48 gtr76

gtr76
  • Donosiciel

• 3701 postów

Napisano 29 maj 2016 - 21:25

Dokładnie, dać ostrzeżenie "poplecznikom", bo nic nowego do tematu nie wniosą.

Post pierwszego zostawić, aby ewentualni nabywcy (laicy) wiedzieli, że oferta nie jest taka atrakcyjna jak by się wydawało.

Pewnie, że mogę sobie ustawić cenę 1000zł za przedmiot który jest warty 700zł, obeznani w temacie nie kupią od janusza, bo znają rynek, ale leży mi właśnie dobro tych którzy niekoniecznie najpierw przewertują oferty na allegro/podpytają obeznanych wierząc, iż jak kupują na forum to jest to z pewnością okazja.

#49 FeX

FeX
  • Nieudaczny parapet audiofilski

• 4289 postów

Napisano 29 maj 2016 - 21:49

Jest spam, bo regulamin pozwala na różne interpretacje zapisanych zasad. Przykładowo sprzedajemy 5 rzeczy, jakże miło jest wtedy poinformować o każdej sprzedanej, a tym samym temat może zostać podbity 4 razy w bliżej nieokreślonym czasie zgodnie z regulaminem. Zmiana ceny o parę % również jest sposobem, gdyż możemy zacząć od ceny nieco wyższej i sukcesywnie co jakiś czas obniżać i podbijać, stosują to również stali bywalcy. Zbyt wysokie ceny według mnie to już problem użytkowników, którzy liczą na wszechobecne okazje, a jak wiadomo bardzo często w drodze negocjacji sprzedaje/kupuje się dany przedmiot po cenie niższej niż tej zawartej w ogłoszeniu, a wskazana cena nie jest ostateczną.

Wszelkie pytania dotyczące oferty powinny być kierowane na PW. Zmiana ogłoszenia, ceny, informacji zachodzić poprzez edycję pierwszego posta, aby go nie podbijać. Możliwość podbicia można ostatecznie ustalić na określoną ilość dni bez względu na zmiany w ogłoszeniu itd. itp. jednak w zamian można powiedzmy skrócić ten czas.

Tak wygląda moje spojrzenie na ten temat :)

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

AIM SC808 - z czym to się je? / ISK HP-580

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

Audio: SC808, ISK HD9999, SOMiC V2Recab + Vel Earpads, VE MONK+, Qian69, MS16, ShareMe Mixcder Pro, Bluedio TM

i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / Plextor M5S 128GB / XFX Core 650W

#50 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10323 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 29 maj 2016 - 22:31

Wypowiem się i ja. Ponieważ jest to przede wszystkim forum,to moim zdaniem i w tym dziale,każdy powinien mieć prawo do oceny (nawet jeśli jest nie do końca mądra). Rozsądny sprzedający nie będzie dyskutował z idiotą,a zdecydowany kupiec odezwie się na pw. sprzedającego. Zawsze uważałem,że plusem tego działu ,jest możliwość przeczytania oceny innych,uwag i przykładów cen np. ze sklepów. Jak ktoś się boi komentarzy to ma przecież Allegro,OLX itp. Można zrobić "zero" komentarzy i zainteresowani niech kontaktują się przez prywatną pocztę ale moim zdaniem dział ten stanie się oddziałem Allegro....a chyba nie o to chodzi. Głupców jest przecież wszędzie pełno,ale i im czasem uda się powiedzieć coś mądrego ,tak jak mądremu walnąć głupstwo.

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#51 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 15965 postów

Napisano 11 wrzesień 2016 - 07:57

Jeśli edytujecie swój pierwszy post z ogłoszeniem, lub piszecie kolejny bezpośrednio pod nim i zostaną one scalone, to ZAWSZE przed dodaną treścią dopisujcie E//, EDYCJA// oraz powód edycji.

Nie robiąc tego na własne życzenie narażacie się na warny za nieregulaminowe odświeżanie.

Dobry przykład - http://forum.benchma...a/#entry2230652

Napisane wczoraj, edytowane dziś, bez podania powodu...

#52 Igoruss

Igoruss
  • ⏪⏸⏩

• 10440 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 21:07

Regulamin został przeredagowany do bardziej zwięzłej i czytelnej postaci (prawie o połowę mniej punktów i tekstu), ale zasady nie uległy zmianie. Mam nadzieję że nowi użytkownicy łatwiej będą mogli się tu odnaleźć. 

Jak poprosić o pomoc w dziale "Telefony komórkowe"  //  Zbiór opinii o telefonach  //  Gwarancje, rękojmia, fvat marża - poradnik  //// Polecane obudowy (2019) // Polecane smartfony (2019)

Wielki test pendrive'ów i kart pamięci 2018  //  Zestawienie ekspertów forum benchmark.pl

Ryzen 5 1600X @4Ghz + Noctua NH-U14s ► MSI B350 Tomahawk ► Corsair Vengeance LPX 16GB @3333 ► EVGA GTX1070 SC2 ICX3.0 ► Crucial BX100 250GB + MX500 500GB + WD Bue 2
TB 

NZXT H500  ► Seasonic Focus+ Gold 550W  3x Deepcool RF120 ► Asus VG279Q ► Asus Xonar D1 + Arcus TS40 + Pioneer A450r ► Razer DA Elite ► Roccat Ryos TLK pro ► tel Xiaomi mi mix2

#53 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 15965 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 17:35

Od dziś można odświeżyć ofertę bez podawania powodu po 7 dniach od daty napisania ostatniego posta w temacie, do tej pory było to 14 dni.

#54 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 15965 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 18:02

Dzięki, poprawione.

#55 Nadchodze

Nadchodze
  • Bywalec

• 113 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 20:48

Czy mogę zamieścić swoje rzeczy na sprzedaż z serwisu OLX, czy tylko allegro jest tutaj akceptowane ?

#56 gtr76

gtr76
  • Donosiciel

• 3701 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 20:56

Musi być zdjęcie sprzętu z Twoim nickiem.

W przypadku allegro nie jest wymagane.

#57 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 15965 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 17:51

Postanowiliśmy utworzyć nowe sub-forum działu "Sprzedam" a mianowicie "Archiwum, sprzedane", taki "śmietnik" na nieaktualne oferty, które do tej pory niepotrzebnie zakopywały aktualne oferty użytkowników. Od teraz jeśli ktoś odświeży temat prosząc o jego zamknięcie, zostanie on równocześnie przeniesiony do archiwum.  

Dział - tylko do odczytu.

#58 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 15965 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 15:38

Wprowadziliśmy dwie zmiany w regulaminie działu "Giełda".

Pierwsza dla osób wstawiających same linki do Allegro w swoim ogłoszeniu

2) Oferta sprzedaży / zamiany musi zawierać cenę oraz zdjęcie produktu (bez opakowania) z widoczną kartką zawierającą nick użytkownika na forum.benchmark.pl. Zdjęcie z kartka musi być umieszczone w temacie (wszelkiego rodzaju linki do hostingów nie będą akceptowane). Punkt ten nie dotyczy tematów zawierających trwającą/aktualną aukcję w serwisie Allegro.pl. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz odpakować sprzedawanego przedmiotu (jest nowy, plomby na pudełku), wystaw go na Allegro a w temacie podaj link do aukcji.
W przypadku podania liku do Allegro wymagany jest krótki opis przedmiotu, lub podanie jego dokładniej nazwy, oraz informacji o cenie (kwoty "kup teraz", "licytuj").*

Zmiana spowoduje większą przejrzystość ogłoszeń z Allegro.

Zmianą numer dwa jest doprecyzowanie punktu o przedmiotach wirtualnych, kluczach do gier.

5) Ogłoszenie sprzedaży kluczy do gier w tym "gift", przedmiotów wirtualnych, kluczy licencyjnych, oprogramowania,* musi zawierać link do aukcji Allegro na której klucze/przedmioty* są wystawione. Jednocześnie zakazuje się odsprzedaży kluczy z aukcji charytatywnych Humble Bundle oraz dołączanych do kart graficznych, płyt głównych - regulaminy wewnętrzne Humble Bundle / Nvidia / AMD.

*dodane

#59 sebbo98

sebbo98
  • Entuzjasta

• 729 postów
  • Miejscowość:Toruń

Napisano 28 luty 2018 - 00:41

Byłaby możliwość uprzywilejowania ebaya tak samo jak allegro? 

#60 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 15965 postów

Napisano 03 marzec 2018 - 13:32

Wybacz, zapomniałem odpisać :/

Zastanawiamy się nad tym. Jedyną niewiadomą jest program ochrony kupujących na ebay, amazon...

Płacąc tam poprzez PayPal, nie ma problemu, bo sam PP ma świetnie działający program ochrony, ale nie mam pojęcia jak jest z takimi programami w samych serwisach.

Fajnie byłoby dodać oba serwisy jako alternatywę dla allegro.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych