Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zmiany w Regulaminie Działu Ogłoszenia - WAŻNE!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 -Tommy-

-Tommy-
  • ( . )( . )

• 5439 postów
  • Miejscowość:Internety

Napisano 27 marzec 2014 - 15:57

Payu pozwala wypłacac na zagraniczne konta...

#22 Amity94

Amity94
  • Dyskutant

• 222 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 16:20

A mam zakładać konto dla kupujących czy sklepów?????

#23 -Tommy-

-Tommy-
  • ( . )( . )

• 5439 postów
  • Miejscowość:Internety

Napisano 27 marzec 2014 - 16:26

normalne

#24 Introverder

Introverder
  • Bywalec

• 133 postów

Napisano 20 październik 2015 - 17:10

I jeszcze jedno odnośnie tego regulaminu.. :

Odnośnie regulaminu:

"9. Zabronione jest odświeżanie tematu poprzez napisanie posta, który nie zawiera istotnych dla ogłoszenia informacji. Zabronione jest również pisanie postów mających na celu tylko poinformowanie o fakcie, że dane aukcje kończą się za x godzin (traktowane jest to jak odświeżanie tematu z ofertą).
10. Istnieje możliwość odświeżenia oferty po upływie 14 dni od daty napisania ostatniego posta w temacie."

Rozumiem, że regulamin dopuszcza nowe ogłoszenie w tej samej sprawie tylko nie dopuszcza odświeżenia tematu (rozumiane jak każda inna odpowiedź w temacie niż zawierająca informację o jakiejś zmianie w ofercie bądź też odpowiedź komuś kto zadał pytanie odnośnie oferty) z już istniejącą ofertą przed upływem 14 dni od ostatniej odpowiedzi w temacie z ofertą (liczone rozumiem kalendarzowo-dniowo a nie godzinowo, w sensie, że okres minięcia 14 dni, jest wtedy kiedy 14 dni kalendarzowych minie a nie dokładnie 14 dób..) bądź też dopuszcza wcześniej o ile zawiera zmianę istotnych warunków oferty/transakcji?

Bo jeśli zabronione jest, to powinno to wynikać z regulaminu, a nie wynika, a co niezabronione winno być dozwolone, no chyba, że regulamin sobie a moderatorzy sobie.

I rozumiem, że od gestii sprzedającego zależy ile w danej chwili ma ofert w dziale i czy ofertę na różne rzeczy przedstawi w jednej ofercie czy też w kilku.

Sam dostałem ostrzeżenie za o, że zamiast zdjęcia w temacie (wcześniej, tak ze 2 tyg. temu..) dałem linka do zdjęcia i od razu dostałem ostrzeżenie za łamanie regulaminu, co jest śmieszne :), skoro np. można dawać linki do allegro. Jak dla mnie bzdura kompletna. Jak to mówią nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm ;) (dla moderatora, który dał mi to ostrzeżenie).

Użytkownik Introverder edytował ten post 20 październik 2015 - 17:17

#25 worm

worm
  • π

• 10776 postów

Napisano 20 październik 2015 - 17:50

Rozumiem, że regulamin dopuszcza nowe ogłoszenie w tej samej sprawie

Nie, to się nazywa kombinatorstwo (celowe omijanie ww. punktu regulaminu działu sprzedam).

regulamin sobie a moderatorzy sobie

Regulamin forum:

VII. Informacje dodatkowe

• Administratorzy i Moderatorzy mają zawsze racje! Użytkownik zobowiązany jest do niezwłocznego wykonywania ich poleceń.

od razu dostałem ostrzeżenie za łamanie regulaminu, co jest śmieszne

Śmieszne wydaje Ci się łamanie regulaminu? Przyszedłeś teraz tutaj się żalić, za otrzymane ode mnie ostrzeżenie?

Jakoś zdecydowana większość użytkowników forum, nie ma problemów z napisaniem, we właściwy sposób ogłoszenia sprzedaży/zamiany.

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#26 Introverder

Introverder
  • Bywalec

• 133 postów

Napisano 20 październik 2015 - 18:03

Nie, raczej wyrazić z uśmiechem co myślę :), no ale skoro tak to widzisz to ok, nie odpowiadam za to co kto myśli ;).

O tylko czekałem, aż ktoś mi napisze, że "sędzia ma zawsze rację", jak miło :). Ja to nazywam czytanie regulaminu ze zrozumieniem a nie kombinatorstwem :). Wydaje mi się, że czasem Ci co je tworzą sami nie do końca rozumieją istotę swoich zapisów, a następnie zawsze mogą powiedzieć, że mają rację, skoro mają władzę :).

To przyznawanie sobie racji, zamiast wyjaśniania, ew. przemyśliwania pewnych zapisów wpływa rozumiem na to, że użytkownicy zanim coś powiedzą, to i tak zostają ustaleni jako Ci co racji mieć nie mogą, no bo jak mogą, skoro to admin ma zawsze rację :D:P.

Nadal uważasz, że się żalę? Czy może mam po prostu ubaw z takiej sytuacji? :) Skoro i tak nie mam racji (z założenia :D)), to mam ubaw i może wolę czasem to drugie :).

Pozdrawiam :).

I jeszcze tak  dla mnie ;), jeśli nie jest coś napisane, że jest zabronione i ktoś o to pyta a następnie mu się mówi, że kombinuje :), to jest to wtedy uznawanie racji na podst. Twojej ulubionej widzę maksymy, że admin ma rację, bo rządzi :].

Miłego dnia i fajnie, że tym razem obrazek się podoba :). Cieszy mnie to bardzo :). Następnym razem wyślę zdjęcie pocztą w pełnym rozmiarze i podpisem ;). I tak między nami to dziękuję za to, że napisałeś, że "sędzia (wymień na admin/moderator) ma zawsze rację". Lubię to czytać, wtedy śpię spokojniej, że ktoś mnie uspokoił, bo się nie muszę martwić, że admin czy moderator się gdzieś z czymś pomylił :D, a tak to bym nie wiedział, że jest nieomylny :D.

Użytkownik Introverder edytował ten post 20 październik 2015 - 18:21

#27 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 15965 postów

Napisano 20 październik 2015 - 18:59

@up

Zabronione jest nabijanie bezwartościowych postów typu "dshdsfsd bla bla bla" i/lub zawierających same emotikony czy ich nadmierną ilość, a także pisanie kilku postów pod rząd w jednym temacie (post pod postem).

Aż oczy bolą... :D

Xbox One X + elite + OLED LG B8 55"  //  HUAWEI MateBook D 15.6"

#28 kubbak

kubbak
  • Autor tematu
  • Powered by Intel

• 9108 postów
  • 3DMark 06:17365

Napisano 20 październik 2015 - 19:04

Rozumiem, że dla Ciebie napisanie nowego ogłoszenia to nie jego odświeżenie? Tu jest rozumowanie na swoją stronę, bo tak Ci wygodniej.

Sam dostałem ostrzeżenie za o, że zamiast zdjęcia w temacie (wcześniej, tak ze 2 tyg. temu..) dałem linka do zdjęcia i od razu dostałem ostrzeżenie za łamanie regulaminu, co jest śmieszne :), skoro np. można dawać linki do allegro.

Jeżeli dałeś zdjęcie bez karteczki z nickiem to do kogo masz pretensje? W regulaminie jasno stoi - albo zdjęcie z nickiem albo aukcja allegro. Dlaczego allegro? Ano dlatego, że jest tam program ochrony kupujących (może nie działa on zawsze najlepiej ale jest to jakaś forma ochrony).

"If everything seems under control, you're just not going fast enough." | "Straight lines are for fast cars, turns are for fast drivers."

Mario Andretti Colin McRae

"The Isle of Man is very difficult. If you make a mistake, maybe it’s the last mistake."
Valentino "The Doctor" Rossi

Rumble Bee Project

#29 muf18

muf18
  • Pasjonat

• 783 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 17:32

@introverder - nasz rację. Oni nie mają żadnego życiowego podejścia. Co z tego, że na innym forum mam praktycznie ten sam nick i mam kartkę - trzeba zrobić drugą. Ale co jest najgorsze - nie było zdjęć. Był link... Link do serwisu imgur ze zdjęciami... Ciekawe rozumowanie administratorów tego portalu. Zrozumiałbym jeden z ruch zarzutow, ale nie dwa . I do tego ostrzeżenie zamiast jakiegoś upomnienia (zawsze praktycznie spełniam regulamin działu sprzedam). Nie zdzwię sie jak mnie wywalicie po tym poście i chętnie bym zamiescil tlumaczenia admina, ale zostaw dla siebie ubaw

Użytkownik muf18 edytował ten post 23 marzec 2016 - 17:32

#30 Nowaj

Nowaj
  • Nie wstydzę się konsoli.

• 17851 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • 3DMark 06:Fire Strike - 16k

Napisano 23 marzec 2016 - 17:37

zawsze praktycznie spełniam regulamin działu sprzedam

Yhm. Uwielbiam, jak ktoś tak pięknie kłamie. 7 ostrzeżeń za nieprzestrzeganie regulaminu w Giełdzie. SIEDEM.

Raczej ciężko zwalić to na chwilową nieuwagę. To zwykła recydywa i ustawiczne olewanie "przepisów".

Był link

A linki od dość dawna akceptowane nie są. Wiedziałbyś o tym, gdybyś do regulaminu chociaż na moment zajrzał.

Sprawdzanie kilka razy dziennie pierdyliona ogłoszeń, które zamiast zdjęć zawierają linki, jest raczej mozolne, a na urządzeniach mobilnych mocno upierdliwe.

Wstawienie fotki do tematu zajmuje 5 sekund.

Ach ta zła moderacja, znowu prześladuje uczciwych obywateli.

i7 6900K / RTX 2060 / 32GB DDR4 3200MHz / Samsung 950PRO 512GB / Phanteks Enthoo Primo Philips BDM4350UC/00 / Corsair K95 RGB / Logitech G900

Playstation 4 Pro / Xbox One S / LG OLED65B7V / Denon AVR-X1300W / Jamo S626

Worklog STAR WARS FireStrike
Moderator globalny / Ekspert działów: Dyski twarde, napędy optyczne i nośniki pamięci, Karty graficzne i Zestawy komputerowe / Pełne zestawienie Ekspertów

#31 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 15965 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 17:51

Nie zdzwię sie jak mnie wywalicie po tym poście

Żegnam...

chętnie bym zamiescil tlumaczenia admina, ale zostaw dla siebie ubaw

Ostrzezenie
muf18 

Pasjonat

Wysłano dziś, 15:28

I jak mam przestrzegac regulaminu jak nie dajecie mozliwosci edytowania tematu. Napisalem ze nie moge edytowac dlatego napisalem drugi post
jacekgothic (IP: Prywatne )

Ω

• photo-63362.jpg?_r=1420488126
  • special8.png
  • 11237 postów

Wysłano dziś, 15:30

Tutaj nie chodzi o drugi post, ponieważ jeśli masz coś ważnego do zakomunikowania to możesz ich pisać w nieskończoność.

Chodzi o brak regulaminowej kartki z nickiem na fotce umieszczonej w temacie, lub linku do aukcji Allegro.

i7 4790K @4.7GHz // EVGA 780 classified @1250MHz // ASUS Maximus VII Formula Z97 // Corsair Dominator Platinum 4 x 4GB 1866MHz @2400MHz// Seasonic X-series 750W// Samsung 830 128GB & 840 120GB @RAID 0 // Seagate Barracuda 2TB // Phanteks Enthoo Primo ..LC- KOOLANCE & EK
muf18

Pasjonat

Wysłano dziś, 15:33

Byla kartka a ze inny nick to dlatego ze jestem na forum pclab zreszta sa tak podobne ze nie wiem czy to ma jakies znaczenie

Ω

• special8.png
  • 11237 postów

Wysłano dziś, 15:42

Cytat

Byla kartka

Nie, nie było. Był link...

Czytałeś regulamin? Raczej nie...

Cytat

a ze inny nick to dlatego ze jestem na forum pclab

Nie interesuje mnie Twój nick z innego forum...

Cytat

zreszta sa tak podobne ze nie wiem czy to ma jakies znaczenie

Ma.

Za takie zachowanie, myślenie, powinieneś dostać dożywotni zakaz dostępu do giełdy...

i7 4790K @4.7GHz // EVGA 780 classified @1250MHz // ASUS Maximus VII Formula Z97 // Corsair Dominator Platinum 4 x 4GB 1866MHz @2400MHz// Seasonic X-series 750W// Samsung 830 128GB & 840 120GB @RAID 0 // Seagate Barracuda 2TB // Phanteks Enthoo Primo ..LC- KOOLANCE & EK
muf18

Pasjonat

Wysłano dziś, 17:23

A za takie potraktowanie powinnienes sie zastanawic nad tym co robisz... Link do zdjec = zdjecia. Wchodzisz w link - sa zdjecia. Logiki zero, za to duzą ilosc pretensji i żalu widzę. Albo jestes tak ułomny, ale nie chciałem tego mówić. I banuj mnie, ale powinniście zdrowo się zastanowić nad tym co robicie

Ω

• special8.png
  • 11237 postów

Wysłano dziś, 17:31

Czytałeś regulamin zasrany ignorancie?!

Cytat

Link do zdjec = zdjecia.

12. Oferta sprzedaży / zamiany musi zawierać cenę jakiej użytkownik oczekuje za swój towar oraz zdjęcie produktu z widoczną kartką zawierającą nick użytkownika na forum.benchmark.pl. Zdjęcie z kartką musi być umieszczone w temacie, wszelkiego rodzaju linki do hostingów nie będą akceptowane. Punkt ten nie dotyczy tematów zawierających aukcję lub ofertę Kup Teraz tylko i wyłącznie w serwisie allegro.pl. Niezastosowanie się będzie skutkowało usunięciem oferty oraz ostrzeżeniem dla autora ogłoszenia.

BTW

Trzeba się zastanowić nad indywidualnymi banami na dział "Sprzedam"

3 ostrzeżenia = całkowity zakaz wystawiania przedmiotów

Skończy się ignorancja regulaminu, naszej pracy i ciągłe nieuzasadnione pretensje...

#32 worm

worm
  • π

• 10776 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 18:38

Można przemyśleć takie rozwiązanie. Niektórzy, mają naprawdę poważny problem ze zrozumieniem tych wytycznych.

Natomiast są i tacy, którzy po „warnie" zachowują się bardzo kulturalnie (przeproszą itd.)

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#33 grzechu9797

grzechu9797
  • Pasjonat

• 759 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 22:36

Wszędzie musi być jakiś porządek.Ustalony wzór żeby ułatwić przeglądanie ofert.Ciężko byloby gdyby kazdy inaczej publikował ogloszenie.Dajmy na to ,że jeden wstawia bez zdj to od razu jest zbędny spam ,że ktoś chce zobaczyc zdj ,a tak wszystko jest uporządkowane i łatwiej się przegląda :)

#34 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 15965 postów

Napisano 21 maj 2016 - 19:01

21 V 2016

Zaktualizowano punkt 12 regulaminu działu "Ogłoszenia"

12. Oferta sprzedaży / zamiany musi zawierać cenę jakiej użytkownik oczekuje za swój towar oraz zdjęcie produktu bez opakowania* z widoczną kartką zawierającą nick użytkownika na forum.benchmark.pl. Zdjęcie z kartką musi być umieszczone w temacie, wszelkiego rodzaju linki do hostingów nie będą akceptowane. Punkt ten nie dotyczy tematów zawierających aukcję lub ofertę Kup Teraz tylko i wyłącznie w serwisie allegro.pl. Niezastosowanie się będzie skutkowało usunięciem oferty oraz ostrzeżeniem dla autora ogłoszenia.

*Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz odpakować sprzedawanego przedmiotu (jest nowy, plomby na pudełku), wystaw go na Allegro a w temacie podaj link do aukcji.

Czerwone - zostało dodane.

Kończymy z wystawianiem na sprzedaż opakowań/kartonów z bliżej nieokreśloną zawartością.

#35 Ten_Wredny

Ten_Wredny
  • NEON Solutions

• 2098 postów

Napisano 21 maj 2016 - 19:20

Jak najbardziej dobra zmiana, aczkolwiek mam pytanie. Chcę sprzedać przedmiot nowy, nieodpakowany bez allegro (bo np. mam zablokowane konto za nieuregulowane rachunki za aukcje i nie mam możliwości wystawienia), to w dziale "Sprzedam" go wystawić nie mogę? 

Druga sytuacja podobna - ktoś nie ma konta allegro, a ma nowy sprzęt (przykładowo z wyprzedaży) i chce go opchnąć za dobrą cenę na forum?

#36 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 15965 postów

Napisano 21 maj 2016 - 19:34

to w dziale "Sprzedam" go wystawić nie mogę?

Niestety, nie możesz, rachunki trzeba płacić na czas :D

chce go opchnąć za dobrą cenę na forum?

Niech założy konto na Allegro, lub otworzy towar i zrobi jego foto...

W naszym dziale "Sprzedam" dość często pojawiają się oferty sprzedaży "kartonów" po sprzęcie a użytkownicy upominają się o real foto. Wyszliśmy naprzeciw ich oczekiwaniom dodając ten wymóg do regulaminu. Po za tym ogromna większość sprzedawanych u nas przedmiotów, to używki a pojawiające się na fotkach "kartony", wynikają jedynie z lenistwa użytkowników. Zapewne łatwiej im zrobić zdjęcie opakowania niż wystawianego przedmiotu.

#37 FeX

FeX
  • Nieudaczny parapet audiofilski

• 4289 postów

Napisano 21 maj 2016 - 19:36

Przerabiałem ten problem na innych forach. Niestety regulaminu trzeba przestrzegać, a jeśli nie zgadzasz się z punktami regulaminu to masz inne serwisy.

#38 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 15965 postów

Napisano 21 maj 2016 - 19:45

Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa a mianowicie niesamowity spam w tematach z ofertami sprzedaży.

Od pewne czasu rozdaję warny za spam w "Sprzedam", są dość dotkliwe, bo użytkownicy często tam spamujący zdobywają po kilka punktów i automatyczny urlop. Trochę nie potrafię zrozumieć tego śmietnika, ponieważ patrząc na taki sam dział u konkurencji, widzę w nim absolutny porządek... Może za jakikolwiek spam w naszym dziale "Sprzedam" trzeba rozdawać z miejsca 2-3 dni urlopu od forum, może wtedy w końcu znikną posty, komentarze typu "Panie, to za drogo, nowa sztuka kosztuje xxx". Wychodzę z założenia, że ludzie, to nie kompletne debile i potrafią sami zweryfikować opłacalność danej oferty, więc tego typu uwagi są absolutnie zbędne.

#39 Ten_Wredny

Ten_Wredny
  • NEON Solutions

• 2098 postów

Napisano 21 maj 2016 - 19:47

Ja rozumiem w pełni, zgadzam się z tą zmianą, ale po prostu staram się postawić w sytuacji osoby, która niekoniecznie korzysta z allegro lub nie ma jak.

#40 FeX

FeX
  • Nieudaczny parapet audiofilski

• 4289 postów

Napisano 21 maj 2016 - 20:00

To już jest jego problem. A spam w tematach jest obecny od dawna.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych