Skocz do zawartości

Zmiany w Regulaminie Działu Ogłoszenia - WAŻNE!


Recommended Posts

Nie, raczej wyrazić z uśmiechem co myślę :), no ale skoro tak to widzisz to ok, nie odpowiadam za to co kto myśli ;).

 

O tylko czekałem, aż ktoś mi napisze, że "sędzia ma zawsze rację", jak miło :). Ja to nazywam czytanie regulaminu ze zrozumieniem a nie kombinatorstwem :). Wydaje mi się, że czasem Ci co je tworzą sami nie do końca rozumieją istotę swoich zapisów, a następnie zawsze mogą powiedzieć, że mają rację, skoro mają władzę :).

 

To przyznawanie sobie racji, zamiast wyjaśniania, ew. przemyśliwania pewnych zapisów wpływa rozumiem na to, że użytkownicy zanim coś powiedzą, to i tak zostają ustaleni jako Ci co racji mieć nie mogą, no bo jak mogą, skoro to admin ma zawsze rację :D:P.

 

Nadal uważasz, że się żalę? Czy może mam po prostu ubaw z takiej sytuacji? :) Skoro i tak nie mam racji (z założenia :D)), to mam ubaw i może wolę czasem to drugie :).

Pozdrawiam :).

 

I jeszcze tak  dla mnie ;), jeśli nie jest coś napisane, że jest zabronione i ktoś o to pyta a następnie mu się mówi, że kombinuje :), to jest to wtedy uznawanie racji na podst. Twojej ulubionej widzę maksymy, że admin ma rację, bo rządzi :].

 

Miłego dnia i fajnie, że tym razem obrazek się podoba :). Cieszy mnie to bardzo :). Następnym razem wyślę zdjęcie pocztą w pełnym rozmiarze i podpisem ;). I tak między nami to dziękuję za to, że napisałeś, że "sędzia (wymień na admin/moderator) ma zawsze rację". Lubię to czytać, wtedy śpię spokojniej, że ktoś mnie uspokoił, bo się nie muszę martwić, że admin czy moderator się gdzieś z czymś pomylił :D, a tak to bym nie wiedział, że jest nieomylny :D.

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że dla Ciebie napisanie nowego ogłoszenia to nie jego odświeżenie? Tu jest rozumowanie na swoją stronę, bo tak Ci wygodniej.

 

 

 

Sam dostałem ostrzeżenie za o, że zamiast zdjęcia w temacie (wcześniej, tak ze 2 tyg. temu..) dałem linka do zdjęcia i od razu dostałem ostrzeżenie za łamanie regulaminu, co jest śmieszne :), skoro np. można dawać linki do allegro.

Jeżeli dałeś zdjęcie bez karteczki z nickiem to do kogo masz pretensje? W regulaminie jasno stoi - albo zdjęcie z nickiem albo aukcja allegro. Dlaczego allegro? Ano dlatego, że jest tam program ochrony kupujących (może nie działa on zawsze najlepiej ale jest to jakaś forma ochrony).

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

@introverder - nasz rację. Oni nie mają żadnego życiowego podejścia. Co z tego, że na innym forum mam praktycznie ten sam nick i mam kartkę - trzeba zrobić drugą. Ale co jest najgorsze - nie było zdjęć. Był link... Link do serwisu imgur ze zdjęciami... Ciekawe rozumowanie administratorów tego portalu. Zrozumiałbym jeden z ruch zarzutow, ale nie dwa . I do tego ostrzeżenie zamiast jakiegoś upomnienia (zawsze praktycznie spełniam regulamin działu sprzedam). Nie zdzwię sie jak mnie wywalicie po tym poście i chętnie bym zamiescil tlumaczenia admina, ale zostaw dla siebie ubaw

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites
zawsze praktycznie spełniam regulamin działu sprzedam

 

Yhm. Uwielbiam, jak ktoś tak pięknie kłamie. 7 ostrzeżeń za nieprzestrzeganie regulaminu w Giełdzie. SIEDEM.

 

Raczej ciężko zwalić to na chwilową nieuwagę. To zwykła recydywa i ustawiczne olewanie "przepisów".

 

 

 

Był link

 

A linki od dość dawna akceptowane nie są. Wiedziałbyś o tym, gdybyś do regulaminu chociaż na moment zajrzał.

 

Sprawdzanie kilka razy dziennie pierdyliona ogłoszeń, które zamiast zdjęć zawierają linki, jest raczej mozolne, a na urządzeniach mobilnych mocno upierdliwe.

 

Wstawienie fotki do tematu zajmuje 5 sekund.

 

Ach ta zła moderacja, znowu prześladuje uczciwych obywateli.

Link to post
Share on other sites
Nie zdzwię sie jak mnie wywalicie po tym poście

 

Żegnam...

 

 

 

chętnie bym zamiescil tlumaczenia admina, ale zostaw dla siebie ubaw

 

 

Ostrzezenie
muf18 

Pasjonat

Wysłano dziś, 15:28

I jak mam przestrzegac regulaminu jak nie dajecie mozliwosci edytowania tematu. Napisalem ze nie moge edytowac dlatego napisalem drugi post
jacekgothic (IP: Prywatne )

Ω

  • photo-63362.jpg?_r=1420488126
  • special8.png
  • 11237 postów

Wysłano dziś, 15:30

Tutaj nie chodzi o drugi post, ponieważ jeśli masz coś ważnego do zakomunikowania to możesz ich pisać w nieskończoność.

Chodzi o brak regulaminowej kartki z nickiem na fotce umieszczonej w temacie, lub linku do aukcji Allegro.

 

i7 4790K @4.7GHz // EVGA 780 classified @1250MHz // ASUS Maximus VII Formula Z97 // Corsair Dominator Platinum 4 x 4GB 1866MHz @2400MHz// Seasonic X-series 750W// Samsung 830 128GB & 840 120GB @RAID 0 // Seagate Barracuda 2TB // Phanteks Enthoo Primo ..LC- KOOLANCE & EK
muf18

Pasjonat

Wysłano dziś, 15:33

Byla kartka a ze inny nick to dlatego ze jestem na forum pclab zreszta sa tak podobne ze nie wiem czy to ma jakies znaczenie
jacekgothic (IP: Prywatne )

Ω

  • photo-63362.jpg?_r=1420488126
  • special8.png
  • 11237 postów

Wysłano dziś, 15:42

Cytat

 

Byla kartka

Nie, nie było. Był link...

Czytałeś regulamin? Raczej nie...

Cytat

 

a ze inny nick to dlatego ze jestem na forum pclab

Nie interesuje mnie Twój nick z innego forum...

 

Cytat

 

zreszta sa tak podobne ze nie wiem czy to ma jakies znaczenie

Ma.

 

Za takie zachowanie, myślenie, powinieneś dostać dożywotni zakaz dostępu do giełdy...

 

i7 4790K @4.7GHz // EVGA 780 classified @1250MHz // ASUS Maximus VII Formula Z97 // Corsair Dominator Platinum 4 x 4GB 1866MHz @2400MHz// Seasonic X-series 750W// Samsung 830 128GB & 840 120GB @RAID 0 // Seagate Barracuda 2TB // Phanteks Enthoo Primo ..LC- KOOLANCE & EK
muf18

Pasjonat

Wysłano dziś, 17:23

A za takie potraktowanie powinnienes sie zastanawic nad tym co robisz... Link do zdjec = zdjecia. Wchodzisz w link - sa zdjecia. Logiki zero, za to duzą ilosc pretensji i żalu widzę. Albo jestes tak ułomny, ale nie chciałem tego mówić. I banuj mnie, ale powinniście zdrowo się zastanowić nad tym co robicie
jacekgothic (IP: Prywatne )

Ω

  • photo-63362.jpg?_r=1420488126
  • special8.png
  • 11237 postów

Wysłano dziś, 17:31

Czytałeś regulamin zasrany ignorancie?!

 

Cytat

 

Link do zdjec = zdjecia.

 

12. Oferta sprzedaży / zamiany musi zawierać cenę jakiej użytkownik oczekuje za swój towar oraz zdjęcie produktu z widoczną kartką zawierającą nick użytkownika na forum.benchmark.pl. Zdjęcie z kartką musi być umieszczone w temacie, wszelkiego rodzaju linki do hostingów nie będą akceptowane. Punkt ten nie dotyczy tematów zawierających aukcję lub ofertę Kup Teraz tylko i wyłącznie w serwisie allegro.pl. Niezastosowanie się będzie skutkowało usunięciem oferty oraz ostrzeżeniem dla autora ogłoszenia.

BTW

Trzeba się zastanowić nad indywidualnymi banami na dział "Sprzedam"

3 ostrzeżenia = całkowity zakaz wystawiania przedmiotów

Skończy się ignorancja regulaminu, naszej pracy i ciągłe nieuzasadnione pretensje...

Link to post
Share on other sites

Można przemyśleć takie rozwiązanie. Niektórzy, mają naprawdę poważny problem ze zrozumieniem tych wytycznych.

Natomiast są i tacy, którzy po „warnie" zachowują się bardzo kulturalnie (przeproszą itd.)

Link to post
Share on other sites

Wszędzie musi być jakiś porządek.Ustalony wzór żeby ułatwić przeglądanie ofert.Ciężko byloby gdyby kazdy inaczej publikował ogloszenie.Dajmy na to ,że jeden wstawia bez zdj to od razu jest zbędny spam ,że ktoś chce zobaczyc zdj ,a tak wszystko jest uporządkowane i łatwiej się przegląda :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

21 V 2016

 

Zaktualizowano punkt 12 regulaminu działu "Ogłoszenia"

 

12. Oferta sprzedaży / zamiany musi zawierać cenę jakiej użytkownik oczekuje za swój towar oraz zdjęcie produktu bez opakowania* z widoczną kartką zawierającą nick użytkownika na forum.benchmark.pl. Zdjęcie z kartką musi być umieszczone w temacie, wszelkiego rodzaju linki do hostingów nie będą akceptowane. Punkt ten nie dotyczy tematów zawierających aukcję lub ofertę Kup Teraz tylko i wyłącznie w serwisie allegro.pl. Niezastosowanie się będzie skutkowało usunięciem oferty oraz ostrzeżeniem dla autora ogłoszenia.

 

*Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz odpakować sprzedawanego przedmiotu (jest nowy, plomby na pudełku), wystaw go na Allegro a w temacie podaj link do aukcji.

 

Czerwone - zostało dodane.

 

Kończymy z wystawianiem na sprzedaż opakowań/kartonów z bliżej nieokreśloną zawartością.

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej dobra zmiana, aczkolwiek mam pytanie. Chcę sprzedać przedmiot nowy, nieodpakowany bez allegro (bo np. mam zablokowane konto za nieuregulowane rachunki za aukcje i nie mam możliwości wystawienia), to w dziale "Sprzedam" go wystawić nie mogę? 

Druga sytuacja podobna - ktoś nie ma konta allegro, a ma nowy sprzęt (przykładowo z wyprzedaży) i chce go opchnąć za dobrą cenę na forum?
 

Link to post
Share on other sites
to w dziale "Sprzedam" go wystawić nie mogę?

 

Niestety, nie możesz, rachunki trzeba płacić na czas :D

 

 

 

chce go opchnąć za dobrą cenę na forum?

 

Niech założy konto na Allegro, lub otworzy towar i zrobi jego foto...

 

W naszym dziale "Sprzedam" dość często pojawiają się oferty sprzedaży "kartonów" po sprzęcie a użytkownicy upominają się o real foto. Wyszliśmy naprzeciw ich oczekiwaniom dodając ten wymóg do regulaminu. Po za tym ogromna większość sprzedawanych u nas przedmiotów, to używki a pojawiające się na fotkach "kartony", wynikają jedynie z lenistwa użytkowników. Zapewne łatwiej im zrobić zdjęcie opakowania niż wystawianego przedmiotu.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa a mianowicie niesamowity spam w tematach z ofertami sprzedaży.

Od pewne czasu rozdaję warny za spam w "Sprzedam", są dość dotkliwe, bo użytkownicy często tam spamujący zdobywają po kilka punktów i automatyczny urlop. Trochę nie potrafię zrozumieć tego śmietnika, ponieważ patrząc na taki sam dział u konkurencji, widzę w nim absolutny porządek... Może za jakikolwiek spam w naszym dziale "Sprzedam" trzeba rozdawać z miejsca 2-3 dni urlopu od forum, może wtedy w końcu znikną posty, komentarze typu "Panie, to za drogo, nowa sztuka kosztuje xxx". Wychodzę z założenia, że ludzie, to nie kompletne debile i potrafią sami zweryfikować opłacalność danej oferty, więc tego typu uwagi są absolutnie zbędne.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa a mianowicie niesamowity spam w tematach z ofertami sprzedaży.

Od pewnego czasu rozdaję warny za spam w "Sprzedam", są dość dotkliwe, bo użytkownicy często tam spamujący zdobywają po kilka punktów i automatyczny urlop. Trochę nie potrafię zrozumieć tego śmietnika, ponieważ patrząc na taki sam dział u konkurencji, widzę w nim absolutny porządek... Może za jakikolwiek spam w naszym dziale "Sprzedam" trzeba rozdawać z miejsca 2-3 dni urlopu od forum, może wtedy w końcu znikną posty, komentarze typu "Panie, to za drogo, nowa sztuka kosztuje xxx". Wychodzę z założenia, że ludzie, to nie kompletne debile i potrafią sami zweryfikować opłacalność danej oferty, więc tego typu uwagi są absolutnie zbędne.

 

Nie rozumiem. Skoro to forum, to i o cenie można dyskutować.

Zresztą, dzięki "wskazówkom" innych userów, nie raz można kupić coś w lepszej cenie niż startowa.

 

A jak się komuś to nie podoba, przecież może wystawić na allegro, tam nie ma jak komentować.

Link to post
Share on other sites

Ja dawno temu zrezygnowałem ze sprzedaży tutaj czegokolwiek, na allegro mam święty spokój od "januszy biznesu".

Z drugiej strony jak widzę, że ktoś sprzedaje używkę w cenie nowego przedmiotu, bo przecież "było używane tylko dwa dni" to mi się noż w kieszeni otwiera i czasem nie mogę się powstrzymać od "interwencji", cóż, najwyżej dostanę urlop. ;)

Link to post
Share on other sites

jak widzę, że ktoś sprzedaje używkę w cenie nowego przedmiotu, bo przecież "było używane tylko dwa dni" to mi się noż w kieszeni otwiera i czasem nie mogę się powstrzymać od "interwencji", cóż, najwyżej dostanę urlop. ;)

 

Popieram. Niektóre przypadki są jak najbardziej uzasadnione i nawet nie raz moderatorzy zgadzali się w danym temacie z upominającym.

Link to post
Share on other sites

 

 

czasem nie mogę się powstrzymać od "interwencji"

 

Jeśli jest to jeden post zwracający uwagę na zbyt wygórowaną cenę, to OK. Lecz często bywa tak, że kilka osób pisze to samo podbijając temat autorowi, więc może i ostrzegacie, ale przy okazji robicie reklamę tematu. I co ma w takiej sytuacji powiedzieć sprzedawca, którego temat jest "zakopywany" ponieważ ustalił uczciwą cenę i nikt mu w temacie nie spamuje automatycznie go podbijając? 

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest to jeden post zwracający uwagę na zbyt wygórowaną cenę, to OK. Lecz często bywa tak, że kilka osób pisze to samo podbijając temat autorowi, więc może i ostrzegacie, ale przy okazji robicie reklamę tematu. I co ma w takiej sytuacji powiedzieć sprzedawca, którego temat jest "zakopywany" ponieważ ustalił uczciwą cenę i nikt mu w temacie nie spamuje automatycznie go podbijając? 

 

Dobrze prawisz. Może w takim razie jak jest pierwsza kulturalna uwaga do sprzedawcy, to nie dawać warnów, tylko tym, którzy mówią jako następni to samo? ;)

 

EDIT: P.S. Swoją drogą to te upomnienia zwykle są bardzo szybko, nie dłużej niż w ciągu tego samego dnia co jest napisane ogłoszenie o sprzedaży, więc aż tak znowu nie podbija.

Edytowane przez Voidereles
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, dać ostrzeżenie "poplecznikom", bo nic nowego do tematu nie wniosą.

Post pierwszego zostawić, aby ewentualni nabywcy (laicy) wiedzieli, że oferta nie jest taka atrakcyjna jak by się wydawało.

Pewnie, że mogę sobie ustawić cenę 1000zł za przedmiot który jest warty 700zł, obeznani w temacie nie kupią od janusza, bo znają rynek, ale leży mi właśnie dobro tych którzy niekoniecznie najpierw przewertują oferty na allegro/podpytają obeznanych wierząc, iż jak kupują na forum to jest to z pewnością okazja.

Link to post
Share on other sites

Jest spam, bo regulamin pozwala na różne interpretacje zapisanych zasad. Przykładowo sprzedajemy 5 rzeczy, jakże miło jest wtedy poinformować o każdej sprzedanej, a tym samym temat może zostać podbity 4 razy w bliżej nieokreślonym czasie zgodnie z regulaminem. Zmiana ceny o parę % również jest sposobem, gdyż możemy zacząć od ceny nieco wyższej i sukcesywnie co jakiś czas obniżać i podbijać, stosują to również stali bywalcy. Zbyt wysokie ceny według mnie to już problem użytkowników, którzy liczą na wszechobecne okazje, a jak wiadomo bardzo często w drodze negocjacji sprzedaje/kupuje się dany przedmiot po cenie niższej niż tej zawartej w ogłoszeniu, a wskazana cena nie jest ostateczną.

 

Wszelkie pytania dotyczące oferty powinny być kierowane na PW. Zmiana ogłoszenia, ceny, informacji zachodzić poprzez edycję pierwszego posta, aby go nie podbijać. Możliwość podbicia można ostatecznie ustalić na określoną ilość dni bez względu na zmiany w ogłoszeniu itd. itp. jednak w zamian można powiedzmy skrócić ten czas.

 

Tak wygląda moje spojrzenie na ten temat :)

Link to post
Share on other sites

Wypowiem się i ja. Ponieważ jest to przede wszystkim forum,to moim zdaniem i w tym dziale,każdy powinien mieć prawo do oceny (nawet jeśli jest nie do końca mądra). Rozsądny sprzedający nie będzie dyskutował z idiotą,a zdecydowany kupiec odezwie się na pw. sprzedającego. Zawsze uważałem,że plusem tego działu ,jest możliwość przeczytania oceny innych,uwag i przykładów cen np. ze sklepów. Jak ktoś się boi komentarzy to ma przecież Allegro,OLX itp. Można zrobić "zero" komentarzy i zainteresowani niech kontaktują się przez prywatną pocztę ale moim zdaniem dział ten stanie się oddziałem Allegro....a chyba nie o to chodzi. Głupców jest przecież wszędzie pełno,ale i im czasem uda się powiedzieć coś mądrego ,tak jak mądremu walnąć głupstwo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...