Skocz do zawartości

obróbki do edytowania filmów/obróbki


Recommended Posts

Witam!

 

Jak w temacie poszukuję programów z którymi się zapoznam i rozpocznę prace z działu edytowanie filmów których nagrałem, ponieważ będę stawiać je na youtube.

Komp udźwignie wszystko, oprócz szybkiego renderingu  :sciana:   intel 4000  :wariat:

 

A i jeszcze jakie polecacie programy aby nagrywać

 

a) pulpit  myslalem nad action lecz reklama u góry...

 

b) gry - na takiej grafice myslalem cos innego niz fraps, ale jesli nic innego nie pozostanie to fraps...

 

c) videło* converter? myślałem nad freemakiem ale zamiast filmu odczytuje mi się animacja "atom" ?  :cenzura:  :cenzura:

 

d) myślałem przy obróbce sony vegar pro dla laików jakieś proste efekty/animacje/napisy/wstawianie muzyki - pozniej bede rozwijac  swoj talent. <--- grafik informatyk

 

 

* - tylko ktoś wstawi do tematu z ortografią! A będzie  :evil:   i od waszej strony "  :pomocy: "



ref

Edytowane przez plusziemia
Link to post
Share on other sites

a) Niestety tutaj Action się najlepiej sprawdza.

 

b) Do gier, to do wszystkich najlepiej sprawdzi się fraps, Action mniej obciąża. Przy tej zintegrowanej karcie graficznej raczej żadnej gry zbytnio nie nagrasz. Wymagania wtedy rosną praktycznie 2 krotnie. 

 

c) Taki materiał musisz obrobić, tak więc Camstasia Studio z darmowego , Premiere Pro z płatnych

 

Pytania pisz. 

Link to post
Share on other sites

A i kolejne pytania:

 

 

Pulpit , będę raczej nagrywać Action, tylko strasznie mnie wkurza ta cholerna reklama.

 

Gry, mógłbym też Action ale no reklama, ( zastanawiam się nad kupnem ). Co do kompresji to jest tam dobra bo z 11,5GB filmu na 1GB poszło oczywiście pozmieniane.

 

Jaki polecacie konwerter? Format plików to raczej będzie .avi bo dobra jakość. Na yt będzie 720 perów czyli zwykły HD.

 

Dlaczego gdy nagram np. Frapsem i skonwertuje w freemake video converter to dźwięk z gry jest inaczej nałożony? Jakimś oddzielnym nagrywać?

 

Gdzie robić intra średnio zaawansowane. wystarczy jakieś gotowe przejście ( ala konto deejaypallaside ) i dodanie muzy coś w tym stylu.

Jaki program polecacie do obróbki filmu? Etc. wycinanie, wstawianie. 

Skąd inni biorą takie fajne muzy pod intra ? Jakaś strona. Masz plusa :)



f5



REF

Link to post
Share on other sites

To zakup pełną wersję Action :)

 

Nie rozumiem inaczej nałożony. 

Z programów do obróbki tak jak mówiłem: Camstasia Studio z darmowego , Premiere Pro z płatnych

 

Jeżeli chodzi o muzykę to musi być na licencji cc by i w opisie na yt musisz podawać autora i tą licencję.

Jeżeli chodzi o strony to

http://jamendo.pl (mało piosenek na cc by)

http://ccmixter.org (musisz szukać na cc by)

http://incompetech.com/music/royalty-free

http://www.youtube.com/user/ByeByeCopyright

Link to post
Share on other sites

A gdzie jest taki link gdzie jeśli użyje cc by to muszę dać ten link w opisie filmu  ? ( prawa autorskie ) 

 

a i czy z edytowanie tej muzyki , tzn po prostu leci początek i dodać jakieś zacinki i ciąg dalszy muzyki? ponieważ mam 1 która jest dobra na horrorki i chciałbym stworzyć taki klimat!



A i tak na koniec

 

a) do robienia intr ?? jaki program średnio zaawansowanych.

b) jaki do konwertowania w jakości 720 Perów?

c) do zrobienia avatara na yt,

d) do edytowania muzyki tzn. sklejanie/dokładanie intra na początek , dodawanie muzyki.

 

 

Do nagrywania został mi tylko Fraps :) 

.Pozdrawiam oraz +

Edytowane przez plusziemia
Link to post
Share on other sites

Jak juz wezmiecie sie za nagrywanie, to tylko nie uzywajcie zadnych konwerterow, bo to najgorsza rzecz jaką mozna zrobic. Nagrany film montujecie i podczas renderowania zmniejsza sie sam. Z 20Gb potrafi sie zrobic ok. 500Mb. Od siebie polecam Vegasa i w ostatecznosci Camtasie, bo ona do podstawowego renderingu wystarcza i jest banalna w uzytkowaniu. Jak macie jakies pytania to piszcie, bo swego czasu nagrywalem sporo na yt :)

 

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do ogółem:

 

Mam programy

 

Fraps

Sony Vegas Pro 12

Camtasia Studio 8

Adobe After Effects

 

 

w których programach wykonam:

 

a) jakiś ładny avatar? Szczerze to w Vegasie zrobiłem tylko brakuję mi ładnego napisu a czcionki zbytnio tam dobrej nie ma, nie chce mi się instalować cinema 4d r13.. Na razie zwykły avatar + czcionka z Camtasi ( dodana ). Ew. jakim programem zrobić "minecraftowy" avatar, w gimpy nie chce mi się bawić, coś ala "skkf" mordka ale z moim skinem .

b) layout na stronę usera? który program? 

c) intro, w którym programie bym zrobił? chodzi mi o efekty, niby coś tam zrobiłem w camtasi a tak na prawdę to gotowe wszystko dodany napis 5min roboty, chodzi o jakieś przejście flary, dobre efekty ( napisy )

 

A  i jeszcze, znacie jakieś poradniki, gotowe paczki ( animacje ) które mógłbym wykorzystać? :) Mam tam jakieś paczki ale zbytnio mnie nie przekonują od zwykłych użytkowników yt a prawdziwych grafików.

Link to post
Share on other sites

a) ale co z napisami nie wytłumaczyłeś mi? Nawet nie mogę zrobić napisu w taki sposób:

 

.....x

...x

x

 

patrz na "x" o takie cuś niestety nie wychodzi

b) jak  niby  w photoshopie? :P

c) sony vegas:

 

 A gdzie są gotowe animacje do pobrania? Są tam gdzieś?

Znacie jakies dobre paczki do grafiki?

 

 

B) mam tam gotowe teksturki do layoutów. Ale co do napisaów są gdzieś polskie dobre poradniki aby to wykonać? Na razie macie plusy..

jeszcze pomóżcie :)

 

co do vegasa to dopiero go pobieram.

Znacie jakieś fajne poradniki? :)

Edytowane przez plusziemia
Link to post
Share on other sites

b) A tak że pobierasz gotowy projekt (chodzi o wymiary) i na nim tworzysz sobie nowe warstwy.

a) Nie rozumiem. Chcesz zrobić napis tak pod skos jakby? Jak tak to po prostu przenieś warstwę z napisem w bok

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...