Skocz do zawartości

Gigabyte MA-770-UD3 - problemy z bios'em


Recommended Posts

Witam. Posiadam problem z komputerem. 

Komputer uruchamia się tylko po wyciągnięciu baterii i po zresetowaniu BIOS'u. Czasami zaskakuje bez baterii. Gdy zrobię reset biosu i wsadzę baterię to startuje lecz wtedy muszę naprawiać pliki rozruchowe systemu. Po ponownym restarcie znów nie reaguje. Tzn dzieje się tak, że wiatraki i wszystko się załącza lecz jest czarny obraz na ekranie i nic więcej. Zaobserwowałem fakt że jak się nie chce załączyć to wiatraki nie pracują jednolicie tylko raz wolniej raz szybciej w odstępie zaledwie sekundowym. Pomyślałem, że to wina zasilacza więc kupiłem nowy (Corsair VS550), niestety nie pomogło. Kombinowałem z różnymi rozwiązaniami podłączenia podzespołów i nic nie pomogło. 

 

Wykluczyłem awarie karty graficznej, dysku czy też ram. Sprawdziłem na innym komputerze i wszystko działa prawidłowo. 

Został mi procesor i płyta główna lecz nie mam możliwości sprawdzenia procesora.

 

Posiadacie jeszcze jakieś pomysły rozwiązania takowego problemu ?

 

Oto konfiguracja komputera:

 

zasilacz: Corsair VS550
grafika: Asus ENGTS250 (NVIDIA GeForce GTS250)
płyta główna: Gigabyte MA-770-UD3
Dysk: Seagate Barracuda 7200.12 500GB
Ram: Kingstone KVR667D2N5K2/4GB (dwie takie kości po 4GB)

Procesor: AMD Phenom II

Link to post
Share on other sites

Baterię wymieniłem na nową a także sprawdzałem na baterii z innego komputera niestety bez rezultatu takie samo zachowanie. Elektrolity i kondensatory również jak dla mnie nie wyglądają na opuchnięte ani rozlane.

 

EDIT:

 

Przed chwilą wyciągnąłem procesor oraz przedmuchałem wejścia pinów i osadzilem procesor po czym wymieniłem pastę. Ruszył bez problemów. Nawet system się uruchomił. Po 3-4 restartach wyskakuje Error Loading Operating System. Uruchamia sie tylko przy wyjętej baterii BIOSU.

 

Nagrałem telefonem dokładnie jak pracuje komputer gdy się nie załącza. Może to w czymś pomoże.


http://www18.zippyshare.com/v/10454599/file.html
 
Edytowane przez Chrypek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...