Skocz do zawartości

Karta graficzna do 300 zł (używana)


Recommended Posts

Witam, mam zamiar kupić kartę graficzną do 300 zł, mowa oczywiście o używanej karcie. Od dłuższego czasu przekonany byłem, że kupię GTX 460, lecz od kilku miesięcy przestałem się orientować, jakie karty są dobre do tego przedziału cenowego. PC: I3-2120, 4 gb ram, Chieftec CTG 500-80p 500w. Liczę na Waszą pomoc. ;) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Za 300 zł nie kupisz GTX 460, no chyba że jakiegoś katowanego z niewiadomego pochodzenia, do tej ceny z używek to GTX 285 który jest bardzo prądożerny albo HD 4890 a z wolniejszych GTX 260 (core 216) lub HD 5770.

Link to post
Share on other sites

Witam, mam zamiar kupić kartę graficzną do 300 zł, mowa oczywiście o używanej karcie. Od dłuższego czasu przekonany byłem, że kupię GTX 460, lecz od kilku miesięcy przestałem się orientować, jakie karty są dobre do tego przedziału cenowego. PC: I3-2120, 4 gb ram, Chieftec CTG 500-80p 500w. Liczę na Waszą pomoc. ;) Pozdrawiam

http://allegro.pl/asus-radeon-hd6770-directcu-1gb-gddr5-okazja-i3133726582.html

moim zdaniem najlepsza karta do 300 zł - w dx11 na medium pograsz, a w starsze tytuły to i o high ustawienia możesz się pokusić

Link to post
Share on other sites

Warto już dołożyć te kilka dyszek i kupić GTX 460 1Gb.Wydajność będzie zauważalnie lepsza,a i gry z DX11 będą działać zauważalnie płynniej ;) W większości gier pozwolisz sobie na ustawienia High wliczając również nowsze tytuły :menda:

 

Test

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

Chodzi tylko o to że GTX 460 obsługuje DX11,a jak wiadomo coraz więcej gier będzie właśnie korzystało z tego API tym bardziej że tuż za rogiem nowa generacja konsol.Nie będę wróżył,ale może być tak że coraz więcej nowych gier nie będzie chciało działać na kartach z DX10 :cry:

Link to post
Share on other sites

Kierować się wyborem karty przez jedną grę ? Dziwne podejście, i też nie przesadzajmy z tym poborem prądu, człowiek nie gra 24 godziny na dobę.

dziś jedną, za kilka miesięcy bf4 , między czasie inne tytuły i co? Będzie mlaskać jedynie oglądają gameplaye na YT, a tak na tych medium / low sobie spokojnie pogra w przyzwoitej rozdzielczości (w końcu hd5770/6770 to wydajność gtx-a 260 jakby nie było)

Link to post
Share on other sites

HD 7770 owszem jeśli karta ma być nowa,ale pod kątem wydajności jest poniżej wspomnianego GTX 460 1Gb ;)

 

Poniżej zamieszczam dość ciekawy artykuł kart graficznych ze średniej półki :menda:

 

http://www.eurogamer.pl/articles/2013-01-29-test-kart-graficznych-sredniej-klasy-digital-foundry

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

hahaha Znawca, ale żeś dowalił - według tego artykułu hd6770 jest na poziomie hd7770 albo szybszy, o gtx650 (bez ti ) już nie wspomnę - przecież ten artykuł to się do kabaretu nadaję   :rotfl: ciekawe kto ten artykuł pisał, chyba jakiś twój kolega

Nie dziwię się teraz, że później na forach ludzie polecają takie "kwiatki"  :rotfl:

masz porównanie z profesjonalnego serwisu i zobacz jak wygląda prawdziwy test kart

http://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/HD_6850_SCS3_Passive/27.html

hd6850 to obecnie wydajność hd7770 na nowych sterach (często już hd7770 jest lepsza w nowych grach), zobacz gdzie twój gtx460 jest na liście

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Chciał bym ci wierzyć,ale niestety tak nie jest.HD 7770 to nic innego jak podkręcony HD 6770 więc nie bardzo rozumiem z czego rżysz :D Test,który podałem może i pisał mój kolega,ale ten Twój słupkowy z  techpowerup zrobiła chyba młodsza siostra więc daruj sobie :pokey:

Link to post
Share on other sites

znawca, a raczej "znafca" poczytaj portale, ogarnij trochę temat i skończ trolowanie, widze , że w ogóle nie masz pojęcia o wydajności kart typu hd5770/6770/7770, a idziesz w uparte - mógłbym ci w kilkanaście sekund kilka testów ze znaczących coś na rynku serwisów zamieścić, ale niechcę cię ośmieszać

Link to post
Share on other sites

aktualnie posiadam HD5770 i fajerwerków nie ma, co prawda po oc rdzenia na 1GHz i  pamiątek 1400MHz czuć ogromną różnicę, ale dalej to nie jest to :) serią GTX200 nie ma co sobie zawracać głowy, bo nie wiadomo kiedy te karty padną, HD5770/6770 jest opłacalny do 250zł, GTX 460 1GB natomiast do 300zł, więcej bym już kasy nie dał za to, dlatego lepiej trochę dozbierać i kupić HD7700, wydajność na poziomie HD6850 i co najważniejsze jest gwarancja :)

 

w nowym benchmarku Resident Evil 6, ustawienia maksymalne, miałem na 1GHz 4,2k pkt, Sony na GTX 460 1GB@950MHz 5,8k, a kuzyn na [email protected] miał 8,2k :)

Edytowane przez Krzysiek0389
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

znawca, a raczej "znafca" poczytaj portale, ogarnij trochę temat i skończ trolowanie, widze , że w ogóle nie masz pojęcia o wydajności kart typu hd5770/6770/7770, a idziesz w uparte - mógłbym ci w kilkanaście sekund kilka testów ze znaczących coś na rynku serwisów zamieścić, ale niechcę cię ośmieszać

 

 

"Koćpan" chyba raczej ośmieszasz sam siebie.Skoro jesteś taki obeznany w temacie to może powiesz jak kręci się HD 7700 ? Z tego co wiem do OC te karty średnio się nadają czego nie można powiedzieć o GTX 460 1Gb,którego bez problemu podkręcisz do poziomu referencyjnego GTX 560.Dalej chyba nie muszę pisać bo wystarczy że sobie zestawisz jakikolwiek test referencyjnego GTX 560 z mega wykręconym HD 7700.HD 7770 jest wart uwagi jeśli zainteresowanemu zależy na niższym poborze prądu i gwarancji,a nie na wydajności.

 

http://forum.pclab.pl/topic/833200-HD7750-1GB-DDR5-vs-GTX-460-1GB-DDR5/

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

a gdzie ja ci napisałem , że hd7770 jest sporo wydajniejszy og gtx460? są to porównywalne karty, a OC, to już kwestia zasilacza i osoby , która kartę kupuje - sprostowałem twoje bzdury na temat śmiesznego artykułu przez Ciebie zamieszczonego, w którym hd6770 i gtx 650 (bez ti) są szybsze od hd7770 :rotfl: - jak jeszcze tego nie pojmujesz, to kończę z Tobą dyskusję, bo jak do ściany widzę

 

i tekst dnia - hd7770 to nic innego jak podkręcony hd6770  :rotfl:

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

proximo to jest test sprzed ponad roku teraz sytuacja ma się tak  hd6850 = hd7770 = gtx460 (bez OC) , oczywiście w zależności od gry kilka kl/s może być raz w jedną, raz w drugą stronę - przez rok czasu amd samymi sterownikami zwiększyła wydajność swoich kart o  ok. 20% (seria hd7xxx), same 13.1 w porównaniu do 12.11 (ostatnich z 2012 roku) dają ponad 10% przyrostu

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...