Skocz do zawartości

Dziwny dzwięk i niestabilny system


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez JacobX14,

Recommended Posts

Witam.

Od pewnego czasu w moim komputerze przy graniu w cokolwiek (przy innej pracy ok) po kilkunastu minutach (10+-20 minut) w głośnikach lub słuchawkach słychać przez 2s dziwny dźwięk, takie sprzężenie lub jak by ktoś dotkną jack'a. Po tym błędzie gry crashuja i każdy program (albo się włączają i maja dziwne błędy graficzne albo np w TS dźwięk nie działa. Po resecie jest ok.

Sprzęt z sygnaturki. Jakieś pomysły??

Edytowane przez shadloger
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

domyślam sie że w tych momentach zuużycie procesora wzrasta do 100% i to jest powodem takiego sypania sie - musimy odkryć czemu procesor tak wariuje.

1. wykonaj full skan dysku programem malwarebytes antimalware - podaj wyniki

2. pamięci ram sprawdź programem goldmemory - test 4 godziny

3. podaj smart dysku - czyli screenshot zakładki health z programu hdtune ktory musisz sciagnac i zainstalowac

Link to post
Share on other sites

1. Czysto

2. Brak błędów

3.http://img826.imageshack.us/img826/2772/beztytuulvw.png

 

 

Po tym dzwieku i jakiś tam błędach graficznych komputer pracuje pod normalnym obciazeniem ale jest niestabilny czyli sterowniki od AMD nie działaja lub crashuja i programy przez to nie działają.

 

 

Ps. Przepraszam ze długo nie odpowiadałem ale zrobiłem format całego dysku i jakiś czas było ok niestety dzisiaj grajac w BF BC2 problem powrócił ;/



 Jeszce zrobiłem po tym błędzie update Biosu w GPU i Mobo.

Edytowane przez shadloger
Link to post
Share on other sites

Może płyta wariuje? wgraj inny BIOS, i sprawdź czy dalej występuje problem.

 

Ahh, sekundy po twojej edycji to napisałem -.-

 

A po tym update patrzyłeś czy dalej problem jest?

Edytowane przez JacobX14
Link to post
Share on other sites

Jak narazie nie gram ale jutro potestuje, zobacze tez na innej grafie moze te jej wina, jest strasznie głosna i kiedys sypała artami - zobaczymy jak bedzie na 6870.

jest strasznie głosna powiadasz - podejrzewam że sie przegrzewa, nie ma co męczyć occt czy furmarkiem zeby nie spalić - wyczyść z kurzu chłodzenie grafiki jesli nie pomoże to wymiana pasty i termopadow na procku graficznym

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Miałem podobny problem w moim starym laptopie - dźwięk jakby ktoś dotknął jacka po czym następował spadek wydajności. Lecz były to temperatury, tutaj ten problem nie występuje ale pomyślałem że podniosę Cię na duchu - nie jesteś sam! :D

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Heh, ja miałem podobny problem w BF3 na Multi, gdyż dzwiękówka zintegrowana wariowała po jakimś czasie, po czym dokładnie taki szum w słuchawkach, i tylko reset, ale u mnie ścinało na amen ;/

 

Spróbuj jakąś dzwiękówkę za 10zł kupić, może problem ustąpi

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Heh, nie wystarczy jak odepniesz kabelki, albo wyłącz z poziomu windowsa, 

Prawy przycisk myszy na ikonce dzwięku na pasku zadań ---> urządzenia do odtwarzania --->wyłączasz zintegrowaną dzwiękówkę, no i próbujesz, może to coś da.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...